RADIOSITE Fórum

• A rádiós piac

#53110  Szerző: LuciFerko

akkor Veszprém :punch:
95.6 MR1 nemsokára, pályázatás alatt 103.1
most meg van Klub és R1.
 #53109  Szerző: nyikolaj

Győrrel meg nem értem mia baj,hogy megemlítette L.F
Oxygen fm,Kék Duna,R1
És még további 2 db tervezett freki.
Elég ez.
 #53108  Szerző: Zsolt

nyikolaj írta:Ok,de szerintem mi nem (csak) rádiózgatni szeretnénk,hanem local patrioták vagyunk,és azt szeretnénk,ha a városunknak( ki,hol él)reális legyen a rádiózás piaci helyzete......ez az ami nincs meg.
Nem csak Bpest létezik!Akkor ennyi erővel minden ember odamenne.(rádiózni)
Még annyit kifelejtettem az előbb, hogy nálunk pl. az összes rádió helyi. Nem is vagyunk hajlandóak mást befogadni, egyedül az N-Joy próbálkozott itt egy kicsit a 88,1-en, de hamar kiutáltuk.

Igen-igen, nem csak Bp. létezik, nem is egy szép város, de hát nincs mit csinálni, ha egyszer itt laknak a rádiók.
 #53106  Szerző: nyikolaj

Ok,de szerintem mi nem (csak) rádiózgatni szeretnénk,hanem local patrioták vagyunk,és azt szeretnénk,ha a városunknak( ki,hol él)reális legyen a rádiózás piaci helyzete......ez az ami nincs meg.
Nem csak Bpest létezik!Akkor ennyi erővel minden ember odamenne.(rádiózni)
 #53105  Szerző: djlacee

Némi iróniát érzek az írásodban?
Egyébként NEM! Budapesten csak látszat választék van, vagyis sok különböző rádió, de például talkrádióból nem kellene 5db, "other" rádióból sem kellene 4db, stb... Egyszerűen nem tudtam mit hallgatni, mert semmi érdekes se volt :)
 #53104  Szerző: Zsolt

Azzal az energiával amit itt panaszkodással töltötök már rég felköltözhettetek volna ide Pestre rádiózgatni.
Mondanom se kell, teljesen meg vagyok elégedve (ti is meg lennétek) az itteni helyzettel. Számos rádiónk van mindenféle kategóriából; megannyi zenei (a legkommerszebbtől a mindenféle stílusrétegik, rengeteg), számtalan beszélgetős (a legkülönbözőbb témákból tud válogatni a hallgató), azontúl nálunk van a legtöbb és legnagyobb vételkörzettel rendelkező közműsor és non-profit médium is (ráadásul ebből csak egy játszik kerrádiót). Szóval, tényleg nagyon jó itt, ha rádióadót kell választani.
Kicsit szmogos a levegő, de ki nem szarja le.
 #53102  Szerző: djlacee

a felsoroltak közül,csak Pécs ami megemlítésre méltó.
:x szerintem egy 60k körüli városban 3 rádiónak kell lennie: egy helyi kereskedelmi, egy helyi közműsor szolgáltató, és egy kisközösségi.
 #53100  Szerző: nyikolaj

Jó,de ne hasonlítsunk már össze egy Nagykanizsát,Sopront,Szekszárdot....stb,Miskolcal.
Ég és föld sztem.
Az általad felsorolt városokat én csak kisvárosoknak nevezném.Ott az 1db helyi rádió bőven elfér.Mellette még azért legyen egy talk rádió,és kész.
a felsoroltak közül,csak Pécs ami megemlítésre méltó.
 #53099  Szerző: mimi

Meg valószínűleg Budapestre, mint a legnagyobb piacra zsúfolták be a genfi egyezménykor a legtöbb frekvenciát.
De egyébként az ORTT piaci szempontokat is figyelembe vesz a frekvenciák kihirdetésekor, csak akkor utána azt is figyelembe vehetné, hogy ne vihessék el egy város összes frekijét hálózatok. A másik meg, hogy ha piaci szempontból nem hirdetnek meg egy frekvenciát kereskedelmi rádiónak, attól még non-profitnak meg lehetne, és utána mondjuk ellenőrizzék is, hogy valóban úgy működjön.
 #53098  Szerző: Zoey

LuciFerko írta:
Zsolt írta:
nyikolaj írta:Részben igazad van.
1, max 2 még elfér egy nagy városban,mert valóban létezhetnek közösségek.És akkor üsse kő!Legyen.
Csak,ha rengeteg kisköz lesz (most megnevezem a várost)pl:Miskolcon,akkor elhalásszák a frekiket szerintem,és ha valaki akarna kerestetni frekit egy komoly nagyobb ker rádióhoz,akkor szinte 100% azt mondja az Nhh utódja,hogy nincs hely.
Mert eddig is ezt mondták!!!
Pedig még kisközök se voltak még akkor,csak a Diósgyőr,még is azt mondták az urak,hogy nem találnának megfelelő mhz-et.
Valahol meglehet érteni az én szemszögemet is nem?
Ha csak ennyi a baj;
Budapesten ~30 adót sikerült már eddig elhelyezni a 87,5-108 MHz-es tartományban. Ha jól tudom Miskolcon is ezt a sávot használják, tehát azoknak a rejtélyes frekikerestetőknek innen üzenem, hogy ne szégyeljék beadni keresetüket, ha itt sikerült 30-at, ott is menni fog.
amúgy nem miskolc van a legrosszabb helyzetben. Nézzük csak. Siófok, Nagykanizsa, Pécs, Kaposvár, Szekszárd, Sopron, Győr, Szombathely... Ezek a városok nem büszkélkedhetnek színes kínálattal.
Győrt és Kaposvárt nem sorolnám ide, viszont Veszprémet és Salgótarjánt annál inkább (ami a megyeszékhelyeket illeti).
  • 1
  • 141
  • 142
  • 143
  • 144
  • 145
  • 166