RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #1148  Szerző: cool
 
Igazad van!
Nagyon sok minden nagyon komoly szabályozásra szorulna. Talán rend is lenne.
 #1147  Szerző: t
 
cool írta:Szerinted ma Magyarországon, hágy "Kisközösségi rádió" valja magára vontkazóan kötelezőnek a törvényi keretekben leírtakat?
Nem hallgattam még mindet, egyszer majd, ha unatkozom, összeszámolom :) de hálistennek azért még akad.
cool írta:Én nem általánosítok és tisztelem azokat, akik szbályosan játszanak.

Ne haragudj, de nem mondom meg, hogy melyik megyében élek. Itt az összes kisköz rádió közül 1 játszik szabályosan (nem nagyon hallgatják épp ezért) és van kb 3-4 ami nem.
Az az egy, az közösségi rádió. A többi valami más, kisközösségi frekvencián. :)
Az, hogy nem nagyon hallgatják, benne van a műfajban. Nem azért van, hogy tízezrek hallgassák. Ha csak kétszáznegyvenheten hallgatják, de azok szeretik és fontos nekik, a célját már akkor is elérte - az a kétszáznegyvenhét ember a közösség, és az ő közösségük rádiója. De lehet, hogy van annak a közösségnek nyolcszáz tagja is, akik viszont kimaradnak belőle, mert épp vételkörzeten kívül laknak és nem születtek antennaszerelőnek.
cool írta:Tudom és ismerem is őket és ismerem a sztárallűrös dolgokat is. A kiksöz rádiós frekiken működtetett, bujtatott kereskedelmi szerkezetel rendelkező adók tudod miért nem buknak meg? ? Azért mert a mára már teljesen lebutítot hallgató nincs tisztában azzal, hogy mit hallgat. Ha jó a műsor marad, ha nem elhangol, de semmi féle képp sem olvassa el a Kisköz rádiósok kézikönyvét azért, hogy tudja, hogy mi az érték és mi nem.
Ez igaz, a hallgatóban legfeljebb az csapódik le, hogy az adótól három utcára már beszisszen az adás (hacsak nem tekerték meg nagyon az adót). Aztán, ha nem tud az a kisközfrekin működő rádió nagyot domborítani, a hallgató inkább elgondolkodik, hogy ugyanezt a stílust megkapja a normálisan fogható nagyobb rádiótól is. Így születnek aztán ezek a mutáns szörnyek :), amik céljukat tekintve nem közösségi rádiók, de még kereskedelmiként se tudnak tisztességesen működni.
cool írta:Nameg, ma Magyarországon értékközvetítő rádiózásról beszélni...... :)
Nincs rá tömegigény. De ha a rétegigény kiszolgálására éppen lehetőség van, támogatandónak tartom, nem szeretem, amikor valami egy az egyben el van vetve csak azért, mert nem fog milliókat érdekelni.
 #1135  Szerző: cool
 
Szia Téeszelnök!

Amit írsz, az szép és jó és tudom, hogy mi létezik a törvényben, és mi nem. Sőt azt is tudom, hogy mi lenne ennek a műfajnak az eredeti célja, mondanivalója.

Másképp teszem fel a kérdésemet.

Szerinted ma Magyarországon, hágy "Kisközösségi rádió" valja magára vontkazóan kötelezőnek a törvényi keretekben leírtakat?

Én nem általánosítok és tisztelem azokat, akik szbályosan játszanak.

Ne haragudj, de nem mondom meg, hogy melyik megyében élek. Itt az összes kisköz rádió közül 1 játszik szabályosan (nem nagyon hallgatják épp ezért) és van kb 3-4 ami nem. Tudom és ismerem is őket és ismerem a sztárallűrös dolgokat is. A kiksöz rádiós frekiken működtetett, bujtatott kereskedelmi szerkezetel rendelkező adók tudod miért nem buknak meg? ? Azért mert a mára már teljesen lebutítot hallgató nincs tisztában azzal, hogy mit hallgat. Ha jó a műsor marad, ha nem elhangol, de semmi féle képp sem olvassa el a Kisköz rádiósok kézikönyvét azért, hogy tudja, hogy mi az érték és mi nem.

