• Adótornyok

#170378  Szerző: mihalylovics
 2017.08.30. 23:26
frekivadasz írta:Nem találtam ennek megfelelőbb topikot, mert otthon nem igazán érint senkit, de érdekességként ide teszem.
Egy ilyen adót nem tudom hogyan lehet az éterbe ereszteni, a kép magáért beszél:

Kép

Link, ha nem fér bele a képbe: http://aarche.no-ip.org:88/dx/misc/Totalni_FM.jpg

14km-re van a vételi helytől, Brac szigetén a 96,8MHz-en. A jelszint tökéletes, de valószínűleg a sztereo kóderből olyan ocsmány MPX jön ki, hogy a saját RDS is csak akkor jön le, ha egy pillanatra közel csend van. 96,4-től 97,2-ig érezhető a jelenléte, az ócska SDR-nek nincs akkora dinamikája, hogy ez látható legyen a képen, de félrehangolva már ezen a két határfrekvencián kezdődik a zaj. A kf sávszél lmaximumra, 250kHz-re van állítva.
Még júliusban jártam arra, tényleg borzalmas, nekem konkrétan se a telefonon, se az ATS-909x-en sem (!) jött le az RDS, azt hittem, nincs is RDS azon az adón. Sztereó jel volt, a hangminőség meg... nem is kell leírnom.
 #170369  Szerző: frekivadasz
 2017.08.30. 18:24
Nem találtam ennek megfelelőbb topikot, mert otthon nem igazán érint senkit, de érdekességként ide teszem.
Egy ilyen adót nem tudom hogyan lehet az éterbe ereszteni, a kép magáért beszél:

Kép

Link, ha nem fér bele a képbe: http://aarche.no-ip.org:88/dx/misc/Totalni_FM.jpg

14km-re van a vételi helytől, Brac szigetén a 96,8MHz-en. A jelszint tökéletes, de valószínűleg a sztereo kóderből olyan ocsmány MPX jön ki, hogy a saját RDS is csak akkor jön le, ha egy pillanatra közel csend van. 96,4-től 97,2-ig érezhető a jelenléte, az ócska SDR-nek nincs akkora dinamikája, hogy ez látható legyen a képen, de félrehangolva már ezen a két határfrekvencián kezdődik a zaj. A kf sávszél lmaximumra, 250kHz-re van állítva.
 #169272  Szerző: RadioFan
 2017.07.11. 12:37
Gr3g0ry írta:Ahogy nézem a új országos lefedettségét,néhol feleslegesnek tartom a nagy adótornyok vételkörzetében lévő kisebb teljesítményű adókat.
Azért szerintem a Radiosite is kicsit túloz a vételkörzettel. A hivatalos vételkörzet egyébként ez: http://nmhh.hu/dokumentum/188396/170607 ... leklet.pdf
De inkább azt kéne megoldani, hogy a M5-ön végig szóljon. 3 éve Kiskunfélegyháza és Szeged között egy jobb tunerrel is elviselhetetlen volt a vétel...
 #169233  Szerző: Gr3g0ry
 2017.07.09. 21:02
Ahogy nézem a új országos lefedettségét,néhol feleslegesnek tartom a nagy adótornyok vételkörzetében lévő kisebbb teljesítményű adókat.
 #168864  Szerző: LuciFerko
 2017.06.27. 11:51
joe írta:
LuciFerko írta:Akkor annyi :) de pl a román kh adók nagyon szépen szólnak.
A solti adón a DCC ill. az Orban nagyon spórolósra van "húzva"...a románok - 630 kHz Temesvár rendesen belelóg a szomszéd csatornába...7,5-8kHz modulációs sávhatár lehet...majd megmérem, de áprilisban elmontottam az RH loop antennámat, amit KH-ra is használtam...
Kossuth:
Kép
Temesvár:
Kép

Kicsit szélesebb :)
 #168862  Szerző: joe
 2017.06.27. 11:37
LuciFerko írta:Akkor annyi :) de pl a román kh adók nagyon szépen szólnak.
A solti adón a DCC ill. az Orban nagyon spórolósra van "húzva"...a románok - 630 kHz Temesvár rendesen belelóg a szomszéd csatornába...7,5-8kHz modulációs sávhatár lehet...majd megmérem, de áprilisban elmontottam az RH loop antennámat, amit KH-ra is használtam...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 60

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Kovács Zsolt, Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.