RADIOSITE Fórum

• A rádiós piac

#53129  Szerző: Cicoo

mimi írta:És ha több aktív "kisközösség" van? :)
Jó, Magyarországon a civil aktivitás hagy még maga után kívánnivalót, de akár előfordulhat, hogy lenne több is, ami megállná a helyét.
Jogos. Ne mennyiségre menjünk, hanem minőségre. Ha van több értelmes kezdeményezés, akkor nem szabad kirekeszteni egyiket sem. Az a kicsi már nem oszt, nem szoroz a nagyok szempontjából, viszont ha jól csinálnak egy kisközt, annak szerintem lehet közösségteremtő, közösségépítő, közösség fenntartó ereje. Egy közepes méretű városban nem csak egy olyan csoport létezhet, aki "eltart" és "kiszolgál" egy rádiót. Mondjuk kisebb városnak, falunak tényleg nincs értelme 2-3 kisközt kiosztani, mert a rádiót fenn is kell tartani. A vegetáló, senkit nem érdeklő (a készítőket se nagyon) rádiót felesleges fenntartani. Meg éterszennyezés, és káros is a rádiók általános megítélésére. Meg az se épp illendő, hogy több kisköz tudatosan a legnagyobb lefedettséget biztosító helyre pályázzon, attól függetlenül, hogy ott található a célcsoportjának egy számottevő része, vagy sem. Szóval összetettebb a kérdéskör annál, minthogy darabszámban gondolkozzunk bármilyen rádiótípus tekintetében.
 #53128  Szerző: Cicoo

centerweb írta: Biztos vagyok benne, hogy egy direkt Budapestre koncentrált AC, Hot AC esetleg Soft AC adónak lenne sikere, és kicsit letörné az országos adók hallgatottságát, amiket ezek hiányából adódóan hallgatnak nagyon sokan.
Mivel valószínűleg lenne sikere, ezért nem lesz. Gazdaságilag nem hiszem, hogy megérné állambácsiéknak, ha jönne egy konkurencia az országosoknak vagy az R1-nek, főleg akkor, ha jól odaverne nekik hallgatottságban, meg általános elégedettségben. Azért Bp. és környéke elég sok ember elérését jelenti ahhoz, hogy meggondolják, kit engednek be a piacra. (Magánvélemény, sejtés, tudományosan levezetni nem tudom.)
centerweb írta: Megmerem kockáztatni hogy a Rádió1-en kívül egy második, és kicsit eltérő, erősebben CHR/Top40 adót is elbírna a budapesti piac, pl. The Voice, vagy egy 80% CHR, 20% MR2 (populárisabb alternatív) rádió. A Roxy most talán megpróbálkozhatna valami ilyesmivel, de nekik már mindegy.
Másfelől a verseny szempontjából oké is lenne, feltéve, hogy ez nem valamelyik másik rádió "halálát" jelentené. Amúgy is lejár egy csomó engedély hamarosan. Ha újak jönnek helyettük, az pont elég "vérfrissítés" lesz.
Amúgy én Bp-től 17 km-re élek, viszont a suli és a meló Bp-hez köt. Szinte mindig találok hallgatnivalót, ha akarok, és szerintem nem vagyok ezzel egyedül.
 #53127  Szerző: mimi

djlacee írta:szerintem egy 60k körüli városban 3 rádiónak kell lennie: egy helyi kereskedelmi, egy helyi közműsor szolgáltató, és egy kisközösségi.
És ha több aktív "kisközösség" van? :)
Jó, Magyarországon a civil aktivitás hagy még maga után kívánnivalót, de akár előfordulhat, hogy lenne több is, ami megállná a helyét. Nyíregyházán pl. ott a Campus és a Mustár (az igazság az, hogy egyiket se hallgattam még, de a műsorszerkezet alapján mind a kettő csinálja a dolgát).
 #53123  Szerző: centerweb

Én a budapesti piacról pár egyszerű helyi formatrádiót hiányolok.

Van mindenféle news, talk és rétegrádió, amiknek a hallgatottsága általában 5% alatti. Biztos vagyok benne, hogy egy direkt Budapestre koncentrált AC, Hot AC esetleg Soft AC adónak lenne sikere, és kicsit letörné az országos adók hallgatottságát, amiket ezek hiányából adódóan hallgatnak nagyon sokan.

Megmerem kockáztatni hogy a Rádió1-en kívül egy második, és kicsit eltérő, erősebben CHR/Top40 adót is elbírna a budapesti piac, pl. The Voice, vagy egy 80% CHR, 20% MR2 (populárisabb alternatív) rádió. A Roxy most talán megpróbálkozhatna valami ilyesmivel, de nekik már mindegy.
 #53121  Szerző: nyikolaj

Na igen... :)
politikai,üzleti vagy vallási nekem egy kutya. ^^
 #53120  Szerző: djlacee

nyikolaj, még mindig jobban "passzol" egy helyi zeneiből talkrádió váltás, mint egy helyi zeneiből vallási :) (pl Rádió Majsa -> Mária Rádió)
 #53119  Szerző: nyikolaj

A másik nem tetszésem,hogy ha egy talk rádió beakar jutni egy városba,akkor miért pont egy zenei rádiót nyúlnak le,amikor is lett volna lehetőség egy béka segge alatt lévő rádiót bekebelezni....
Radio Fun-Gazdasági
Vagy emlithetném Veszprémet,és Kecskemétet,ahol szintén zenei rádiókat nyúltak le...
Miért nincs egy olyan szabály,hogy talk rádió,csak talk rádiót válthat!?
Ha meg annyira akar egy adott városban terjeszkedni,akkor kerestessen idejében frekit,és kész.
Mit kell szemétkedni!
Ez Unfear dolog sztem.
Már csak azért is,mert én a fordítottját én eddig még nem tapasztaltam!!!
Pl:Itt nálunk a Szt István rádiót miért nem tudja felvásárolni az R1,ha annyira szeretné Miskolcot.
Nem?
 #53115  Szerző: LuciFerko

én cafét bírom, ott általában érdekes témák vannak meg igényes zenei körítés. Info túl száraz, Klub meg túl politika... :)
 #53114  Szerző: nyikolaj

Szerintem ez gáz....
Bp terjeszkedhet vidéken,de egy vidéki a NAGY,ÉS HATALMAS Bp-en nem?
Miért szerinted mi annyira örülünk a hálózatos rádióknak?
Még sincsenek kiutálva!
 #53112  Szerző: Zsolt

djlacee írta:Némi iróniát érzek az írásodban?
Egyébként NEM! Budapesten csak látszat választék van, vagyis sok különböző rádió, de például talkrádióból nem kellene 5db, "other" rádióból sem kellene 4db, stb... Egyszerűen nem tudtam mit hallgatni, mert semmi érdekes se volt :)
Jó, azért a talk rádió egy elég tág fogalom, elég sok féle témáról lehet beszélni ebben a nagyvilágban, itt most nem arról van szó, hogy 5 db sok-e, vagy kevés, hanem azok színvonala, illetve, hogy érdekes-e az adott műsor.
  • 1
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 144
  • 166