RADIOSITE Fórum

  • Adótornyok

 #197017  Szerző: Adani12345
 
Adani12345 írta: 2022.08.12. 11:34 Solti teljes kakóval megy, ameddig megy 22:30-kor kapcsolják le hajanli fél 5-ig. Ez az adó 500 KW-os volt, és jelenleg 300 KW-on üzemel.

p0tyi írta:
Adani12345 írta:Berekbeli biciklitúrán kihasználva az alkalmat tettem egy kitérőt a 300 KW-os marcali rádiótoronyhoz.

https://goo.gl/maps/xq2rv8YYb1jJbH8g8

Ez és pár hasonló kép onnan meggyőzött hogy ne itt menjek a toronyhoz hanem távolabb a földúton csoda hogy a Google autóján rajtamaradt a kamera nem voltam benne biztos hogya biciklit nme szedik ki alólam menetközben.

Király anyag, érdekes volt, köszi. Annak pedig külön örülök, hogy Kisperjésen nem lopták el a kamerádat...és a veséidet. :gonosz:
Sejtem mire gondolsz Somogyszentpálon a kisvasút végállomás utáni utca nem túl bizalomgerjesztő, legalábbis Google utcaképen így láttam ,ezért kerülőúton jöttem ide, a falu másik részén mentem le erre és egy kukoricás melletti földúton kerültem ki a no-go zónát. Somogyszentpál felső felől jöttem Pálmajornál leszállva a vonatról.
 #197016  Szerző: Adani12345
 
Glenn írta: 2022.08.10. 17:49
joe írta: 2022.08.10. 10:00 Pont, hogy napközben sugároztak a középhullámú adók nagyobb teljesítménnyel, mivel ilyenkor csak felületi hullámterjedés "működik". Alkonyatkor a 'D réteg' eltűnésével indul be a térhullám terjedés...és annó a kölcsönös zavartatás csökkentése miatt kellett az adóteljesítményt levenni. Pontos információm nincs a jelenlegi helyzetről, de költség csökkentés miatt - szerintem - ezek az adók nem üzemelnek teljes teljesítménnyel.
Igazad lehet, hogy felcseréltem, bár logikailag nem biztos, hogy stimmel. Mivel pont hogy éjjel erősödik fel a zavarás, a közeli vétel érdekében növelni kell a teljesítményt. A felületi hullámok erősebbek lehetnek így. Azt pedig én is úgy tudom, hogy már jó ideje nem üzemelnek teljes kakaóval.
joe írta:Az legenda, hogy a káposzta levelek zenélnek
Ha ez igaz, akkor jó sok legendamesélő létezik. Nekem többen is mondták, hogy főleg reggel (harmat ugyebár) a solti torony közelében halkan szól a Kossuth a bokrokon. Egyszer tuti kipróbálom. :D

Arról van videó, hogy a a nagy kerítésen belül lévő közvetlen a torony talpazatánál lévő fakerítésnél fűszálakat meg kulcsokat nyomnak a toronyhoz és szól a rádió, meg hogy a feltarttott lapát is beszél meg a neoncső villog. De nem véletlenül van olyan nagy területen elkerítve az adótorony kerítésen kívül esélytelen.
 #197015  Szerző: Adani12345
 
Solti teljes kakóval megy, ameddig megy 22:30-kor kapcsolják le hajanli fél 5-ig. Ez az adó 500 KW-os volt, és jelenleg 300 KW-on üzemel.

p0tyi írta:
Adani12345 írta:Berekbeli biciklitúrán kihasználva az alkalmat tettem egy kitérőt a 300 KW-os marcali rádiótoronyhoz.



Király anyag, érdekes volt, köszi. Annak pedig külön örülök, hogy Kisperjésen nem lopták el a kamerádat...és a veséidet. :gonosz:
Sejtem mire gondolsz Somogyszentpálon a kisvasút végállomás utáni utca nem túl bizalomgerjesztő, legalábbis Google utcaképen így láttam ,ezért kerülőúton jöttem ide, a falu másik részén mentem le erre és egy kukoricás melletti földúton kerültem ki a no-go zónát. Somogyszentpál felső felől jöttem Pálmajornál leszállva a vonatról.
 #197005  Szerző: Glenn
 
joe írta: 2022.08.10. 10:00 Pont, hogy napközben sugároztak a középhullámú adók nagyobb teljesítménnyel, mivel ilyenkor csak felületi hullámterjedés "működik". Alkonyatkor a 'D réteg' eltűnésével indul be a térhullám terjedés...és annó a kölcsönös zavartatás csökkentése miatt kellett az adóteljesítményt levenni. Pontos információm nincs a jelenlegi helyzetről, de költség csökkentés miatt - szerintem - ezek az adók nem üzemelnek teljes teljesítménnyel.
Igazad lehet, hogy felcseréltem, bár logikailag nem biztos, hogy stimmel. Mivel pont hogy éjjel erősödik fel a zavarás, a közeli vétel érdekében növelni kell a teljesítményt. A felületi hullámok erősebbek lehetnek így. Azt pedig én is úgy tudom, hogy már jó ideje nem üzemelnek teljes kakaóval.
joe írta:Az legenda, hogy a káposzta levelek zenélnek
Ha ez igaz, akkor jó sok legendamesélő létezik. Nekem többen is mondták, hogy főleg reggel (harmat ugyebár) a solti torony közelében halkan szól a Kossuth a bokrokon. Egyszer tuti kipróbálom. :D
 #197004  Szerző: p0tyi
 