Nameg, ma Magyarországon értékközvetítő rádiózásról beszélni...... :)
 #1133  Szerző: t
 
cool írta:Véleményem szerint semmi baj sem lenne a kisközösségi rádiózással akkor...
Igen, van, amit jól látsz, meg van, amit nem biztos.
A közösségi rádiózásnál fájó pont, hogy törvényileg gyakorlatilag nem létezik. Van egy olyan kategória, hogy kisközösségi - ez gyakorlatilag annyit határoz meg, hogy az adótól számított legfeljebb egy km sugarú körben biztosít sztereó lefedettséget. A definíció többi része rizsa.
Aztán, közösségi rádiót két kategóriába szoktak besorolni, non-profit vagy közműsor-szolgáltató, ami még mindig nem határoz meg semmit, hiszen a Rádió Q is non-profit, a Lánchíd is közműsor-szolgáltató, a közösségi rádiózáshoz pedig valljuk be, ezeknek vajmi kevés köze van. És akkor még valóban ott vannak azok a próbálkozások, amikor valaki kisköz frekin kereskedelmi rádiót akar csinálni, konkurrálni a helyi kereskedelmivel, slágerzenét, kívánságműsort, slágerlistát, stb. adni, ami megintcsak nem az a kimondott közösségi rádiós műfaj.

Aki a közösségi rádiózás alapelveit magáénak érzi, betartja, az meg szembesül azzal, hogy előszeretettel mossák össze a kategóriát ezekkel a "próbálkozásokkal".
Egyébként ha kisközösségi rádióba mégy dolgozni, ott is fogsz találni minimum 1-2 olyan embert akit piszkálni fog az, hogy te jobb vagy nála. Ez van. Ez az alattomos kis álsztárréteg befúrja magát mindenhova.

Egyébként mi van, ha egy ilyen rádióban elkezdessz dolgozni?

Ha te tényleg a szakmának élsz és nem vagy hajlanó akármilyen szereposztó díványon végigfeküdni, mert vannak elveid kezdetben hajt a lelkesedés. Csinálsz egy pöpec műsort, ha szerencséd van nem nyúlja le a konkurencia, ha igen kezdheted előlről.

Az elején élvezed a visszajelzéseket, a felhjtást.Megtanulsz, kipróbálsz, megcsinálsz mindent, eltötlessz egy, másfél, két évet a rádiónál és azt fogod észre venni, hogy rutinos vagy, szeretnél pénzbeni elismerést a munkádért, amit ilyen helyen nem nagyon kapsz meg.

Csökken a halgatottságod, valamit tenni kellene.
Szeretnél egy profi műsort, de megkapod, ha dolgozni akarsz: gyártsd le magadnak! Már kimondottan gyakorlott vagy az adás lebonyolitásában és a zenék összeválogatása is megy mint a villámcsapás.

Ezután elkezdessz gondolkozni, hogy ingyen megéri ez neked? Utánna küzdessz még mert nem akarod feladni, és ha nincs más lehetőséged, eljössz és abbahagyod, mert megunod azt, hogy amíg te napi 4-5 órát dolgozol minmális összegért, vagy ingyen hobbiból, addig a főnönköd a Balatonnál nyaral valszeg abból a pénzből amit épp munkabérre kellett volna kifizetnie. Egyszerűen kiégsz és vársz, keresed a lehetőségeket.
Nagyjából enyi egy kisközi munkavállalásról.
Ezt is azért mondod, mert te is úgy tekintesz a kisközökre, mint ügyeskedő kiskereskedelmiekre, amik lehetőleg ingyen munkaerőre próbálnak építeni, hogy abból aztán valaki zsebrerakhasson. De ez rohadtul nem közösségi rádiózás.
A közösségi rádiózás nem a profizmusról szól, hanem arról, hogy teret kapjon az, akinek valóban van mondanivalója - nem a sztárokról, a bulvárról, hanem mondjuk irodalomról, filmművészetről, akár a fenntartható fejlődésről :) stb. Vagy épp gyökeresen újat, rendkívülit, izgalmasat tud mutatni zenében, nem a minél nagyobb slágerek összehúzogatásával próbál hatásvadászkodni. Belőlük soha nem lesz sztár, ők emberek, akik közülünk valók, lehet velük beszélgetni, megközelíthetőek, lehet velük vitatkozni és ellentmondani is, és nem az atyaúristenként beszélnek hozzád a hangszóróból. Aki sztár akar lenni mindenáron, a közösségi rádióban elbukik, mert ezeket a rádiókat épp azért hallgatják az emberek, mert elegük van a wannabe-sztárocskákból.
 #1061  Szerző: alfoldi
 
