RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #200824  Szerző: p0tyi
 
Már konkrétan normális budapesti freki sincs, szóval én a teljesen új hálózatot közel kizártnak tartom (hacsak nem adja fel a "küzdelmet" a Manna FM). Igazából más sem valószínű, csak hogy ez a posvány marad.
 #200823  Szerző: knoskamatee
 
más: miért nem DAB+-on? várjunk… hol van a DAB+?
 #200821  Szerző: altermanus
 
Szerintem egy teljesen új hálózat jöhet. Elvileg van hozzá készlet. A forrásom szerint ez távlati terv, lehet nem lesz belőle semmi. Sümeg környékén is sokat jár a mérőautó, úgyhogy nem gondolnám, hogy bemértek volna valakit Körmenden, azért köröznek.
 #200819  Szerző: BMáté
 
Sziasztok!

Altermanus Petőfi Rádió topicban írt mondatát áthozom ide brainstormingra:
Én rákérdeztem belső körben, és a forrásom szerint lesz még egy országos ker rádió az eu-nak köszönhetően, azt nem tudni, hogy lesz még egy országos freki, vagy más történik.
Erről bárkinek bármi infoja van?
Esetleg egy országos Rádió 1, Rock FM? Teljesen új rádió? A Bartók vagy Dankó hálózatán? Esetleg egy "kiegészített" Rádió 1-es frekvenciakészlet?

Az biztos, hogy nehezen, de össze lehetne eszkábálni egy 50-60 % körüli garantált lefedettségű hálózatot.
 #200811  Szerző: mihalylovics
 
p0tyi írta: 2023.07.25. 09:51 https://nmhh.hu/cikk/240818/A_BelBuda_t ... lyaztatasa

Budapesti, kisközösségi(!) rádiót pályáztatnak Bel-Buda telephellyel. Gyaníthatóan az eredetileg a Várra kiírt, legutóbb a Spirit FM által használt (igaz, a VI. kerületbe átterveztetett) 87.6-ot. Régóta nem volt ilyen, hogy új kisközösségi pályázatot írnak ki. Csak lejáró engedély újrapályáztatása volt.

Vajon kinek kellhet?
egyetlenegy pályázati ajánlat érkezett: Hegyvidék Média Kft. (a Hegyvidék tévét működtető cég, aminek székhelye egyezik a 12. kerületi önkormányzati hivatal címével, tehát gyakorlatilag a helyi "tanács" projectje ez).
 #200795  Szerző: p0tyi
 
Véleményem szerint a Sláger FM alaposan elcseszte az építkezést. Úgy tudom, annak idején Vajna ajánlatott tett rá, az országos Retro Rádió helyett országos Sláger FM volt a terv (kiemelkedően jó volt a felfutása a Juventus-Sláger FM váltás után még a 103.9-en, Flyék vezényletével), viszont a tulajdonos nem akarta eladni. Ezért lett végül Retro Rádió.

Radu így ugyan vihette tovább a Slágert, de erős korlátok közé szorítva, a 103.9-et elvették tőlük, az amúgy is már házon belül lévő 95.8 Rock FM helyét kényszerültek elfoglalni, ami közösségi freki volt, és bár sikerült kereskedelmivé minősíteni, de durva zenei- és műsorkvótákkal - amikkel nem, vagy csak nagyon nehezen lehet versenyképes médiumot csinálni. Ezzel most is küzdenek, este 6 és reggel 6 között lényegében hallgathatatlan a műsor, sok a szöveg, sok a magyar zene, eltorzul a karakter - igaz, szerintem meg lehetne jobban is oldani.

Azt beszélik, az elmúlt években némileg oldódott a feszültség a felsőbb körökkel, Vajna is elhunyt, új szelek fújtak, a Dikh pedig már egy közös NER-Radu projekt, engedékenyebb lett a hatóság is velük (ugyanakkor azt nem engedték meg, hogy a Dikh helyén egy év után 100.3 Music FM néven kereskedelmi rádiót csináljon ez a csoport). A Méz beolvasztása szerintem leginkább racionalizálás (olcsósítás) eredménye, nem tartom valószínűnek, hogy tovább terjeszkedjenek. Persze rájuk férne, mert itthon a nagyobb mindig erősebb, de előbb egy karakteresebb programming, erősebb reggeli show, on air arculatváltás, és a műsorkvóták további csökkentése lenne a feladat, a nagyobb hallgatottság nagyobb lobbierő - bár a NER-ben adott esetben nagyobb kockázat is! Függően attól, éppen milyen a széljárás.

A kormány médiapolitikája nekem úgy tűnik, a Retro-Rádió1-Kossuthot helyezi MOST előtérbe, mert ezek relatíve jól működnek, illetve a magyar zenei kulturális feladatokat lepasszolták a Petőfinek, gondolom hallgatottsági elvárások nélkül. Ebbe az elit körbe mást nem nagyon engednek be, a versenyben meg tudjuk jól az élet más területeiről, hogy sajnos nem igazán hisznek (pedig kéne!). Ebben mondjuk most lehet változás, ha a Petőfi nagyot esik (és ezzel az összhallgatottság és az atmedia bevételei is esnek - de ugye a Sláger FM nem atmedia). Ezt még nem tudjuk, de én olyan 400.000-re tippelem a veszteséget, amit nem hiszem, hogy fel fog teljesen szívni a Retro és a Rádió1 (pláne mivel a Petőfi CHR-esítésével is elvesztett a magyar rádiózás többszázezer hallgatót az elmúlt 2 évben, talán végleg).

A többi rádió rétegrádió, nagyon erős korlátokkal.

Ha valaminek majd engedik egyszer a terjeszkedést, és a rádió be is vállalja, az szerintem előbb lesz a 103.9 Rock FM, mint a Sláger. Hallgatottsági adatokat még nem láttam róla, titkolják, de a rádió elég jó, olcsó, de profi, el tudom képzelni, hogy jó a felfutása annak is (ilyen téren a Best FM elvérzett az idők során), és akkor jöhet a "vidéki turné".

Egyébként a Spirit FM is bejelentette, hogy terjeszkedni szeretne, Debrecen egy jó első lépés lenne nekik - de a legvalószínűbbnek valami helyi miniprojektet (közösségi), vagy a Máriát tartom továbbra is a 93.5-re. Ha kint lesz a kiírás, és kereskedelmi, akkor lesz majd igazán érdekes ez a pályázat, de erre jelenleg kisebb esélyt látok.
 #200794  Szerző: nyikolaj
 
De egy nagyobb (gazdagabb) fővárosi médium miért nem próbálkozik? Pl a Sláger fm-nek elég csak Veszprém mint vidéki freki?
 #200793  Szerző: p0tyi
 
nyikolaj írta: 2023.10.06. 16:01 Legalább lesz valami új ebben az országban.
Egyébként miért van az, hogy még most sem indulnak (de még csak nem is tervezgetnek) megyeszékhelyeken az üres bejáratot frekiken rádiók? Semmi újdonság nem történik, max csak meghosszabbítják vagy átnevezik az adókat. Ennyi.
Most majd indul valami a debreceni 93.5-ön (senki ne élje bele magát, simán lehet, hogy Mária lesz). Amúgy zöldmezős helyi, kereskedelmi rádiót ma Magyarországon kb. lehetetlen lenne üzletileg sikeresen üzemeltetni.
 #200792  Szerző: p0tyi
 
Bármit mérhet, nemcsak FM-et.
 #200789  Szerző: nyikolaj
 
Vagy csak valakit bemértek! ^^
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 193