RADIOSITE Fórum

  • Adótornyok

 #110980  Szerző: frekivadasz
 
A Juventus teljes Budapestet se fedi le hivatalosan, így valószínűleg ez sem probléma (hivatalosan).

Amikor a Rádió 1 megkapta a 103.9-et, Békásmegyeren laktam albérletben, és bizony a panelház északi oldalán vízszintes antennával már a 104MHz volt az erősebb. Gondolom most még rosszabb a helyzet, mert egyrészt kisebb a teljesítmény is, másrészt ha emlékeim nem csalnak, a Széchenyi-hegy árnyékban is van ott.
 #110979  Szerző: donder
 
MIndegy... a lényeg annyi hogy a külföldi nemzetek állásfoglalását a póver kapcsán megváltoztatni nem tudnunk, max kérvényt nyújthatunk be amit valószínűleg el se fognak olvasni... Az NMHH is olyan frekiket mér ki ahol csak kevéssel lehet adni...
(kivétel ugyan van, de nem sok..)
 #110978  Szerző: mihalylovics
 
Pasa írta:
asr27 írta:
frekivadasz írta:Miért, zavarja? A hivatalos vételkörzeten belül nem jellemző.
Ebben én nem lennék olyan biztos. Főleg a Horvát és a Szlovák adóknál.
Mondj egy hazai adót, melynek a hivatalos vételkörzetén belül külföldi adó zavarása észlelhető.
Juventus 103.9, Dunakeszi és Fót között néha lehetetlen mobillal, buszon hallgatni, ha nem is hallani a szlovák adót, szinte mindig recseg, ami biztos hogy a 104 miatt van, mert 103.85-ön picivel jobb a helyzet.
 #110974  Szerző: LuciFerko
 
Olaszokhoz, görögökhöz képest viszont minden rendben van. :smoke:
 #110973  Szerző: frekivadasz
 
Bár hivatalos infóm nincs, de SZERINTEM a 105.7 esetében Fonyód már nincs benne a hivatalos vételkörzetben.

A domborzat pedig a másik olyan tényező az országhatárok mellett, amiben nehéz parancsolni a rádióhullámoknak :)
A 102.6 <-> 102.7, sőt a budapesti 100.8 vs. poprádi 100.9 is valós probléma, nyilván a tervezés is kompromisszumos a véges erőforrások miatt.
 #110972  Szerző: asr27
 
Pasa írta:
asr27 írta:
frekivadasz írta:Miért, zavarja? A hivatalos vételkörzeten belül nem jellemző.
Ebben én nem lennék olyan biztos. Főleg a Horvát és a Szlovák adóknál.
Mondj egy hazai adót, melynek a hivatalos vételkörzetén belül külföldi adó zavarása észlelhető.
A 105.7 Rádió 1-et már Fonyódnál zavarja az egyik Horvát adó!
Illetve amikor a Face ment a 88.1-en akkor az M0-son több helyen is bezavart neki egy Szlovák adó. Most nem tudom mi a helyzet vele, mert az Info rádiót nem szoktam hallgatni.
De ezeken kívül van még nem is egy.
 #110969  Szerző: LuciFerko
 
Pasa írta:
asr27 írta:
frekivadasz írta:Miért, zavarja? A hivatalos vételkörzeten belül nem jellemző.
Ebben én nem lennék olyan biztos. Főleg a Horvát és a Szlovák adóknál.
Mondj egy hazai adót, melynek a hivatalos vételkörzetén belül külföldi adó zavarása észlelhető.
Kékes 102.7 < > Selmecbánya 102.6
 #110967  Szerző: Glenn
 
asr27 írta:
frekivadasz írta:Miért, zavarja? A hivatalos vételkörzeten belül nem jellemző.
Ebben én nem lennék olyan biztos. Főleg a Horvát és a Szlovák adóknál.
Mondj egy hazai adót, melynek a hivatalos vételkörzetén belül külföldi adó zavarása észlelhető.
 #110957  Szerző: donder
 
Felesleges időpazarlás amit csinálsz kedves Kenézygy1038!
Ehelyett sokkal értelmesebb tevékenységre áldoznám a fejem.. mondjuk kertkapálás, vagy legyen bármi más...
Tárgyra térve: Határközelben mégjó hogy van zavartatás.. a hullámoknak nem mondhatod hogy álljon meg a határon...
Vegyük például a románokat... Nagyváradról nyomatják sok kilowattokkal a nemzeti egyest és kettest... mert megtehetik, és mert engedélyük van rá.
Nálunk mások a szabályok, és a szokások. fogadd ezt el! :ayfkm:
 #110956  Szerző: asr27
 
frekivadasz írta:Miért, zavarja? A hivatalos vételkörzeten belül nem jellemző.
Ebben én nem lennék olyan biztos. Főleg a Horvát és a Szlovák adóknál.
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 86