RADIOSITE Fórum

  • Adótornyok

 #54230  Szerző: Pasa
 
Igen, de meg is magyaráztuk a jelenség okát. Nem 93 megán jön az Info, hanem az Info és a Café kevert frekijét hallod ott. 98,6 - 95,8 = 2,8. 95,8 - 2,8 = 93,0. Ez valszeg nem vevőhiba (állítólag). :S
 #54226  Szerző: pébégáz
 
Volt szó itt a fórumon régebben arról, hogy a Széchenyi-hegyről a 93,0 Mhz-en is jön egy adó, mégpedig az Info Rádió, amit ezen a frekvencián nem adnak. Mégis, Budaörsön a telefonommal is fogtam az Infót a 93 Mhz-en, erősen torzítva. Otthon is, amikor még megvolt az 5 elemes yagim, az Aiwán is bejött az Info ugyanitt, néhány napja pedig a XI. kerületben próbáltam ki kocsiból, egy LG autórádióval, és azon is jött az Info a 93 Mhz-en torzítva. Mi lehet ennek az oka ? Azt nem hiszem, hogy az összes rádió, (illetve telefon), amivel vettem, rossz szelektivitású, gagyi készülék lenne.
 #54199  Szerző: Galaxy
 
Érdekes X-akta, de szerintem a frekvencia és a terepviszonyok kapcsolatával lehet talán magyarázni a dolgot. Nekem is személyes tapasztalatom tesztek alapján, hogy azonos felszereléssel más frekik máshogy viselkednek. adott egy szélessávú dipól antenna, amit nem buzergál senki, fent van a helyén, adott egy kábel, és adó, két különböző frekin vizsgáljuk a kérdést azonos teljesítmény mellett. volt egy 90 mega körüli freki meg egy 100 feletti. az antenna a paraméterei alapján nagyon barátságosnak mondható az alacsonyabb frekin 1:1,09 volt az SWR a magasabbon 1:1,19. A teszt eredménye hogy a magasabb freki esetén a fix és a mozgó mérőpontokon is nagyobb és egyenletesebben változó térerőt kaptunk mint az alacsonyabb frekinél, pedig nem ezt várta volna az átlag ember... szóval vannak ilyen érdekes dolgok néha :)
 #54196  Szerző: nyikolaj
 
Pedig van eltérés.
Szerintem ez X-akta lesz mindig. :S
Ha nem lenne eltérés,akkor Miskolcon is a tokaji frekik103.5(Class),és 97.5(Neo)szólnának.
Csak ugye ezt megcáfolja a 92.7...
Na mindegy!
 #54163  Szerző: Pasa
 
Ez érdekes, mert ezeket és az MR3-at egyaránt 50 kW-tal adják, és ugyanarról az antennáról. Így - elvileg - nem lehet köztük jelentős eltérés.
 #54150  Szerző: nyikolaj
 
Egy valami nem fér a fejembe!
A tokaji adótornyokon a Class,Neo,és az Mr2 50 kw-al nyomjál...
Ennek ellenére csak az Mr2 fogható Miskolcon Sztereo rds-el.És ugye hivatalosan Miskolcon is a 92.7 mhz-en fogható.(láttunk már ilyen plakátoat)
Szóval A class és a neo miért ilyen gyenge Miskolcon?
Azt se lehet rá fogni,hogy a 103.5.és 97.5 irányított Szabolcsra...
Mert a 92.7-et is lehet tökéletesen fogni,ha Ny.h-át vesszük figyelembe.
Akkor miért van ez?
Hamisak az adatok?
 #53819  Szerző: Szd96
 
Onnan bizony :)
 #53811  Szerző: donder
 
A Juve is innen 'ád? (96.3) Ugyanis rendszeresen venni errefele... :D
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 86