RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #200788  Szerző: altermanus
 
Arról nem tud senki semmit, hogy vajon miért cirkál fel és alá egy NMHH címkével ellátott autó?
2 éve lakom Körmenden, másfél évig nem láttam. A nyáron kezdett feltűnni.
Lehet készülhet egy országos kereskedelmi rádió?
Nem hinném, de bármit kinézek már....
 #200787  Szerző: nyikolaj
 
Legalább lesz valami új ebben az országban.
Egyébként miért van az, hogy még most sem indulnak (de még csak nem is tervezgetnek) megyeszékhelyeken az üres bejáratot frekiken rádiók? Semmi újdonság nem történik, max csak meghosszabbítják vagy átnevezik az adókat. Ennyi.
 #200785  Szerző: p0tyi
 
Rádiót akar indítani a Hegyvidék TV Budán. Már leadták a pályázatot (kisközösségi), valószínűleg a 87.6 lesz. :)
 #200506  Szerző: p0tyi
 
Tudtommal ott van még Békéscsabára a 87.9 is, kisteljesítményű adóként. De a békési 94.4 is áttervezhető lehet.
 #200504  Szerző: joe
 
csongorprodukcio írta: Így lesz, mellékelek nekik videót pl. a 103.0-ról is. Talán a 96.7-103.0 csere előrébb vinné a dolgokat. Szekszárdot is megemlítem. :)
Lehet próbálkozni, de valószínűleg nem fogsz sikerrel járni. Annó 2016-ban Kovács Ivánnal (MR műszaki osztály) leveleztem a témában. Akkor még lett volna lehetőség Békéscsabáról a 91,8 MHz-en a Petőfi elindítására (azóta már ezt a frekvenciát kiosztották - Hír FM) - ha jól emlékszem - MR számára nem lett volna ez a bővítés gazdaságos, annyira kicsi területet fed le ez a frekvencia. Most, ha a 98,4-et mégsem sikerülne eredményesen pályáztatni, akkor esély lehetne Petőfi bővítésre.
 #200499  Szerző: csongorprodukcio
 
p0tyi írta: 2023.09.22. 22:38 Valóban, szerintem is írj az MTVA-nak és az IKO-nak, hivatkozással arra, hogy a Dankó is bővített. Esetleg mellékelj vételi videókat, mert könnyen lehet, hogy egyetlen érintett döntéshozó sem járt még Békéscsabán talán életében sem és fogalma sincs arról, hogy szar. Esetleg megemlíthetnéd, hogy többek között pl. Szekszárd is hasonlóan problémás.
Így lesz, mellékelek nekik videót pl. a 103.0-ról is. Talán a 96.7-103.0 csere előrébb vinné a dolgokat. Szekszárdot is megemlítem. :)
 #200496  Szerző: p0tyi
 
Valóban, szerintem is írj az MTVA-nak és az IKO-nak, hivatkozással arra, hogy a Dankó is bővített. Esetleg mellékelj vételi videókat, mert könnyen lehet, hogy egyetlen érintett döntéshozó sem járt még Békéscsabán talán életében sem és fogalma sincs arról, hogy szar. Esetleg megemlíthetnéd, hogy többek között pl. Szekszárd is hasonlóan problémás.
 #200494  Szerző: csongorprodukcio
 
Írtam az NMHH-nak a békéscsabai Petőfi (hiánya) kapcsán. Igazából mióta ez a 2 új TEF tunerem van, ablakban a 102.7 zajmentes RDS ST egy 1,2 méteres teleszkópossal. A 98.8 is jön, picit gyengébben. Azonban, aki bármilyen kereskedelmi forgalomban kapható (pl. MM) rádióval próbálkozik, na ott már más a helyzet. A Radiowow R-108-as tunerem is csak monoban pislákol a 98.8- és 102.7-en.

Itt a hivatalos meghatározás Komádival kapcsolatban:

“Tisztelt Urbán Csongor!

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz (a továbbiakban: Hatóság) 2023. január 13-án érkezett megkeresésére az alábbi választ adjuk.

