RADIOSITE Fórum

• Rádiós technikai eszközök

#182900  Szerző: joe
 2019.05.02. 21:57
Kovi02 írta:Péntek este volt itthon 3 rövid áramszünet,azóta az SDR-em nem akar működni,csak ezt a hibaüzenetet adja ki:
"Az alkalmazást nem sikerült elindítani,mert párhuzamos konfigurációja helytelen. A problémáról részletesebben az alkalmazás eseménynaplójában,vagy az sxstrace.exe parancssori eszköz elindításával olvashat".
Valaki találkozott már hasonlóval?
Ez sz*r ügy...winfosban összeborult valami...melyik verzió kell? - én a v1500-at használom a RSP1A miatt... INNEN is letölthető némelyik...
 #182897  Szerző: Kovi02
 2019.05.02. 20:49
Péntek este volt itthon 3 rövid áramszünet,azóta az SDR-em nem akar működni,csak ezt a hibaüzenetet adja ki:
"Az alkalmazást nem sikerült elindítani,mert párhuzamos konfigurációja helytelen. A problémáról részletesebben az alkalmazás eseménynaplójában,vagy az sxstrace.exe parancssori eszköz elindításával olvashat".
Valaki találkozott már hasonlóval?
Azóta letöltöttem újra az SDR-t,de a legújabb verzió nem stabil a gépen,állandóan lefagy.
Nem tudjátok,hol lehet az SDR egy régebbi verzióját letölteni?(vagy esetleg valamilyen platformon át tudnátok küldeni egy régebbi SDR változatot,ha megvan?) Így az ES szezon elején nagyon fontos lenne.
 #182738  Szerző: DRoland
 2019.04.23. 10:16
Adam írta:
2019.04.22. 20:56
benko5009 írta:
2019.03.22. 23:53
A hifi belsejében kell rácsatlakozni az MPX (multiplex) jelre vagy a Data és Clock jelekre, és kivezetni egy árnyékolt kábelen és csatlakoztatni a hangkártya line in bemenetére.
Az RDS Spy helpjében mindent megtalálsz !
MEgpróbáltam egy autórádióval is, de semmi. A normál hangszóró kimenetével és az aux kimenetével is.
Azt honnan tudom megállapítani, hogy a rádió nem adja ki az RDS jelet, vagy a hangkártya nem bírja venni?
Egyáltalán a szoftverben mit kell csinálni, hogy kijelezze a dolgokat? Beállítottam a forrást: hangkártya vonalbemenet.
A 3 dolog közül egyelőre nem tudom melyik a gond. A szoftver mutatja diagramon hogy van valami, de RDS dolgokat nem jelez ki.
Hello, benko5009 jól írta, nem a hangszóró kimeneten kell keresni. Nemrég szétszedtem egy autórádiót, abban SAA6579 RDS dekóder IC volt, de pl a TDA7330 is ilyen. Mindkettő adatlapja megtalálható a neten. Ez tartalmaz sok mindent, de a lábkiosztást is. Ott megtalálod, melyiket kell kivezetned. De persze minden rádió kicsit más, más IC, más kapcsolás stb. Esetleg MPX jelet is használhatsz, de csak 192kHz mintavételezésű hangkártyával működik.
 #182735  Szerző: Adam
 2019.04.22. 20:56
benko5009 írta:
2019.03.22. 23:53
A hifi belsejében kell rácsatlakozni az MPX (multiplex) jelre vagy a Data és Clock jelekre, és kivezetni egy árnyékolt kábelen és csatlakoztatni a hangkártya line in bemenetére.
Az RDS Spy helpjében mindent megtalálsz !
MEgpróbáltam egy autórádióval is, de semmi. A normál hangszóró kimenetével és az aux kimenetével is.
Azt honnan tudom megállapítani, hogy a rádió nem adja ki az RDS jelet, vagy a hangkártya nem bírja venni?
Egyáltalán a szoftverben mit kell csinálni, hogy kijelezze a dolgokat? Beállítottam a forrást: hangkártya vonalbemenet.
A 3 dolog közül egyelőre nem tudom melyik a gond. A szoftver mutatja diagramon hogy van valami, de RDS dolgokat nem jelez ki.
 #182597  Szerző: blue
 2019.04.10. 19:42
blue írta:
nyikolaj írta:Halihó!
Sok olyan mobilkészülék van amiben sajnos nincs fm rds funkció..köztük az enyém is ilyen.
A kérdésem az lenne,hogy milyen módon lehetne pótolni ezt az opciót? Play áruházból esetleg van rá lehetőség letölteni valami jót amivel lehetne pótolni az rds funkciót? (mondjuk eddig még nem találtam semmit)
