RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #198062  Szerző: p0tyi
 
Én is annak örülnék. A Karc FM, mint márkanév mindig fura és erőltetett volt nekem. De a Lánchíd se volt az igazi rádiós névnek. (Meg a Spirit FM is szar, közéleti rádiónak.)

A Hír FM viszont tetszik.
 #198061  Szerző: Glenn
 
csongorprodukcio írta: 2023.01.19. 23:29 Igen, ez az “eredeti” változat. A TEF6686 csoportban kisebb balhét generált ez a hamisítvány kérdés.
Igen, én is követem a csoportot és onnan tudom, hogy már a kínaiak hamisítják a kínai termékeket is. :lool:
csongorprodukcio írta:FM-en tényleg élvonal, pariban van a Skoda Roomster Swing rádiójával, ami számomra az etalon eddig. :)
Igen, a Skoda rádiók több mint tíz éve a csúcsot képviselik (én azóta élvezem ezt), és ha azt eléri ez a rádió, akkor nem is kell jobb. :yes:
 #198060  Szerző: Glenn
 
p0tyi írta: 2023.01.20. 09:41 A Mediaworks beregisztrálta a hirfm.hu domaint. Lehet tenni a téteket, hogy a lejáró Info 88.1-t fogják kitúrni, vagy a Karc FM-et átmárkázni...
Természetesen a második. Racionális lépés, hiszen a Hír TV-vel már igen nagy az átfedés Több műsor megy párhuzamosan, vagy rádióban ismételve.
Nem lenne új ez a lépés, mert az ATV is így tett a Spirittel annak idején.
 #198058  Szerző: p0tyi
 
A Mediaworks beregisztrálta a hirfm.hu domaint. Lehet tenni a téteket, hogy a lejáró Info 88.1-t fogják kitúrni, vagy a Karc FM-et átmárkázni...
 #198055  Szerző: csongorprodukcio
 
Igen, ez az “eredeti” változat. A TEF6686 csoportban kisebb balhét generált ez a hamisítvány kérdés. Ha esetleg érdekel honnan rendeltem, dobj egy pü-t. :)

Off: FM-en tényleg élvonal, a Sihuadon R-108-asomat kenterbe veri szelektivitásban, de érzékenységben is tesz rá 2-3 lapáttal. Múltkor Nagyváradon a 98.6 Rádio Melodyt hallgattam vele Kassáról, de a 95.0 debreceni Rádió 1 is kitűnően RDS-sel jön néhány helyen Nagyváradon vele. Békéscsabán meg ha konzumerként nézem, aranyat ér a Petőfi sztereó+RDS vétele miatt. :twisted: AM-re viszont külső antenna kell hozzá, mert nincs benne ferrit antenna, az 50 ohmos SMA-s teleszkópost használja erre, ami nem ideális. Mindenesetre FM-re pariban van a Skoda Roomster Swing rádiójával, ami számomra az etalon eddig. :)
 #198050  Szerző: Glenn
 
csongorprodukcio írta: 2023.01.18. 20:07 A talán legjobb érzékenységű és szelektivitású kézi vevő
Ilyet veszek én is rövidesen. Ha jól látom, a tied nem a nagyon terjedő hamisítvány, ugye? :yes:
 #198039  Szerző: csongorprodukcio
 
A talán legjobb érzékenységű és szelektivitású kézi vevővel így jön a Petőfi (98.8, Szentes) Békéscsabán egy panelház harmadik emeletén: https://youtu.be/FtzXogneaME (A panelházat közrefogja két másik ugyanilyen épület.) :D Komádi még mindig vacak, befoghatatlan lakásban.
 #197827  Szerző: p0tyi
 
Akkor majd nézd meg Visegrádon vagy Dömösön is a 100.8-at, és térjünk vissza az indokoltságára…
 #197826  Szerző: mihalylovics
 
p0tyi írta: 2022.12.18. 01:54 A 12-esen elfogadható
ez egy érdekes kérdés, én viszonylag gyakran járok arra. arrafelé meglepően jól jönnek a pesti (!) telephelyű adók (pl. Info és Sport), de Kismaros környékén még a Tilos is szól. a Sport egészen Szobig elszól, igaz, változó minőségben, de a Dankó gapfiller egyáltalán nem indokolt errefelé, Nagymaroson simán lehet hallgatni tőle (sőt, a kocsimban el is nyomta) a Spirit FM-et a 92.9-en.
 #197811  Szerző: asr27
 
Az égvilágon semmi nem indokolja ezeknek a frekvenciáknak az odaadását a dankó ("köz"média) részére.
Még, ha az ország egyik leghallgatottabb rádiója lenne, de nem az! Itt egyszerű nyomásgyakorlasról van szó, "hallgasd azt, mert az mindenhol full minőségben jön, 3 ferkvencián"!
Úgy tűnik, soha nem lesz vége a maffia módszereknek ebben az országban.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 193