RADIOSITE Fórum

  • FM-DX

 #15199  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:Sokol404: neked milyen FM adók jönnek szerbiából?
Inkább mi nem! :lol:

Minden. De néztem Szegeden meg Baján is, hogy vajon ugyanazok szólnak-e arrafelé, és mily' meglepetés: majdhogynem teljes csend!
Ha vki DX-elni akar Tompán szerb adókra, akkor azt nem is nem nevezhetnénk DX-nek. ;)
Elnyomnak pl. sok-sok távoli magyar adót, az-a-jelszint-vagy-hogyhívják olyan nagy, hogy 0,2 MHz különbségnél is bezavar természetesen a magyar adók kárára, sok szerb adó modulációja enyhén szólva is "fura", némelyik monoban ad már évek óta, némelyik országosnál csak az egyik csatorna szól, és vannak még egyéb hangbéli visszásságok. Egyre-másra megszűnnek, más nevet kapnak, aztán újra él a frekvencia... De néha jobb külföldi számokat játszanak, mint a magyar adók, és van, amelyiken olyannyira kevés a duma, hogy se híreket nem mondanak, és reklám is csak 1-2 percig van óránként egyszer. Ja, és már kezdenek megszűnni a népzenei adók, viszont vannak évek óta olyanok, melyeken kőkemény acid house meg ilyen elektronikus szörnyűségek szólnak megszakítás nélkül (már '97 óta). Érdekes egy mentalitás, amit szerintem soha nem értünk meg. A fogható horvát adókon meg egyfolytában csak duma van, dögunalom.
Tehát ha végigtekerem a sávot, akkor van kínálat bőven, nagyjából nekem itt olyan a helyzetem, mint Bp.-en, hogy minden egyes tizedfrekvenciára jut egy adó. Higgyétek el, nem olyan jó ám ez.

Ha arra kérnél, hogy gyűjtsem össze, mely adók foghatók, nagy munkát adnál nekem: csak úgy tömve van a sáv. :blush:
 #15196  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:http://www.youtube.com/watch?v=kf4TFQQVvKY
ismeretlen állomás. talán román, moldáv? elején dumált vmit de beazonosítani sem tudtam. Azis lehet, hogy a Kaukázusról valami. Örmény, Grúz... Akkor viszont az első ES. Mindenesetre jellegzetesen keleties hangzás. Mostmár nincs semmi a frekin. Antenna: 5 elemes yagi a padláson DK fele irányítva.

unid station. probably from romania or moldavia or georgia? maybe the first e-skip here. Antenna:
5 elements yagi in the Attic beamed to south-east.
Sounds like tipycal Eastern music!
Now this frequency is clear...
Azt hittem, ilyenek OIRT-on jönnek be. :shock:
Állítólag azon a sávon sok a kaukázusi és az oroszközeli adó (terjedéskor).
 #14849  Szerző: LuciFerko
 
Sokol404: neked milyen FM adók jönnek szerbiából?
 #14721  Szerző: zvartoshu
 
luci - on tropo E is in conduction . START oficial is in 8.03.2009 at 15:07 in south europe .
ON 12 march the front propagation of the south algerie and north libya add a new desertic propagation low to south europe, power up to normally with +12% .

Your reception is unid , analysed your capture with a bullgarian citizen and a romanian citizen and my favorite dx-er.
to discover zone signal , send a orientatiion antenna into forum , add a position to maxim directivity from your house , and i help with few dxers
 #14591  Szerző: LuciFerko
 
rádió C régebben jött H polárban picit de már úgy kinyomja a szlovák. Amúgy akkor volt duma mikor odaérte, mire telefont elővettem zene ment:S
 #14588  Szerző: Pasa
 
Szerintem ez nem Es, mert nem hullámzik a jelszint. Én dumát nem hallok benne, csak népzenét, ami elég "cigány-jellegű". Nem lehet, hogy a Rádió C volt? Esetleg valami román tropó...
 #14566  Szerző: LuciFerko
 
http://www.youtube.com/watch?v=kf4TFQQVvKY
ismeretlen állomás. talán román, moldáv? elején dumált vmit de beazonosítani sem tudtam. Azis lehet, hogy a Kaukázusról valami. Örmény, Grúz... Akkor viszont az első ES. Mindenesetre jellegzetesen keleties hangzás. Mostmár nincs semmi a frekin. Antenna: 5 elemes yagi a padláson DK fele irányítva.

unid station. probably from romania or moldavia or georgia? maybe the first e-skip here. Antenna:
5 elements yagi in the Attic beamed to south-east.
Sounds like tipycal Eastern music!
Now this frequency is clear...
  • 1
  • 509
  • 510
  • 511
  • 512
  • 513
  • 536