Kedves Fórumozók!

Az eszetekkel gondolkozzatok már, ne a szakmai szerettől dúzzadó szivetekkel.
Tiszta piac és verseny Magyarországon? Avagy abban az országban ahol ma a pénz diktál mindent?

Ahhoz, hogy ma változzon a rádiós piac, nem a törvényt, nem a bértáblákat, nem a működtetők kvalitását kell átszabni, hanem magát az ORTT.
Namost ki ma az ORTT felügyelő szerve?
A magyar kormány.
Mit gonoltok mennyit tejel ez a cég nekik évente?

Rohadt sokat! Rgo ki akarna tiszta versenyt, ha így több pénz jön be?
Senki!

Mi kishalak vagyunk a vízben és mára már megb*sztuk! Eljutottunk odáig, hogy a média a dúsgzdag vállalkozók, üzleti és érdekcsoportok privilégiuma,
ahol már nem számít az, hogy van-e diplomád, az ér-e valamit vagy sem, vagy épp
amatőr vagy és az ereidben is frekvencia folyik annyira tudsz!

Ma az számít, hogy megcsinálsz-e egy munkát annyiért, amennyit ez a mnkaadódnak megér.
Ha igen, akkor megtanulod, belejössz és kapsz annyit, hogy épp ne sírjál.

Ha nem, akkor éhendöglessz! Ennyi!
De ez mindenütt így van "kis hazánkban."
 #1006  Szerző: centerweb
 
Nekem sem azokkal van bajom, akik igaz hogy nem diplommásak, de annyit megtesznek azért, hogy rádiósok legyenek és tényleg okosak, ügyesek, értelmesek. Hanem a lent említett beképzelt, dúsgazdag, sztárjelölt réteggel. Ha megnézed ma ez a réteg a média krémje és nem az aki igazán megdolgozott érte. Legyen az komm szakos hallgató, vagy szimplán tehetséges zseni!
Ott a pont!Ez így van. Én is ezt akartam kihozni a mondandómból.
 #998  Szerző: cool
 
Véleményem szerint semmi baj sem lenne a kisközösségi rádiózással akkor, ha ezen adók olyan profillal mennének ami a törvényi keretekben le vannak fektetve. Ma sajnos nagyon sok kisközösségi rádió nyomja a kereskedelmi rádiós profilt. Nincs rá elég kontroll nehéz mindet figyelemmel kisérni. Egy jó ügyvéd, könyvelő, befolyás sok mindenre elég. Ha rádiót vezetsz és egyedül vagy a piacon, nincs konkurenciád, akkor nyertél.


Ha szúrod a szemét valakinek feljelent, de ez semmit sem számít mert kapsz egy fejmosást, aztán csinálod tovább.
Ha van kereskedelmi konkurenciád és jobb vagy nálla, veszélyezteted a piacát, akkor cseszheted, mert addig jelentgetnek, ellenőríztetnek, amíg kicsinálnak!

Egyébként ha kisközösségi rádióba mégy dolgozni, ott is fogsz találni minimum 1-2 olyan embert akit piszkálni fog az, hogy te jobb vagy nála. Ez van. Ez az alattomos kis álsztárréteg befúrja magát mindenhova.

Egyébként mi van, ha egy ilyen rádióban elkezdessz dolgozni?

