RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #197700  Szerző: djlacee
 
Szerintem épp előkészítik a Dankó AM lekapcsolását.
 #197699  Szerző: Glenn
 
Örülök, hogy feltámad az egyik legelső főváros környéki freki. Nem is értem, 20 évig mire vártak vele. És igen, Szentendre és Gödöllő is mehetne újra, akár a három együtt.
A Dankóról annyit, hogy - szerintem - érdekes és változatos zenei műsora van; na persze, nincs rajta tuctuc, de az van elég a sávban. Kultúrát terjeszt, olyat, ami magyar és kereskedelmi rádió nem vállalja fel. Szükség van rá, bár tény, hogy végülis lenne jobb megoldás is, mint a helyi frekik osztogatása neki. Pl. amit régóta mondogatok, hogy osztott időben adnám a Bartókkal. Reggeltől estig Dankó, estétől reggelig Bartók, mondjuk a jelenlegi bartók-hálózaton. Felszabadulna sok működő freki, meg amiket most akarnak a Dankónak adni, így egy csomó helyi rádió indulhatna.
 #197689  Szerző: mihalylovics
 
p0tyi írta: 2022.12.04. 10:55 Megérdemelne Vác és a térség egy jó helyi rádiót, sajnos elég régóta nincs nekik. A nemrég megszűnt Trimedio FM-et hagyjuk. És kiírhatnák a Gödöllő 93.6-ot is, végre...

És ha már az agglomerációnál tartunk, a Zsámbék 88.4 elkelt, Dankó Rádió lesz a jövő évtől, 10 másik új vidéki frekvenciával együtt.
Szentendre 91.1-et kihagytad, ezek hárman (Gödöllővel és Váccal) mehetnének akár egyben is, úgy lehet, hogy életképesebb is a dolog.
 #197688  Szerző: p0tyi
 
Elég nonszensz, de én azért érzek egy olyat a dolog mögött, hogy a 4 AM adót belátható időn belül le szeretnék lőni, és ahelyett indítják ezeket, de nem pótlólagosan, hanem amolyan kompenzációként, tehát "kilóra" meglenne talán a régi-új lakosságszám.

Belevették Zsámbékot halál feleslegesen, de pl. Szombathelyen, Szekszárdon, Kaposváron, Kecskeméten, Tatabányán továbbra se lesz kielégítő minőségű a Dankó.
 #197687  Szerző: knoskamatee
 
nem értem miért kell pumpálni ennyire a Dankó hálózatát?
legyen Békéscsabán (és a többi megyeszékhelyen) jól fogható a Petőfi és az egyetemi városokban is legyen egy-egy Bartók relé, ha már itt osztogatunk.
de a legjobb az lenne, ha az egész MTVA hálózatot újra osztanák és tök logikusan rendbe lehetne tenni úgy, hogy a lehető legkevesebb "extrarelét" kelljen beindítani, amivel nem is keveset lehetne spórolni, ha már ilyen időket élünk.

véleményem szerint:
- Bonyhád 92,8 MHz: helyette Szekszárd, viszont Pécs többnyire ellátja és Dombóvár is besegít
- Kőszeg 106,5 MHz: Sopronnak jól kéne jönnie, nem érzem létszükségét
- Nagyatád 90,5 MHz: nem jön jól Pécs, így erre azt mondom, hogy mehet
- Telkibánya 91,3 MHz: oda nagyon kell, Tokaj szépen szól arra, felesleges
- Zalaegerszeg 96,3 MHz: Vasvárt kéne egy kicsit jobban Zalaegerszeg felé irányítani és akkor probléma megoldva
- Zalakaros 100,2 MHz: ha Keszthely nem is, de Nagykanizsa/Újudvar teljesen lefedi, nonszensz
- Dunaföldvár 97,4 MHz: az év vicce, Budapest csont nélkül lefedi
- Mátészalka 104,5 MHz: ide elfér, Tokaj nem terjed jól, Nyíregyháza meg nem ér el odáig
- Sárospatak 98,1 MHz: másik vicc, mert itt viszont Tokaj már gond nélkül jön
- Záhony 90,4 MHz: Tokaj necces lehet, elférhet szerintem
- Zsámbék 88,4 MHz: még az NMHH-s sztereó térképén is lefedett terület Budapest által

dőlttel jelöltem azokat amelyikeket valóban el kell indítani és vastagon, amelyeknek semmi értelme. a maradék pedig nem oszt-szoroz nagyon.

nem vagyok képben a koordinált frekikkel, de ezek közül is látok olyanokat, ami szerintem soha nem is létezett egyáltalán.