2. kérdésem... sokat barangolok a természet lágy ölén..de főleg dombos jól belátható környéken.Ilyenkor általában a távoli messzeségben "tiszta, jó idő esetén" jól kivehető különböző hegység,dombság,települések!
És itt jön a kérdés!Létezik olyan valós,hiteles és pontos alkalmazás amivel be lehet mérni és ami megtudná nevezni ezeket a helyeket? pl Úgy,hogy a kamerájával pásztázom ezeket a távoli dolgokat, és mintha az a bizonyos "vonalkód leolvasó" funkció lenne,, kiadná a földrajzi koordinátái mellett a helység,település neveit.
Nos..skacok,, léteznek ilyen alkalmazások?
Ha nem tudja az RDS-t akkor nem is fogja tudni, fm radió appot nem lehet csak úgy cserélni mert beépülő modulokhoz kötődik de ha feraksz a telefonodra valamilyen custom ROM-ot akkor más lesz az fm radió app. Pl. most felraktam a Pixel Experience ROM-ot és ebben ,,nagyobb tudású" fm radió app van, állítható a régió, ha kézire állítom 76-108 Mhz-ig működik + van hangrögzítő is (gyárilag nem tudta az OIRT sávot :D )
Tévedtem, RDS-em is lett az új ROM-mal, PS-t, PTY-t, RT-t kiírja. A csatornatérköz is állítható lett 50kHz-től 200kHz-ig.
 #182596  Szerző: blue
 2019.04.10. 19:20
nyikolaj írta:Halihó!
Sok olyan mobilkészülék van amiben sajnos nincs fm rds funkció..köztük az enyém is ilyen.
A kérdésem az lenne,hogy milyen módon lehetne pótolni ezt az opciót? Play áruházból esetleg van rá lehetőség letölteni valami jót amivel lehetne pótolni az rds funkciót? (mondjuk eddig még nem találtam semmit)
2. kérdésem... sokat barangolok a természet lágy ölén..de főleg dombos jól belátható környéken.Ilyenkor általában a távoli messzeségben "tiszta, jó idő esetén" jól kivehető különböző hegység,dombság,települések!
És itt jön a kérdés!Létezik olyan valós,hiteles és pontos alkalmazás amivel be lehet mérni és ami megtudná nevezni ezeket a helyeket? pl Úgy,hogy a kamerájával pásztázom ezeket a távoli dolgokat, és mintha az a bizonyos "vonalkód leolvasó" funkció lenne,, kiadná a földrajzi koordinátái mellett a helység,település neveit.
Nos..skacok,, léteznek ilyen alkalmazások?
Ha nem tudja az RDS-t akkor nem is fogja tudni, fm radió appot nem lehet csak úgy cserélni mert beépülő modulokhoz kötődik de ha feraksz a telefonodra valamilyen custom ROM-ot akkor más lesz az fm radió app. Pl. most felraktam a Pixel Experience ROM-ot és ebben ,,nagyobb tudású" fm radió app van, állítható a régió, ha kézire állítom 76-108 Mhz-ig működik + van hangrögzítő is (gyárilag nem tudta az OIRT sávot :D )
 #182474  Szerző: djlacee
 2019.04.01. 21:37
RDS-re a Spirit UL/Spirit FM/SpiritF applikáció lehet a megoldás, vagy nem tudom, mi a mostani neve (az eredeti fejlesztő elhunyt), de root kell hozzá, és még akkor sem biztos, hogy működik. Régebbi telefonoknál, pl nálam egy Samsung Galaxy Y-nál illetve Vodafone 858-nál működik.
A másik dologra pedig szerintem a Google Earth lehet alkalmas, ott van domborzat is.
 #182466  Szerző: joe
 2019.04.01. 20:28
nyikolaj írta:Nos..skacok,, léteznek ilyen alkalmazások?
1. RDS tudás az nem android alkalmazás kérdés, ott a telefon gyári szoftvere fogja meghatározni, hogy van, vagy nincs.
2. Jó ötlet egy ilyen alkalmazás, csak fel kellene a "világot" térképezni minden pontból és látószögből és létrehozni egy adatbázist - gyakorlatilag nem megoldhatatlan, de kicsit "melós". Amúgy betöltesz egy részletes térképet, GPS-szel azonosítod a pozíciódat, majd kvázi iránytűként használva a telefont, már láthatod is, mi van arra, amerre nézel.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 119

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.