Ha te tényleg a szakmának élsz és nem vagy hajlanó akármilyen szereposztó díványon végigfeküdni, mert vannak elveid kezdetben hajt a lelkesedés. Csinálsz egy pöpec műsort, ha szerencséd van nem nyúlja le a konkurencia, ha igen kezdheted előlről.

Az elején élvezed a visszajelzéseket, a felhjtást.Megtanulsz, kipróbálsz, megcsinálsz mindent, eltötlessz egy, másfél, két évet a rádiónál és azt fogod észre venni, hogy rutinos vagy, szeretnél pénzbeni elismerést a munkádért, amit ilyen helyen nem nagyon kapsz meg.

Csökken a halgatottságod, valamit tenni kellene.
Szeretnél egy profi műsort, de megkapod, ha dolgozni akarsz: gyártsd le magadnak! Már kimondottan gyakorlott vagy az adás lebonyolitásában és a zenék összeválogatása is megy mint a villámcsapás.

Ezután elkezdessz gondolkozni, hogy ingyen megéri ez neked? Utánna küzdessz még mert nem akarod feladni, és ha nincs más lehetőséged, eljössz és abbahagyod, mert megunod azt, hogy amíg te napi 4-5 órát dolgozol minmális összegért, vagy ingyen hobbiból, addig a főnönköd a Balatonnál nyaral valszeg abból a pénzből amit épp munkabérre kellett volna kifizetnie. Egyszerűen kiégsz és vársz, keresed a lehetőségeket.
Nagyjából enyi egy kisközi munkavállalásról.
 #997  Szerző: kisember
 
Sziasztok!

Jó dolgokat látok itt!

Én arra lennék kiváncsi, hogy mi helyzet a kisközösségi rádiók sztárnevelési szokásaival kapcsolatban?
Erről tud valaki valamit?
 #989  Szerző: LuciFerko
 
amúgy jó hogy végre igazi szakmai vita bontakozott ki
 #986  Szerző: cool
 
Köszi Trakator!

Egyet értek! 8-) Egyébként Kedves Center! Nekem sem azokkal van bajom, akik igaz hogy nem diplommásak, de annyit megtesznek azért, hogy rádiósok legyenek és tényleg okosak, ügyesek, értelmesek. Hanem a lent említett beképzelt, dúsgazdag, sztárjelölt réteggel. Ha megnézed ma ez a réteg a média krémje és nem az aki igazán megdolgozott érte. Legyen az komm szakos hallgató, vagy szimplán tehetséges zseni!

Tudom, drasztikus javaslat az enyém és támadja az igazi tehetségek előrejutását, de ha tényleg tehetséges vagy akkor nem lesz nagy dolgod egy komos fősulival, mert secperc alatt elvégzed, ha esetleg olyan a tanulmányi eredményed, hogy nem nyersz felvételt semmi baj mert felvesznek költségtéritéses képzésre, egy fél évet meghúzol, jól tanulsz és államin leszel és olyan dolgok ragadnak rád amiket nem is gondolsz. Nem fogsz például megijedni, ha megy az adás és elszáll az informatikai rendszer, vagy nem esel pánikba, ha egyedül vagy a stúdióban és valamelyik hülye kollegád eltekerte mikrofonprocesszort, mert fogod tudni, hogy hogyan állítsd vissza!


Mondok egy példát. Én Dj akartam lenni ezelőtt 8 évvel. Én is tehetséges sulidiszkós voltam, de ahhoz, hogy igazi DJ váljon belőllem el kellett mennem dj vizsgát tenni, meg kellett venni a lejátszókat, a keverőt, a maxikat. Több százezer volt. Én még talán vissza tudtam keresni a befektetett összeget, de lassan szögreakaszthatom a cuccom, mert jönnek a 10-20 éves PC DJ-k és automixerrel megcsinálják a bulikat. Én egy buliért 30 ezret kérek. Ezek a srácok meg annyit amennyit adnak.

És miért? Mert ma már nincs törvény erre sem. És lehet, hogy a DJ cuccom a szögre akasztom, a munkámat nem akarom!
  • 1
  • 189
  • 190
  • 191
  • 192
  • 193