11 frekvenciából, ötöt teljesen hülyeség lenne elindítani, egynek meg eszükbe se kellett volna jutniuk. ennyit a frekvencia "gazdálkodásról" :fuckyou: !
 #197686  Szerző: asr27
 
p0tyi írta:2023. február 1-től:
- Bonyhád 92,8 MHz
- Kőszeg 106,5 MHz
- Nagyatád 90,5 MHz

2023. április 1-től:
- Telkibánya 91,3 MHz
- Zalaegerszeg 96,3 MHz
- Zalakaros 100,2 MHz

2023. szeptember 1-től:
- Dunaföldvár 97,4 MHz
- Mátészalka 104,5 MHz
- Sárospatak 98,1 MHz
- Záhony 90,4 MHz
- Zsámbék 88,4 MHz
Az úgy kemény! Hányok ettől az ingyen frekvenciaosztogatástól, amit a "közmédia" kap.
:vomit: :vomit: :vomit: :vomit:
 #197684  Szerző: p0tyi
 
2023. február 1-től:
- Bonyhád 92,8 MHz
- Kőszeg 106,5 MHz
- Nagyatád 90,5 MHz

2023. április 1-től:
- Telkibánya 91,3 MHz
- Zalaegerszeg 96,3 MHz
- Zalakaros 100,2 MHz

2023. szeptember 1-től:
- Dunaföldvár 97,4 MHz
- Mátészalka 104,5 MHz
- Sárospatak 98,1 MHz
- Záhony 90,4 MHz
- Zsámbék 88,4 MHz
 #197683  Szerző: DRoland
 
És ha már az agglomerációnál tartunk, a Zsámbék 88.4 elkelt, Dankó Rádió lesz a jövő évtől, 10 másik új vidéki frekvenciával együtt.
Soha nem voltam még Zsámbékon, de Széchenyi-hegy nem jönne ott normálisan, hogy kellhet Dankó relé? Mi az a 10 másik freki?
 #197682  Szerző: p0tyi
 
Megérdemelne Vác és a térség egy jó helyi rádiót, sajnos elég régóta nincs nekik. A nemrég megszűnt Trimedio FM-et hagyjuk. És kiírhatnák a Gödöllő 93.6-ot is, végre...

És ha már az agglomerációnál tartunk, a Zsámbék 88.4 elkelt, Dankó Rádió lesz a jövő évtől, 10 másik új vidéki frekvenciával együtt.
 #197680  Szerző: mihalylovics
 
https://nmhh.hu/cikk/232412/Vac_919_MHz ... enciaterve

Az mondjuk dícséretes, hogy kereskedelmiként tervezik kiírni, de 25 Watt??? Az még úgy is durva, hogy a viszonylag magas Naszályra van koordinálva... Remélem ez valami elírás. Mindegy, a lényeg, hogy remélem, helyi versenyző nyeri és nem egy pesti adó reléjeként fog üzemelni... (az is felettébb érdekes, hogy a budapestieken felül (amik tökéletesen jönnek Vácon, így kb. értelmetlen lenne pályázniuk) az Érd FM, a Lakihegy, a Budaörs, de még a Rádió Dabas és a Fejér megyei (101.8 + 90.4) Best FM is pályázhatna ide VB-vel, miközben cseppet sem ér össze a vételkörzetük, ellenben pl. a Forrás nem, ahol a 98.1-el még össze is érne Szob környékén. Jó, hogy 92.5 Cegléd Rádiót, vagy a 97.2 Gongot nem vették bele)...
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 192