RADIOSITE Fórum

  • Adótornyok

 #79563  Szerző: asimov
 
Sose foglalkozz az esztetikummal, mert akkor a lenyeg fog elveszni... hacsak nem kepzomuvesz vagy.. :D
Grat a "homa made" vevodhoz!
pébégáz írta:Ja, és mellesleg ez az első rádió, amit én csináltam és működik. Nincs elektronikai végzettségem, gyerekkoromtól fogva puszta érdeklődés csak ez. Ezért aztán külön öröm, hogy működik.
 #79513  Szerző: pébégáz
 
Ja, és mellesleg ez az első rádió, amit én csináltam és működik. Nincs elektronikai végzettségem, gyerekkoromtól fogva puszta érdeklődés csak ez. Ezért aztán külön öröm, hogy működik.
 #79511  Szerző: pébégáz
 
Már nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy fog szólni a Kossuth Lakihegyről. Készítettem egy detektoros rádiót külön erre a célra. Már két napja tesztelem. Az MR4 és a Kossuth egyszerre szól rajta, mert nincs benne forgókondenzátor (egyelőre). Olyan alkatrészekből csináltam, ami éppen kéznél volt otthon, szóval jó, hogy egyáltalán működik. Kb. 3 méter drót az antennája és a laptopommal erősítem. Hangszórót sajnos nem tud meghajtani. Ha érdekel titeket, teszek fel róla képet, de ne csodálkozzatok azon, hogy milyen ronda. Az esztétikum sosem volt az erősségem.
 #78825  Szerző: LuciFerko
 
akkor így más, hirtelen nem vágtam.
 #78823  Szerző: Chucky
 
LuciFerko írta:Az nem Jászberény? :shock:
Jászberényiként van a köztudatban, de Pusztamonostornál van a bekötôút.
 #78822  Szerző: Rossco
 
LuciFerko írta:Az nem Jászberény? :shock:

hát végül is nem messze van Jászberénytől :D
 #78821  Szerző: LuciFerko
 
Az nem Jászberény? :shock:
 #78820  Szerző: Rossco
 
Chucky írta:
Rossco írta:Nem tudja valaki, hogy a Pusztamonostoron található antenna hálózat mi célt szolgál ami az AH tulajdonában áll? :blush:
Rövidhullámú adó. Onnan sugároztàk az MR rövidhullámù adásait. Késôbb a Szülôföldünket. Gyakorlatilag képes az egész Földet beszórni.
Azanyja :shock: :shock: Köszi!
 #78818  Szerző: Chucky
 
Rossco írta:Nem tudja valaki, hogy a Pusztamonostoron található antenna hálózat mi célt szolgál ami az AH tulajdonában áll? :blush:
Rövidhullámú adó. Onnan sugároztàk az MR rövidhullámù adásait. Késôbb a Szülôföldünket. Gyakorlatilag képes az egész Földet beszórni.
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 86