RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #191616  Szerző: potyi
 
Na, lelőjem?

103.9 - kereskedelmi rockrádió
100.3 - közösségi cigányrádió
 #191595  Szerző: noartist
 
Goldfinger15 írta: 2021.04.22. 13:13
nyikolaj írta:Szegény az ország... Nulla kereskedelmi érték, ráadásul sajnos tény, hogy az igazi rádiózás a múltté.. Felfalta a rádiót az internet, YouTube és társai.. Főleg ugyebár a kerrádiókról van szó.
Érdekes, máshol Európában valahogy emellett is megférnek ezek. Romániában közel 3-szor annyi helyen sugároz rádióadó, mint itthon, vagy említhetnék más környező országokat is. Komplett országos hálózatok és/vagy helyi rádiók uralják az étert, de idehaza ez valahogy megszünt létezni.
Mondjuk ki bátran: politika.
 #191594  Szerző: Goldfinger15
 
nyikolaj írta:Szegény az ország... Nulla kereskedelmi érték, ráadásul sajnos tény, hogy az igazi rádiózás a múltté.. Felfalta a rádiót az internet, YouTube és társai.. Főleg ugyebár a kerrádiókról van szó.
Érdekes, máshol Európában valahogy emellett is megférnek ezek. Romániában közel 3-szor annyi helyen sugároz rádióadó, mint itthon, vagy említhetnék más környező országokat is. Komplett országos hálózatok és/vagy helyi rádiók uralják az étert, de idehaza ez valahogy megszünt létezni.
 #191581  Szerző: nyikolaj
 
Szegény az ország... Nulla kereskedelmi érték, ráadásul sajnos tény, hogy az igazi rádiózás a múltté.. Felfalta a rádiót az internet, YouTube és társai.. Főleg ugyebár a kerrádiókról van szó.
 #191570  Szerző: potyi
 
Mert éppen együttműködik a nemzet.
 #191567  Szerző: Goldfinger15
 
Két dolgot nem értek:
Miért nem pályáztat a Médiatanács több frekvenciát vidéken, elsősorban a megyeszékhelyeken, majd a kisebb városokban?

Miért van az, hogy egy-egy közösségire kiírt frekvenciára mindig a Karc/egyházi adók pályáznak? (Mostanában nem nagyon láttam, ezeken kívül egy idegen pályázót sem.)

Szerintem eléggé aggasztó, hogy a legtöbb európai országban több frekvencia van kihasználva, mint itt Magyarországon.
 #191467  Szerző: Rickykeee23
 
knoskamatee írta: 2021.04.18. 22:31 a “Retro Rádió” topikban elkezdtem, de itt folytatom, mert helytállóbb ez a gondolatmenet.
almos629 írta: 2021.04.18. 18:59
knoskamatee írta: 2021.04.18. 13:06 nem gondoltam volna, hogy itt hamarabb fogok frissebb újdonságot hallani, mint a Petőfin, vagy a nagy tesónál a Rádió 1-en. :D
https://youtu.be/C2xVy0ma0hg
éppen csak bekapcsoltam az erősítőt, amikor ez fogadott. gondolom premier volt a Sztársávban, mindenesetre furcsa volt hallani a Retrón.
Pedig milyen jó lenne, ha tényleg hot Ac irányba terelnék a Retro-t... Anno a sárga-fekete rádiót sem hallgattam szinte soha, ahogy a Retro-t sem hallgatom most, viszont előbbi tényleg olyan volt, amilyennek a piaci helyzetéből adódóan kellett lennie. Most a Petőfi van belekényszerítve ebbe a szerepbe lassan öt éve, de lehet érezni, hogy mennyire erőltetett és nem odaillő az a négy 90 és 2010 közötti dal óránként.
ha így alakul a Petőfi sorsa, akkor egy Best FM-Retró frekicsomag csere érett lesz.
ennek az országos csomagnak mindig Hot AC-nek kellet lennie. ha a Petőfi lenne AC Oldies stílusú, ez meg Hot AC, akkor most nem lenne ez a katyvasz.


függetlenül a Class kicsinálását nem nézve most lenne egy egészséges piacunk, ha máshogy sült volna el a golyó.

- Petőfi: AC+Oldies, ami simán fenttartható állam bácsi pénzén.

- “Retro”/Pop FM: Hot AC, ami simán működne kereskedelmi alapon és pumpálná a KESMA-t, mert ugye végtelen pénzforrás nincs.

-Rádió 1: CHR+Top40, ami jó helyen van szerencsére. esetleg egy-két frekicserével (pl. Pécs FM)

-Best FM: ez lehetne Roxy vagy World Is Mine néven dance stílussal.

így lenne egészséges lenne az országos piac, még úgy is, hogy az eredeti “KERESK.2” csomag a Kossuthnak lett adva a Dankó miatt.

csodát nem várok, mert annyit csalódtam úgy szétkúrták a piacot. teljesen objektívan nézve érződik, hogy erőltetve van minden és minden a véletlen szüleménye, mert voltak zavaró tényezők. nem tudom, hogy miért nem tudtak várni? simán átjátszhatták volna a Classt, ha nem is akkor ideiglenesen mehetett volna, amíg nem zárult volna le a “KERESK.1” pályázata.
ha nem lett volna átpakolva az MR1 az ex “KERESK.2” csomagra, akkor talán még ekkora katyvasz se lenne.

