RADIOSITE Fórum

• FM-DX

#185066  Szerző: kristikoma
 2019.09.17. 08:30
Gyurii írta:
2019.09.17. 08:04
Szomorú ez a térkép. Békéscsabán fehér folt a Petőfi. (Valóságot tükrözi tényleg!)
Battonyára viszont, a 105.4 Kossuth relé úgy kellett, mint egy falat kenyér! Ott van a szentesi 100.4 simán elszól, illetve a 88,3 szomszéd mezőkovácsházi relé is... A határ túloldalán lévő 105.3 Digi FM-ről nem is beszélve kb. 15km-re a battonyai 105.4-től... :gülü:

Ahogy másik topic-ban Joe-val, és néhány taggal tárgyaltuk a békés megyei (békéscsabai) Petőfi vételi probléma 0 FT-ból 5 perc alatt megoldható lenne! Nem kellene csak a 103.0 Kossuth-ot, és a gyérül szóló 96.7 Petőfit megcserélni... Kossuthnak annyi reléje van, hogy nem tűnne fel, míg a Petőfi vétel megoldódna "ingyen".

Csak az a baj, hogy itt beszélünk róla, de semmi sem fog változni, holott ésszerű, és logikus lépés minden szempontból. :(
Már nem erőltetem Komádin a Kossuth-Petőfi cserét, bár tény, hogy kevés idő alatt megvalósítható. Nem tudom, van-e értelme írni bárkinek, aki illetékes ebben(azért küldök egy mailt). Igaz, a Kossuthnak tényleg van reléje is bőven. Nekem állandó jelleggel 6 telephelyről szól, ebből csak 2, ami zajos. Arról nem is beszélve, hogy a Kossuthnak elég lenne a mono moduláció, de ez már nagyon OFF...
 #185065  Szerző: Gyurii
 2019.09.17. 08:04
Szomorú ez a térkép. Békéscsabán fehér folt a Petőfi. (Valóságot tükrözi tényleg!)
Battonyára viszont, a 105.4 Kossuth relé úgy kellett, mint egy falat kenyér! Ott van a szentesi 100.4 simán elszól, illetve a 88,3 szomszéd mezőkovácsházi relé is... A határ túloldalán lévő 105.3 Digi FM-ről nem is beszélve kb. 15km-re a battonyai 105.4-től... :gülü:

Ahogy másik topic-ban Joe-val, és néhány taggal tárgyaltuk a békés megyei (békéscsabai) Petőfi vételi probléma 0 FT-ból 5 perc alatt megoldható lenne! Nem kellene csak a 103.0 Kossuth-ot, és a gyérül szóló 96.7 Petőfit megcserélni... Kossuthnak annyi reléje van, hogy nem tűnne fel, míg a Petőfi vétel megoldódna "ingyen".

Csak az a baj, hogy itt beszélünk róla, de semmi sem fog változni, holott ésszerű, és logikus lépés minden szempontból. :(
 #185047  Szerző: Kovi02
 2019.09.16. 20:19
joe írta:
2019.09.16. 20:02
Gondolom ezt ismeritek:
http://nmhh.hu/dokumentum/172622/mr2_pe ... ettseg.pdf
...a garantált ellátottsági terület, a fehér foltokban már csak szórt vétel lehetséges...

Ha netán lesz országos DAB-unk, akkor a "fehér" foltok bizony "fekete lyukak" lesznek rádiózás terén, vagy további adóállomásokat létesítenek, mint DVB-T esetében...
Országos DAB? Itt még 10 év múlva sem lesz országos DAB+.
Amit meg Villány környékén kapcsolatban tapasztaltam a horvát DAB-al,itt minimum annyi adó kellene a mostani FM lefedettség pótlására,mint ami a DVB-T "A" MUX-on van. (amikor a teljesen tiszta FM mellett a DAB-ból alig jön valami kb. 20km-re az adótól,úgy hogy csak egy hegy takar,az elég durva így alföldi szemmel :D )
 #185046  Szerző: joe
 2019.09.16. 20:02
Gondolom ezt ismeritek:
http://nmhh.hu/dokumentum/172622/mr2_pe ... ettseg.pdf
...a garantált ellátottsági terület, a fehér foltokban már csak szórt vétel lehetséges...

Ha netán lesz országos DAB-unk, akkor a "fehér" foltok bizony "fekete lyukak" lesznek rádiózás terén, vagy további adóállomásokat létesítenek, mint DVB-T esetében...
 #185045  Szerző: kristikoma
 2019.09.16. 19:44
Kovi02 írta:
2019.09.16. 19:29
kristikoma írta:
2019.09.16. 19:06
Gyurii írta:
2019.09.16. 17:28
Ahogy látom vannak, többen Békés megyéből itt...