Magyarországon és a szomszédos országokban rádióadók üzemeltetésére nemzetközileg egyeztetett és elfogadott frekvenciatervek alapján van lehetőség. A 87,5 – 108 MHz sávra vonatkozó Európára kiterjedő nemzetközi frekvenciatervet (GE84 Terv) 1984-ben fogadták el az érintett országok. Ez a terv tartalmazza az összes úgynevezett nagyteljesítményű frekvencialehetőséget Magyarország és a szomszédos országok számára is. Ilyen adó a Petőfi Rádió (médiaszolgáltató) hálózatában lévő Komádi is. Az adóállomáson az akkor elfogadott műszaki paramétereknek megfelelően kiadott rádióengedélyekben foglaltak szerint sugározza a rádióadást a műsorterjesztő és egyben az adók üzemeltetője az Antenna Hungária Zrt (AH) , így azon további teljesítményemelésre jelenleg nincs lehetőség.

Magyarországon a fentieknek megfelelően kerülhettek kiépítésre az ország lakosságának 50%-át meghaladó lefedettséget biztosító közszolgálati URH FM adóhálózatok, köztük a Petőfi Rádióé is. Tájékoztatjuk, hogy a médiaszolgáltató műsora emellett földfelszíni DVB-T, kábeles DVB-C és műholdas DVB-S rendszereken, valamint interneten keresztül is elérhető.

A Hatóság az ellátottságbecsléseit nemzetközi ajánlások és módszertan alapján végzi. Mind az ellátottságbecslés, mind az ehhez felhasznált hullámterjedési modellek statisztikai módszereken alapulnak. A fentiek alapján készítettük a Hatóság honlapján található alábbi térképeket a médiaszolgáltató ellátottságáról: https://nmhh.hu/dokumentum/172622/mr2_p ... ettseg.pdf

A felső térkép monó vételi esetben ábrázolja a médiaszolgáltató ellátottságát, míg az alsó mutatja a sztereó vételt. A térképekről leolvasva az látható, hogy a médiaszolgáltató vételkörzetének sajnos nem része Békéscsaba és környéke. Mivel az ellátottságbecslésre vonatkozó számítások 10 méteres tetőantennás kültéri vételre vonatkoznak, így egyéb vételi módok esetében ettől eltérő ellátottságok adódnak. A becslés sajátosságaiból fakadóan előfordulhatnak olyan időszakok, hogy vagy a Komádi 96,7 MHz vagy a Szentes 98,8 MHz adása mégis fogható lehet a térképen jelzett területeken kívül is. Beltéri vétel esetén azonban ezt rontja az épület rádióhullámokat csillapító hatása.

Tájékoztatjuk továbbá, hogy az országos közszolgálati adóhálózatokkal kapcsolatos fejlesztési igények frekvenciabiztosítási lehetőségét a Hatóság a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) kérésére vizsgálja.

Javasoljuk, hogy a médiaszolgáltatóval kapcsolatos észrevételeit az MTVA felé is jelezze.

Tisztelettel:

*****
osztályvezető”

:)
 #200428  Szerző: Promenád
 
noartist írta: 2023.07.27. 14:47 Számomra felfoghatatlan, hogy Szentesen, a városban, ahol a helyi rádiózásnak erős hagyománya volt hosszú ideig, már évek óta nincs helyi rádió.

A Rádió Szentes a maga formájában egy kissé esetlen, de működő koncepció volt, bár a hallgatottságáról nincsenek infóim. A 451 kicsit köhögve indult, de a végén egy egész pofás helyi rádióvá nőtte ki magát, mielőtt az NMHH kirántotta volna alóluk a talajt.

Azóta pedig semmi. Elkeserítő, ennyire nem halt ki a helyi rádiózás, még annak ellenére sem, hogy Vajna papa tett érte országos szinten hevesen.
Semmi? Mondjuk a Hír FM szentesi adóján némi helyi hírek mennek, de nem biztos, hogy a városban élőknek erre van igénye. A Rádió Szentes szerintem csak kezdetben volt nagy szám, aztán szépen lassan lelaposodott az egész és nagyon érezhető volt az önkormányzat erős befolyása is. A Rádió 451 akkor kezdett észhez térni, amikor Molnár B. vette át. Habár ott meg a sok átvett konzervek mentek főleg, amik más helyi, vagy internetes rádióból visszaköszöntek.
 #200380  Szerző: DRoland
 
Szerintem lenne értelme, ugyan ritkán megyek meccsre, de fülesen elhallgatnám a kommentárt, a tv stream csúszik (nyilván). A Groupama arénában is van ilyen, tudja valaki?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 193