RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #130923  Szerző: markfelt
 
Pasa írta:
adminisztrator írta:egyébként a 88.4-nél szerintem sose ment a százhalombattai, csak a zsámbéki, de a battai már beszólna... asszem.
Ez igaz, csak a zsámbéki ment. Lehet, hogy a battai valóban jó lehetne, bár ha ugyanúgy irányítanák, mint az Érd FM-et, akkor nem...
a lakihegy hogy szól a városban? mert nekem meglepően jól.
szerintem átrakták az adóját, semmint feltekerték.
 #130914  Szerző: Glenn
 
adminisztrator írta:egyébként a 88.4-nél szerintem sose ment a százhalombattai, csak a zsámbéki, de a battai már beszólna... asszem.
Ez igaz, csak a zsámbéki ment. Lehet, hogy a battai valóban jó lehetne, bár ha ugyanúgy irányítanák, mint az Érd FM-et, akkor nem...
 #130910  Szerző: markfelt
 
egyébként a 88.4-nél szerintem sose ment a százhalombattai, csak a zsámbéki, de a battai már beszólna... asszem.
 #130909  Szerző: Glenn
 
mihalylovics írta:
Pasa írta:Pont ezeket találtam én is, egy kivétellel: szerintem a 88,4 párja, a 97,6 jobban beszól ide.
az az Antena miatt nem túl jó, de kiegészíteném a már "muzeális" váci 91.9-el, az is nyugodtan mehetne.
A 97,6 a fél városban jól jött, ellenben a 88,4 kevésbé. A 91,9 is jó lenne, de asszem azt már kivették a listából, lévén több mint 10 éve nem működik (helyette indult a 97,3). Volt még egy ilyen, a pilisvörösvári 101,6.
 #130898  Szerző: mihalylovics
 
Pasa írta:Pont ezeket találtam én is, egy kivétellel: szerintem a 88,4 párja, a 97,6 jobban beszól ide.
az az Antena miatt nem túl jó, de kiegészíteném a már "muzeális" váci 91.9-el, az is nyugodtan mehetne.
 #130878  Szerző: Glenn
 
Pont ezeket találtam én is, egy kivétellel: szerintem a 88,4 párja, a 97,6 jobban beszól ide.
A médiaszabályozással nagyon nem értek én se egyet, mert több kereskedelmi adó kéne könnyebb műfajban. Nem erőltetném a kötelező híreket és a kötelező magyar arányt sem. Ezenkívül csökkenteném a rádiók anyagi terheit is. Nyilvánvaló, hogy ma csak az marad talpon - pláne nyereségesen - , amelyiknek jut az állami kegyből. Ez így sz@r.
 #130876  Szerző: markfelt
 
azt nem csodálom, hogy megvárták a választásokat ezzel, mert egy újabb jogi káosz senkinek nem hiányzik (lásd klubrádió 92.9 ügye), de mint látható, 1 hónap se kellett és kiírtak 5 közösségit.

talán jönnek majd a kereskedelmi frekvenciák is...
ezek üresek, ha jól rémlik: 88.8 91.4 95.3 95.8 96.4 98.6 (88.4 91.1 93.6 97.3)
 #130870  Szerző: Glenn
 
Na ez egy szép álom, szerintem mindenki ezt szeretné, de ma itt (és általában más országokban is) irreális kívánság. Ha holnap megszűnne a Lánchíd és a Klub (vagy megtiltanák nekik az egyoldalú politizálást), hamar lenne utódjuk, esetleg tüntetés törne ki (amire ugye volt már példa a közelmúltban az egyikkel kapcsolatban). Egyébként pár éve már többször javasoltam a Klubrajongóknak, hogy hallgassanak néha kicsit Lánchíd Rádiót, mint ahogy én is hallgatom néha a Klubot, mert a nem politikai műsorok jók mindkettőn.
Amúgy kiszámoltam, Budapesten jelenleg hat darab, már használt helyi és körzeti, öt környéki, de beszóló és négy kisközösségi frekvencia sistereg. Ezekkel elég szép választék lenne nyújtható, ha a "mindenható" végre hajlandó volna normális feltételekkel pályáztatni. Újabb szép álom... :(
 #130854  Szerző: markfelt
 
nem mondanám, hogy valós szükség van a lánchídra és a klubra. nem jó ez a megosztottság, hogy mindkét oldalnak megvan a maga fóruma. nem jó, hogy a társadalomban is két oldal lett, nemcsak a politikában. helyette egy valóban kiegyensúlyozott, minden igényt kielégítő, minden véleményt manipuláció nélkül bemutató kossuth és inforádió kéne.

atv-hírtv szintúgy mehetne haza.

jó persze, lehet azt mondani, hogy amerikában is ott a fox news meg az abc news és még sokan mások, vagy a huffington post, meg a new york times, vagy a német n24 és ntv, de a legboldogabb társadalmakban nem téma ilyen szinten a közélet, beérik a független, civilek által futtatott közmédiával.
 #130848  Szerző: Glenn
 
adminisztrator írta:még egy dance rádióra viszont semmi szükség, ott a music fm.
Így van. Akiknek szól, ők úgyis neten hallgatnak rádiót, ahol van több száz ilyen tematikájú adás. Na meg ott az mp3 lejátszó.
adminisztrator írta:a lánchídra, klubra, máriára, gazdaságira, q-ra nincs szükség.
Az első kettőre egyértelműen szükség van az ismert okok miatt. Arról nem is beszélve, hogy mindkettőn sok politikamentes érdekes műsor van.
A Mária Rádiót én sem hiányolnám, de az is hiánypótló és több tízezres stabil hallgatótábora van. Viszont helyette valóban elég lenne az MKR, amelyen vallásmentes érdekes műsorok is mennek.
A Gazdasági és a Q halott. Helyettük lehetne pl. egy oldies rádió, ami évek óta hiánycikk a fővárosban.
  • 1
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 193