RADIOSITE Fórum

• A rádiós piac

#179741  Szerző: tisztelettudo
 2018.10.29. 21:37
Én nem beszéltem arról, hogy hálózat vagy sem. Mondjuk a Rádió1-nek egyébként jól jönne.
A Rallye egyébként Veszprémből nyomta, nem Kabhegyről.
csadam írta:
2018.10.29. 21:36
tisztelettudo írta:
2018.10.29. 21:27
Kisebb lenne a vételkörzete, mint a 102.3-nak, de nagyobb, mint a semminek...
De országos hálózat részeként akkor sem alkalmas. A megyét nem fedi le. Ha egy adó ilyen magasan van, illő lenne annyit adni neki, hogy legalább a megyét lefedje. Amikor a Rallye rádió használja a frekvenciát, 35 km-re az adótól itt-ott recsegve jön csak. Nem tudom, mi játszódott le azok fejében, akik ezeket a frekvenciákat kijelölték...
 #179740  Szerző: csadam
 2018.10.29. 21:36
tisztelettudo írta:
De országos hálózat részeként akkor sem alkalmas. A megyét nem fedi le. Ha egy adó ilyen magasan van, illő lenne annyit adni neki, hogy legalább a megyét lefedje. Amikor a Rallye rádió használja a frekvenciát, 35 km-re az adótól itt-ott recsegve jön csak. Nem tudom, mi játszódott le azok fejében, akik ezeket a frekvenciákat kijelölték...
 #179738  Szerző: tisztelettudo
 2018.10.29. 21:32
Egyetértek. A Rádió 1 nem országos, jó, ha 35% van a lakossági lefedettsége most. A 89.5 egymagában annyi.
Viszont ha a Rádió 1 hálózatát a 96.4 helyett megtoldanák egy Budapest 89.5-el és a Pécs 101.7-el a 90.6 helyett, máris elérnék hivatalosan, sztereóban az 50%-ot is. Erre egyébként szerintem lesz is esély a mostani "médiaháború" során.

Ez biztos vitákat generál majd, de én bezárnám a Dankót is, és megpályáztatnám. Már nem is önmaga az a rádió, táncdalok mennek rajta nóták helyett a délutáni sávban, összevisszaság az egész, nagy átfedésben néha a Retroval. Kitörni nem tudott, létjogosultsága szerintem abszolút vitatható.

A Jó ebédhez szól a nóta nótából és operettből bőven elég lenne mindennap AM-en egy pár óra és hétvégén a Kossuthon, ahogy most is...
nyikolaj írta:
2018.10.29. 18:53
A lényeg az,hogy legalább minimum 3 országos kereskedelmi rádió legyen gerinchálózatokon, és városi frekiken kisegítve egyaránt..(És itt a Petőfit nem számoltam bele országos kereskedelminek)
A megyeszékhelyeken elég lenne max 2 zenei kereskedelmi helyi rádió. Így elég barátságos lenne a felhozatal. Lehetne válogatni.
Mindent meglehet oldani,csak akarni kell! (kéne) Nem bénázni,meg szarni a rádiózásba.
Jó példa az északi szomszédunk.
 #179737  Szerző: tisztelettudo
 2018.10.29. 21:28
Mindegyiket simán kiadják, ha van rá igény és akarat.
A Kékes 103.8-at egyszer már ki is írták, csak eredménytelen lett. Azóta Salgótarjában használta a Rallye Rádió ideiglenesen.
Kovi02 írta:
2018.10.29. 15:26
tisztelettudo írta:
2018.10.29. 13:05
Vannak még használaton kívüli "gerinces" frekik: Kab-hegy 98,3 - Kékes 103,8 és 105,7 - Tokaj 107,8 - Pécs 90,0 - Budapest 95,3 stb. Persze nem 10 kilowatt egyik se, de nagyot szólnának.

