RADIOSITE Fórum

  • FM-DX

 #199816  Szerző: rulek
 
joe írta:
rulek írta:Lehetne egy technikai kérdésem? Van egy Sony ST SE 520 tunerem,. Nyáron veszem elő, mikor jön a terjedés. Eddig láttam a radio Text és a Pi program azonositó. A Petőfin, Kossuth-on és a Dankó-n láttam, most egyiken sem . Elnyomhattam valamit vagy csak itt Eleken Békés megyében nem látom? Eon is van kijelzi, elég jól jönnek az adók Komádiból, de idegesit, hogy eltüntek ezek az információk, elromolhatott valami.Nem találtam a neten csak angol használatit. Köszönöm, ha valaki segít.
https://youtu.be/zLH-h6BdolE - ez lengyel, de kb. a "dispaly" gombot nyomkodja a frekvencia, jelszint ill. az RDS adatok közötti váltáshoz.

Köszönöm szépen, próbálkozok. Kerestem több videót a youtube-n, még eddig nem jött helyre.
 #199808  Szerző: joe
 
rulek írta:Lehetne egy technikai kérdésem? Van egy Sony ST SE 520 tunerem,. Nyáron veszem elő, mikor jön a terjedés. Eddig láttam a radio Text és a Pi program azonositó. A Petőfin, Kossuth-on és a Dankó-n láttam, most egyiken sem . Elnyomhattam valamit vagy csak itt Eleken Békés megyében nem látom? Eon is van kijelzi, elég jól jönnek az adók Komádiból, de idegesit, hogy eltüntek ezek az információk, elromolhatott valami.Nem találtam a neten csak angol használatit. Köszönöm, ha valaki segít.
https://youtu.be/zLH-h6BdolE - ez lengyel, de kb. a "dispaly" gombot nyomkodja a frekvencia, jelszint ill. az RDS adatok közötti váltáshoz.
 #199800  Szerző: rulek
 
Lehetne egy technikai kérdésem? Van egy Sony ST SE 520 tunerem,. Nyáron veszem elő, mikor jön a terjedés. Eddig láttam a radio Text és a Pi program azonositó. A Petőfin, Kossuth-on és a Dankó-n láttam, most egyiken sem . Elnyomhattam valamit vagy csak itt Eleken Békés megyében nem látom? Eon is van kijelzi, elég jól jönnek az adók Komádiból, de idegesit, hogy eltüntek ezek az információk, elromolhatott valami.Nem találtam a neten csak angol használatit. Köszönöm, ha valaki segít.
 #199553  Szerző: altermanus
 
Nálam egész nap kiveri a Podravski Radio a 87,6-on. MMR-nek nyoma sincs.
 #199538  Szerző: rulek
 
Jó terjedés volt délről Békés megyében ma 18 óra előtt. Jött Tunéziából a radio RTCI és a ZITOUNA rádió. Sziciliából a radio DEEJAY és a RADIO 1 és RADIO 2 szintén Olaszországból.
 #199423  Szerző: altermanus
 
Nekem meg az az első rendes DX-em.
Podravski Radio 87.6 MHz
Merő véletlen jött be. Hallgattam az MMR-t, és egyszer csak elment és jött helyette a Podravski Radio. Először azt hittem az MMR jött vissza, de nem :D
 #199118  Szerző: altermanus
 
joe írta: 2023.05.07. 16:56
Glenn írta:
altermanus írta: 2023.05.07. 11:14 Az előfordulhat, hogy a 107.8 MHz, a Kossuth rádiót fogom Körmenden?
Simán lehet, mert én meg a 89,5-öt fogtam kocsiban Szombathelyen. Tropó idején megtörténik.
Ezt meg tudom erősíteni - anno a szombathelyi laktanyában egy zsebrádión is sikerült a 89,5 Juventust hallgatni - 1990-es évek második felében.

Amúgy a 107,8-on a HR3-at is veheted Körmenden, Kalnik (Kemléki-hegység) alig 100km-re van onnan.
Ahhoz még nem volt szerencsém :)
De voltam kint polka zenét játszanak a néha a 107.8-on, és németül beszélnek.
 #199114  Szerző: joe
 
Glenn írta:
altermanus írta: 2023.05.07. 11:14 Az előfordulhat, hogy a 107.8 MHz, a Kossuth rádiót fogom Körmenden?
Simán lehet, mert én meg a 89,5-öt fogtam kocsiban Szombathelyen. Tropó idején megtörténik.
Ezt meg tudom erősíteni - anno a szombathelyi laktanyában egy zsebrádión is sikerült a 89,5 Juventust hallgatni - 1990-es évek második felében.

Amúgy a 107,8-on a HR3-at is veheted Körmenden, Kalnik (Kemléki-hegység) alig 100km-re van onnan.
 #199113  Szerző: Glenn
 
altermanus írta: 2023.05.07. 11:14 Az előfordulhat, hogy a 107.8 MHz, a Kossuth rádiót fogom Körmenden?
Simán lehet, mert én meg a 89,5-öt fogtam kocsiban Szombathelyen. Tropó idején megtörténik.
 #199111  Szerző: altermanus
 
Az előfordulhat, hogy a 107.8 MHz, a Kossuth rádiót fogom Körmenden? A 89,5 Rádió1-nek nincs nyoma, de a valami polka zene is belészűrődött az adásba. Egy biztos, tropo lehetett, mert hullámzott az adás, és nem volt egyenletes a vétel.
Ma kimegyek a joe által kijelölt helyre, aztán megnézem mit tud a rádióm, a hatán mentén.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 536