RADIOSITE Fórum

  • Adótornyok

 #196449  Szerző: frekivadasz
 
p0tyi írta: 2022.04.15. 12:05 Átköltözött a 100.3 Rádió Dikh a Száva utcai toronyba. Kiakad a jelszintmérő a torony alatt a 92.9-en és a 100.3-on is.
Ezt meg tudom erősíteni 'távolról' is, jelentősen gyengült és interferenciás a vétele nálam Esztergom mellett, a Spirithez hasonlóan. Talán 1-2dB-lel erősebb csak nála.

A Klasszik esetében nem érzékelek változást, továbbra is a legerősebb nem széchenyi-hegyi fővárosi adás itt.

Ezekről bárki saját maga is meggyőződhet, ha szeretne az antennáimmal rádiózni: https://airspy.com/directory/

(Az oldal jelenleg hibásan közli azt az információt, miszerint az állomások nem elérhetők. Az ott megjelenő IPcím és port használatával létrehozható a kapcsolat.)
 #196446  Szerző: p0tyi
 
Jaja, és most már a városon belül is rendben van. Eddig voltak vele gondok.

Amit még megfigyeltem, hogy a Klasszik vétele is rengeteget javult. Szerintem az is költözött, de kizárható, hogy a SOTE-re vagy a Szávára, ma csekkoltam.

Most már csak a Rock-kal és a Sporttal kéne valamit kezdeni.
 #196444  Szerző: Glenn
 
Na, akkor jól láttam ott a múlt héten az új antennákat. Úgy tűnik, a nem a szecskáról sugárzó adók közül ez most a legerősebb.
 #196443  Szerző: p0tyi
 
Átköltözött a 100.3 Rádió Dikh a Száva utcai toronyba. Kiakad a jelszintmérő a torony alatt a 92.9-en és a 100.3-on is.
 #196417  Szerző: galacus965
 
Sziasztok Valaki Majd Csinál Egy FM Scan-t A Budapesti Városligeti Tó Előtt ott voltam napközivel tegnap 2022 04 08.án Üdvözlettel Lacus
 #196411  Szerző: Glenn
 
A SOTE tetején is vannak változások. Az északi árbocról a harmadik függőleges dipól átkerült magányosan egy kis árbocra a tető déli sarkára. Vélhetően erről mehet a 105,9. A magas torony alján is elforgattak egy kettős függőleges dipólt az eredeti pozíciójából. Jelenleg négy frekvencia megy innen és még legalább egy, de lehet, hogy kettő indulhatna a jelenleg nem használt antennákról.
 #196405  Szerző: galacus965
 
Vajon Az Új Budapest FM 98.0 Rádiónak Hol lesz az Antennája ? Honnan Fognak Sugározni? Valószínűleg ugyanott ahol a Civil Rádió Antennái voltak
 #196404  Szerző: Glenn
 
A száva toronyról lekerült a hatalmas T logó (pedig éjjel olyan szépen világított), de felkerült néhány FM-nek látszó antenna a Spirit FM antennái fölé. Menet közben nem láttam tisztán, de hogy eddig nem voltak ott, az biztos. Majd valaki gyalog közelítse meg a tornyot esetleg, hogy tényleg milyen antennák azok. :)
 #195939  Szerző: mihalylovics
 
joe írta: 2022.01.30. 00:05 Közben látom, az autópályás frekik valóban későbbiek, 1994-ben vették fel a jegyzékbe (27 év alatt nem sikerült hasznosítani ezt a hálózatot).
Mint ahogy kb. sehol sem sikerült hasznosítani, kivétel Olasz és Franciaország. Amúgy a 96.8 már "megvolt" 1984-ben, az tuti. Még a 10 kW-ra is emlékszem... Először a 90-es évek elején merült fel valóban a használata (asszem akkor még a Calypso URH-ra való költözésének kapcsán)
 #195938  Szerző: p0tyi
 
joe írta: 2022.01.30. 00:05 (27 év alatt nem sikerült hasznosítani ezt a hálózatot).
Dehogynem, elherdálták kisközösségi rádióknak jó nagy részét, fél wattokra...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 86