Adani12345 írta:Berekbeli biciklitúrán kihasználva az alkalmat tettem egy kitérőt a 300 KW-os marcali rádiótoronyhoz.

https://www.youtube.com/watch?v=H_MIRZN ... wwh4AaABAg

Ami meglepett ,hogy FM sávon is elnyomta a vételt. A piaci olcsó rádiónál a Kossuth túl tudta kiabálni, ha nem a torony felé tartottam a rádiót, az 1996 óta meglévő Panasonic walkman esetén ha 540-re hangoltam pontosan szólt a Kosuth alig-alig zavart be a kerítés mellett is közvetlen az mr4, de ha 531-re vagy 549-re átraktam már az mr4 szólt. És bárhová állítottam mindenhol az szólt. FM-en semmi. Ívrádiózás persze, hogy nem ment, azt Soltnál is hiába próbáltam a kerítés mellett fűszállal meg kulccsal.
Király anyag, érdekes volt, köszi. Annak pedig külön örülök, hogy Kisperjésen nem lopták el a kamerádat...és a veséidet. :gonosz:
 #197003  Szerző: joe
 
Glenn írta:nappal sem ez, sem a solti nem ad teljes kakaóval
Pont, hogy napközben sugároztak a középhullámú adók nagyobb teljesítménnyel, mivel ilyenkor csak felületi hullámterjedés "működik". Alkonyatkor a 'D réteg' eltűnésével indul be a térhullám terjedés...és annó a kölcsönös zavartatás csökkentése miatt kellett az adóteljesítményt levenni. Pontos információm nincs a jelenlegi helyzetről, de költség csökkentés miatt - szerintem - ezek az adók nem üzemelnek teljes teljesítménnyel.
Adani12345 írta:Ívrádiózás persze, hogy nem ment


Az legenda, hogy a káposzta levelek zenélnek, de az antenna talppontot körbeölelő fa kerítés mellett az ívhúzás működik...de nem két fűszál között, pl: két pénzérmével (kulccsal) lehet pár mm-es ívet húzni. Hogy a fűszálak ívet húzzanak, ahhoz nagyon párás (ködös, harmatos) időnek kell lennie (volt lehetőségem ezt kipróbálni).
 #197000  Szerző: Glenn
 
Rádiózás iránt érdeklődőnek nagyon érdekes volt ez a videó, kösz! :yes:
Én úgy tudom, nappal sem ez, sem a solti nem ad teljes kakaóval, így lehet, hogy emiatt nem jött össze az ívrádiós kísérleted. Csak az a hülye szél ne zavart volna bele a hangba.
 #196999  Szerző: Adani12345
 
Berekbeli biciklitúrán kihasználva az alkalmat tettem egy kitérőt a 300 KW-os marcali rádiótoronyhoz.

https://www.youtube.com/watch?v=H_MIRZN ... wwh4AaABAg

Ami meglepett ,hogy FM sávon is elnyomta a vételt. A piaci olcsó rádiónál a Kossuth túl tudta kiabálni, ha nem a torony felé tartottam a rádiót, az 1996 óta meglévő Panasonic walkman esetén ha 540-re hangoltam pontosan szólt a Kosuth alig-alig zavart be a kerítés mellett is közvetlen az mr4, de ha 531-re vagy 549-re átraktam már az mr4 szólt. És bárhová állítottam mindenhol az szólt. FM-en semmi. Ívrádiózás persze, hogy nem ment, azt Soltnál is hiába próbáltam a kerítés mellett fűszállal meg kulccsal.
 #196579  Szerző: Attis
 
Köszi az infót.
 #196576  Szerző: DRoland
 
Attis írta: 2022.05.12. 20:16 Tudtok valamit arról, hogy Kab-hegyen a héten valami adókarbantartás lenne? Fura, hogy ma és tegnap is délután 4 körül az összes onnan jövő elszállt.
Kabhegy - 2022. május 09., 10., 11., 12., 16. 08:00-17:00​ óra között

Felső félantennás üzemeltetés, adó teljesítmény csökkentés nélkül. A napi munkavégzések elején és a végén max. 5 perc teljes leállás.
Érintve: mindigTV és mindigTV PRÉMIUM szolgáltatás csatornái
A munkálatok ideje alatt csak a szükséges ideig szünetel a műsorsugárzás!
2022.05.05.
Kabhegy - 2022.05. 09, 10, 11, 12-én 08:00-17:00 között teljes leállás

Érintve: Kossuth Rádió, Petőfi Rádió, Bartók Rádió, Dankó Rádió, Retró Rádió
A munkálatok ideje alatt csak a szükséges ideig szünetel a műsorsugárzás!
2022.05.16.
Kabhegy - 2022.05.16-án 08:00-17:00 között teljes leállás

Érintve: Kossuth Rádió, Petőfi Rádió, Bartók Rádió, Dankó Rádió, Retró Rádió
A munkálatok ideje alatt csak a szükséges ideig szünetel a műsorsugárzás!

https://www.ahrt.hu/hu/karbantartasok
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 86