RADIOSITE Fórum

  • FM-DX

 #16687  Szerző: LuciFerko
 
103.9 a B92 Szabadkán ha jól tudom... De én anno a 105.0 mhz-en fogtam mikor nem ment a kabhegyi adó (multkor=2005 nyara :D)
 #16686  Szerző: mg
 
Sokol404 írta:Itt baromi nagy térerővel ad
Még Kisteleken is tökéletesen jön a 88.9, 92.5, 99.3, 101.1, legalább olyan jól, mint Szentes, annak ellenére, hogy vagy 50 km ide.
99.3-at szoktam hallgatni útközben, zeneileg nagy meglepetéseket tud okozni :)
esetleg még a B92-t rakhatnák mondjuk a 101.1-re, az tökéletes volna :)
 #16683  Szerző: LuciFerko
 
piszkosul hiányolom a Dj Szervízt meg a Juventus házibulit:( itt ismerkedtem meg 12-14 éves koromba a house zenével...
 #16682  Szerző: LuciFerko
 
amúgy csinálhatnál egy teljes bandscant, nagyon érdekelne, hogy miket hallasz:)
 #16673  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:a radio As most 106.3 Szabadka környékén! Eléggé sok jó kis house megy rajta :)
Hú,
azt hallottam, csak azt hittem, az a horvát 106,2 MHz - Radio Slavonija!*
Tényleg nyomják rajta rendesen, ahogy mondod!
A modulációja tiszta olyan, mint a 105,5 pécsi Danubiusnak, nem is egyszer tévesztettem össze vele (ti. szeretek analóggal DX-elni).

Slavonski Radio-nak is mondják, Baján jól szól(t).
 #16672  Szerző: Sokol404
 
mg írta:
Sokol404 írta:Néha nyáron beledumálnak 1-2 magyar adóba, de csak egy pillanatig
egyszer én is azt hittem, hogy kiütöttek bennünket a 89.9-ről, baromi erősen beütött rajta egyszercsak valami szerb nyenyere, aztán a buszból kinézve látom, hogy mellettünk az autóban mintha épp arra nyomnák vidám szerb fiatalok, aztán ahogy elhúztak, elment az adás is :) miniadóval nyomták autórádióra :)
Ügyes! Na én ilyen miniadót fogok készíteni, csak AM-re. (NHH: kerten, sőt házon belül lesz!!) Egyelőre csak a tervek vannak meg. Az ihletet egyik fórumtársunktól vettem, de azóta utánaolvastam, és Amerikában ennek nagy divatja van! De ez már így OFF.

Azt hittem, a 88,9-et fogod, mert az az Állami Rádió, és ha nem tévedek, az olyan nekik, mint a Kossuth. :yes: Itt baromi nagy térerővel ad, és ezen gyakran nem is népzene van, hanem ortodox (egyházi) zene. Érdekes...
Amúgy nálunk a kábelszolgáltató a Sláger Rádiót évek óta a 89,0 MHz-re tette. Érted... :S előbbi meg nyomkodja rendesen.
Én reklamáltam, és azt mondták, -ezzel elintézték a dolgot-, hogy "az ő rendszerükbe nem juthat be a jel, biztos csak nálam van kókányul összerakva" kb. ez volt a tartalma.
75 Ohmos koax-kábel + hozzávaló bolti csatlakozók szerintem nem tartoznak a bóvli cuccok közé, pláne ha külön (gyárilag) erre kialakított bemenethez illesztem.
 #16671  Szerző: LuciFerko
 
a radio As most 106.3 Szabadka környékén! Eléggé sok jó kis house megy rajta :)
 #16669  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:
99,8-on ment. De van/volt több ilyen diumdisu adó is?
Bocsi, tudtam, hogy elírtam... (azóta kijavítottam.)

Ezzel egyidőben volt egy a 101,6 MHz-en, olyan 128 kbps-os MP3-streammel, elég szép volt a hangja, és normálisabb "Light House"-Trance-számok mentek rajta, de Dance nem! Szóval ez lágyabb volt. Valami Rádió Ász-t mondtak be, gondolom: Radio As. Ez a kettő volt non-stop elektro-adó, meg a még ma is működő monoban sugárzó magyarnyelvű 90;valahányon, asszem' 90,0-n üzemelő adón játszanak időnként ilyen számokat (csak ennek gyengébb a vétele).

És akkor a kegyelemdöfés: ma egy db ilyenjellegű non-stop diumdisu adóról sem tudok!
 #16668  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta: Bírtam, hogy a Rádió1 helyén egyszer vmi iszonyat vérbeli népzenei adó szólt "fura" modulációval. Rádió1 - Csak igazi mai sláger megy! :-D

mikor volt ez a rádió1 dolog?
Kérlek szépen, nemrég: a legutóbbi dátum 2007. Még a "bevásárlóturizmus időszakában" hallottam. Azóta a 103,9-en nem hallom ezt az adót.
A 103,7 MHz - pécsi Petőfit ugyan nem nyomta el, de közvetlen ott volt mellette fahanggal, jó erős modulációval, és "mindig" női énekeseket lehetett hallani benne -dobhártyaszaggató volt. (De komolyan, olyan mintha a minőség nem is számítana.)

A Rádió1-et csak viccből említettem, mert tudom, hogy Budapesten azon a frekin ad. :)
  • 1
  • 505
  • 506
  • 507
  • 508
  • 509
  • 536