Pécsi Petőfihez szólva, én is agyaltam pécsi adók miért ramatyok erre, de szerintem is domborzat, és az irányítottság a ludas. :(

Pedig jó volna a Petőfi főleg erre... Békéscsabán "stabilan" 3 frekin vehető (Komádi, Szentes, Kékes) viszont hallgathatatlan városon belül. 103,8 ha OFF lenne Arad-Siria-ról kíváncsi lennék, hogy jönne erre Petőfi 103,7...
Egy alkalommal utaztam Szegedről Kiskunhalasra, akkor a Petőfit(104,6) nagyjából Bordánynál kiütötte a pécsi Dankó, majd úgy is maradt. Rövid gondolkodás után áttekertem a 103,7-re, ahol az út további részén remekül jött végig. Elszól azért messzire, valószínűleg az irányítottság lesz ott a ludas. Éntőlem az összes román teljesítményéből levehetnének, vagy ki is kapcsolhatnának néhányat. Pont valamelyik reggel a budapesti Kossuth ütötte ki a 107,9 Digi FM-et, ami amúgy stabil. Igen, a manapság nem megfelelő szelektivitású Videoton vette...
A pécsi adó szerintem errefelé lehet irányítva,mert itt 100km-ről lényegében tökéletesen szól,akár egy telefon rádiójával is,míg Halason ugyanilyen távról már erősen zajos.

Bordánynál biztos a Dankó nyomkodta a Petőfit,nem esetleg a kékesi 104,7 vagy a szabadkai 104,4 szólt át? Sűrűn járok arrafelé,és már Zsanánál alig szólnak a pécsi nagyok,az a terület(Zsana-Öttömös-Ásotthalom-Üllés) lényegében olyan,hogy se a Dankó,se a Retró nem szól,a Petőfi és a Kossuth a szentesi adóról jön csak.
Biztos az volt, magyarnóta ment, be is mondta az adó nevét. Lehet csak akkor volt egy erősebb tropó, pont jókor voltam jó helyen. Kékes 104,7 akkor nem ment, még nem volt Retro rádió.
 #185043  Szerző: Kovi02
 2019.09.16. 19:29
kristikoma írta:
Gyurii írta:

Pécsi Petőfihez szólva, én is agyaltam pécsi adók miért ramatyok erre, de szerintem is domborzat, és az irányítottság a ludas. :(

Pedig jó volna a Petőfi főleg erre... Békéscsabán "stabilan" 3 frekin vehető (Komádi, Szentes, Kékes) viszont hallgathatatlan városon belül. 103,8 ha OFF lenne Arad-Siria-ról kíváncsi lennék, hogy jönne erre Petőfi 103,7...
Egy alkalommal utaztam Szegedről Kiskunhalasra, akkor a Petőfit(104,6) nagyjából Bordánynál kiütötte a pécsi Dankó, majd úgy is maradt. Rövid gondolkodás után áttekertem a 103,7-re, ahol az út további részén remekül jött végig. Elszól azért messzire, valószínűleg az irányítottság lesz ott a ludas. Éntőlem az összes román teljesítményéből levehetnének, vagy ki is kapcsolhatnának néhányat. Pont valamelyik reggel a budapesti Kossuth ütötte ki a 107,9 Digi FM-et, ami amúgy stabil. Igen, a manapság nem megfelelő szelektivitású Videoton vette...
A pécsi adó szerintem errefelé lehet irányítva,mert itt 100km-ről lényegében tökéletesen szól,akár egy telefon rádiójával is,míg Halason ugyanilyen távról már erősen zajos.

Bordánynál biztos a Dankó nyomkodta a Petőfit,nem esetleg a kékesi 104,7 vagy a szabadkai 104,4 szólt át? Sűrűn járok arrafelé,és már Zsanánál alig szólnak a pécsi nagyok,az a terület(Zsana-Öttömös-Ásotthalom-Üllés) lényegében olyan,hogy se a Dankó,se a Retró nem szól,a Petőfi és a Kossuth a szentesi adóról jön csak.
 #185042  Szerző: joe
 2019.09.16. 19:27
kristikoma írta:
...nagyjából Bordánynál kiütötte a pécsi Dankó, majd úgy is maradt. Rövid gondolkodás után áttekertem a 103,7-re, ahol az út további részén remekül jött végig. Elszól azért messzire
Csongrád megye nyugati részén már vehető" Pécs, Bordány 130km távolságban van csak az adótól...nincs itt semmi extra dolog, csak a távolság a túl nagy...nincs ezen mit problémázni. URH tartományban stabil vétel csak az elméleti látóhatáron belül valósítható meg, ez a föld görbületéből adódóan 60-80km-re korlátozódik...
 #185041  Szerző: joe
 2019.09.16. 19:17
Gyurii írta:Pedig jó volna a Petőfi főleg erre... Békéscsabán "stabilan" 3 frekin vehető (Komádi, Szentes, Kékes) viszont hallgathatatlan városon belül. 103,8 ha OFF lenne Arad-Siria-ról kíváncsi lennék, hogy jönne erre Petőfi 103,7...
Sehogy. Ha láttad a videómat a 103,7 MHz -40dB skála körül mozgott, a szentesi 100,4 MHz -10dB...vagyis kb. 30dB-lel gyengébb, mint Szentes...irányított tetőantenna nélkül semmi sem vehető a pécsi adóból, 230 km már túl nagy távolság. Kékes 150 km-ről sem stabil, reggel / este jobb a vétel, de napközben kocsiban "nulla"...
 #185039  Szerző: kristikoma
Gyurii írta:

#185038  Szerző: Gyurii

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 513

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.