RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #197497  Szerző: p0tyi
 
Sőt, a 92.5 is aktív a Puskásból, de az egy kicsit kisebb.
 #197494  Szerző: p0tyi
 
p0tyi írta: 2022.10.25. 23:22 Kissé off, és egy másik, eldugott topicban már rákérdeztem, de most hátha itt nagyobb figyelmet kap és lesz is majd ötletetek.

Budapesten hónapok óta, stabilan, kb az Aréna Pláza-Puskás Stadion környékén fogható egy üres, modulált vivő a 93.8 MHz-en. Se RDS nincs, se sztereójel. Jó nagy körben szól egyébként, szinte az egész belvárosban foghatóak minimum a foszlányai (még Budára is átszól néhol), de az említett környéken a legnagyobb a jelszint.

Mi lehet ez? Gyanítom, nem kalóz, ugyanis sose szól rajta semmi - én legalábbis még nem hallottam. De nem is interferencia. Meg nem is transmitter, mert annál nagyobb körben szól. Autósmozi sincs most a közelben, meg az amúgy se szokott nonstop menni.

Esetleg meccs idején a Puskásban itt megy a közveítés?
Jelentem, megoldódott! Nemcsak az óbudai kéménynél garázdálkodtam, ahol minden kétséget kizáróan kiderült a jelszintmérős rádiómmal, hogy a Café onnan ad, hanem lecsekkoltam a Puskás Aréna szomszédságát is: a 93.8 forrása bizony az Aréna. :)

Gondolom meccsközvetítésekre fogják használni. Bécsben is van (volt?) ilyen.
 #197403  Szerző: Glenn
 
mihalylovics írta: 2022.10.30. 22:46HHH lehet még esetleg.
Hát igen, lehetne, mivel a Civil is eredetileg a tetejéről ment, de akkor viszont jól jönne délbudán is és ez nincs így. Esetleg még arra gondolok, hogy teljesítményt emeltek rajta, bár ehhez módosítani kell a nemzetközi koordinációt is.
 #197378  Szerző: mihalylovics
 
Glenn írta: 2022.10.30. 17:24
weiszmatyi írta: 2022.10.30. 08:34 A Civil tudtommal az Óbudai Kéményről ment, érdemes lehet csekkolni.
Ma jártam arra és szerintem a Civil régi telephelyéről megy. Óbuda környékén fogtam legerősebben.
Az bizony komoly hiba lenne... Még a városon belül is zavaros, az elővárosban meg egyenesen katasztrofális volt... Amúgy szerintem meg nem onnan megy, Dunakeszin jobban jön, mint annó a Civil jött (még az RDS se jött itt le, most meg szinte a "falu" egész területén RDS-sel jön). Itt kb. úgy jön, mint a Tilos. HHH lehet még esetleg.
 #197369  Szerző: Glenn
 
weiszmatyi írta: 2022.10.30. 08:34 A Civil tudtommal az Óbudai Kéményről ment, érdemes lehet csekkolni.
Ma jártam arra és szerintem a Civil régi telephelyéről megy. Óbuda környékén fogtam legerősebben.
 #197363  Szerző: weiszmatyi
 
A Civil tudtommal az Óbudai Kéményről ment, érdemes lehet csekkolni.
 #197359  Szerző: mihalylovics
 
Glenn írta: 2022.10.29. 18:31
mihalylovics írta: 2022.10.29. 18:17a Pápa tér minden esetre gyanús
Igen, azért gondolok erre is, mert ahogy régebben írtam, van ott fent a Tilos és a Sola antennáin kívül még egy harmadik. Esetleg arról mehet.
Bár, ez a telephely is kétséges, mert a Tilosnál jobban jön... Múlt héten jártam arra (mármint a Pápa téren), nekem nem tűnt fel a plusz antenna, igaz, nem is figyeltem annyira...
 #197349  Szerző: Glenn
 
mihalylovics írta: 2022.10.29. 18:17a Pápa tér minden esetre gyanús
Igen, azért gondolok erre is, mert ahogy régebben írtam, van ott fent a Tilos és a Sola antennáin kívül még egy harmadik. Esetleg arról mehet.
 #197348  Szerző: mihalylovics
 
Glenn írta: 2022.10.29. 18:14
mihalylovics írta: 2022.10.29. 18:12Azt azért kétlem, mert az előbb említett helyszínről a SOTÉra és a Száva toronyra optikai rálátás van, épp ezért tökéletesen szólnak az azokról jövő adók. De abban lehet valami, hogy a telephely a pesti oldalon van.
Nálam azokhoz hasonló a térerő, de akkor te jobban érzed ezt. Így talán marad az MTI, esetleg a Pápa tér?
Az MTI-s adók is tökéletesek itt, most azokra is ránéztem (nem lakom itt, csak "ideiglenesen itt állomásozom"), a Pápa tér minden esetre gyanús (vagy valami egyéb, korábban nem használt helyszín lesz).
 #197347  Szerző: Glenn
 
mihalylovics írta: 2022.10.29. 18:12Azt azért kétlem, mert az előbb említett helyszínről a SOTÉra és a Száva toronyra optikai rálátás van, épp ezért tökéletesen szólnak az azokról jövő adók. De abban lehet valami, hogy a telephely a pesti oldalon van.
Nálam azokhoz hasonló a térerő, de akkor te jobban érzed ezt. Így talán marad az MTI, esetleg a Pápa tér?
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 192