2015-2017 között kellett volna rendet rakni egyhuzamban, nem fokozatosan mindent össze-vissza, hogy egy torz valami legyen, mint most. ha nem akarták volna ezt a torzulást FM-en, akkor inkább költöztek volna át DAB+-ra és az ellenség meg majd kimúlt volna úgy is az analógon. és akkor a Music FM szép lassan eltűnt volna 2019-ben az analógon, majd Sláger is a 95,8-on.
ehelyett inkább lelövik az egész DAB+-t a picsába. még a Klubrádiótól se kellett tartani, mert teszt volt az egész hálózat és ugye szerződés hiányában szó nélkül kivághatták volna őket.
Az ötletedet a baranyai részen nagyon adom. Tehát nálunk jó lenne a frekicsere. 101,7 Rádió 1 (ez elég szépen össze kötné itt a dolgokat.) A helyi rádiónak pedig simán elég lenne a mostani R1 frekik.

Szerintem új, ismeretlen brand-et felesleges lenne behozni. Tehát a POP FM-re gondolok. Ha már ilyen vonalon indulnának el, akkor a frekicsere lenne itt is a megoldás. A Retro menne a mostani Best-es frekikre (meg amik az R1-nek nem fognak kelleni) a Best meg mehetne az országos csomagra. De akkor a műsorvezetőket is kompletten cserélném.

Amúgy személy szerint én azt gondolom, hogy nem lesz ilyen. Marad a Retro országoson.
 #191466  Szerző: Glenn
 
ideiglenes írta: 2021.04.02. 20:50 Tudtok arról esetleg valamit, hogy a debreceni 95.6 valamint a 102.4 esetleg lesz-e a közeljövőben pályáztatva?
Ez fontos kérdés, de én meg még fontosabb frekikre lennék kíváncsi. Budapesti 92,9, 95,3, 96,8, 100,3, 103,9? És persze van még a 98,0, amit elvileg - ha jól tudom - pályáztatnak és a több kerületbe is beszóró helyi frekik, pl. 91,1 (Szentendre), 93,6 (Gödöllő)?
 #191459  Szerző: knoskamatee
 
a “Retro Rádió” topikban elkezdtem, de itt folytatom, mert helytállóbb ez a gondolatmenet.
almos629 írta: 2021.04.18. 18:59
knoskamatee írta: 2021.04.18. 13:06 nem gondoltam volna, hogy itt hamarabb fogok frissebb újdonságot hallani, mint a Petőfin, vagy a nagy tesónál a Rádió 1-en. :D
https://youtu.be/C2xVy0ma0hg
éppen csak bekapcsoltam az erősítőt, amikor ez fogadott. gondolom premier volt a Sztársávban, mindenesetre furcsa volt hallani a Retrón.
Pedig milyen jó lenne, ha tényleg hot Ac irányba terelnék a Retro-t... Anno a sárga-fekete rádiót sem hallgattam szinte soha, ahogy a Retro-t sem hallgatom most, viszont előbbi tényleg olyan volt, amilyennek a piaci helyzetéből adódóan kellett lennie. Most a Petőfi van belekényszerítve ebbe a szerepbe lassan öt éve, de lehet érezni, hogy mennyire erőltetett és nem odaillő az a négy 90 és 2010 közötti dal óránként.
ha így alakul a Petőfi sorsa, akkor egy Best FM-Retró frekicsomag csere érett lesz.
ennek az országos csomagnak mindig Hot AC-nek kellet lennie. ha a Petőfi lenne AC Oldies stílusú, ez meg Hot AC, akkor most nem lenne ez a katyvasz.


függetlenül a Class kicsinálását nem nézve most lenne egy egészséges piacunk, ha máshogy sült volna el a golyó.

- Petőfi: AC+Oldies, ami simán fenttartható állam bácsi pénzén.

- “Retro”/Pop FM: Hot AC, ami simán működne kereskedelmi alapon és pumpálná a KESMA-t, mert ugye végtelen pénzforrás nincs.

-Rádió 1: CHR+Top40, ami jó helyen van szerencsére. esetleg egy-két frekicserével (pl. Pécs FM)

-Best FM: ez lehetne Roxy vagy World Is Mine néven dance stílussal.

így lenne egészséges lenne az országos piac, még úgy is, hogy az eredeti “KERESK.2” csomag a Kossuthnak lett adva a Dankó miatt.

csodát nem várok, mert annyit csalódtam úgy szétkúrták a piacot. teljesen objektívan nézve érződik, hogy erőltetve van minden és minden a véletlen szüleménye, mert voltak zavaró tényezők. nem tudom, hogy miért nem tudtak várni? simán átjátszhatták volna a Classt, ha nem is akkor ideiglenesen mehetett volna, amíg nem zárult volna le a “KERESK.1” pályázata.
ha nem lett volna átpakolva az MR1 az ex “KERESK.2” csomagra, akkor talán még ekkora katyvasz se lenne.

2015-2017 között kellett volna rendet rakni egyhuzamban, nem fokozatosan mindent össze-vissza, hogy egy torz valami legyen, mint most. ha nem akarták volna ezt a torzulást FM-en, akkor inkább költöztek volna át DAB+-ra és az ellenség meg majd kimúlt volna úgy is az analógon. és akkor a Music FM szép lassan eltűnt volna 2019-ben az analógon, majd Sláger is a 95,8-on.
ehelyett inkább lelövik az egész DAB+-t a picsába. még a Klubrádiótól se kellett tartani, mert teszt volt az egész hálózat és ugye szerződés hiányában szó nélkül kivághatták volna őket.
 #191030  Szerző: nermalcat
 
Sőőt, szerintem ezek mellett még a 93.5 is pályáztatva lesz. :D Az MCDB-nek biztos van terve ezzel a RadioLike-kal...
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 193