Nézzetek utána!
Kab-hegy 98,3 a vasvári 98,2 miatt szerintem nem igazán esélyes,a kékesi 103,8 a Bp. 103,9 miatt szintén, a 105,7-t szerintem a gerecsei Kossuth miatt nem adják ki, Pécs 90,0 ideiglenesen szokott menni,szerintem az úgy is marad,Tokaj 107,8 talán jó lehetne,hiszen 3,5kW-val mehetne,de a Digi FM Bihar és a Bp.-i MR1 miatt úgyse szólna igazán nagyot.(vagy az aggteleki 107,9-et szeretnék inkább kiadni)

Megoldás itt csak az lehetne,hogy a sokkal zavartalanabb Kossuth adóhálózatból bizonyos frekiket átpakolnak kereskedelmi csomagba,vagy a Dankótól vesznek el frekit,de még egy olyan is jó lenne,hogy csak városi/útmenti 1-50W körüli gapfiller adókat helyeznénk üzembe,mint az osztrákok,mert a legtöbb nagyteljesítményű helyi freki MR/R1/egyházi tulajdon,azokkal úgyse lehet most semmit kezdeni.
(vagy úgy mint a szerbek,rárakni pár városi adót a szomszéd ország városi adóira,úgy hogy hivatalos vételkörzetet nem zavar, Szabadka 88,3 97,0 100,6(mondjuk ez eredetileg Csávolyra van tervezve,de mindegy) 102,4(ez meg Szegedre) 103,9 104,4 105,2 mind ilyen,mégse szólnak rájuk)
 #179736  Szerző: tisztelettudo
 #179734  Szerző: csadam
 2018.10.29. 21:20
nyikolaj írta:
2018.10.29. 20:02
Aha..Köszi a válaszokat, ezeket ismerem én is, de a korábbi hozzászólásainkból kiderült,hogy sok gerincadón van még koordinált frekik. Kab-hegy 98,3 - Kékes 103,8 és 105,7 - Tokaj 107,8 - Pécs 90,0,Aggtelek 107.9.. Ezeket nem találom sehol. Bár lehet,hogy látássérült vagyok már így estére.
Kab-hegy 98.3 1 kW-tal, a vasvári Petőfi mellett. Kisebb lenne a vételkörzete, mint a 102.3-nak (amiről nem tudom, hogy 3 vagy 5 kW-e, mert ahány oldal annyiféle adat), úgyhogy oda nem raknék rádiót országos hálózatba. Szerintem a jelenlegi rendszert le kéne kapcsolni úgy, ahogy és újra kiosztani a frekvenciákat, de nem csak a meglévőket, hanem a tervezetteket is. Ahol két viszonylag közeli adó egymás "seggében" sugároz, ott pedig lehetne kompromisszumokat keresni, csak hát mindenki, aki ebben illetékes, b***ik az egészre.
 #179733  Szerző: Kovi02
 2018.10.29. 20:09
nyikolaj írta:
2018.10.29. 18:53
A lényeg az,hogy legalább minimum 3 országos kereskedelmi rádió legyen gerinchálózatokon, és városi frekiken kisegítve egyaránt..(És itt a Petőfit nem számoltam bele országos kereskedelminek)
A megyeszékhelyeken elég lenne max 2 zenei kereskedelmi helyi rádió. Így elég barátságos lenne a felhozatal. Lehetne válogatni.
Mindent meglehet oldani,csak akarni kell! (kéne) Nem bénázni,meg szarni a rádiózásba.
Jó példa az északi szomszédunk.
Szerintem mindegyik szomszédos ország példa lehetne:
Románia: minden régióban állami regionális + 2 országos állami(amik elég színvonalasak szerintem)
mellé: országos CHR/Hot AC Digi FM + AC EuropaFM ,mellé regionálisan:
dance/house/top40: Virgin Radio,Dance FM
pop/r'n'b: Radio ZU,ProFM,Kiss FM
vallási: Radio Trinitas
egyéb: National,Magic FM,Tananana,Sport Total,Itsy Bitsy
és minden reg. rádiónak vannak gerincadókon adói,emellett sok kis városi adó.
(ezért szeretek román határ mellett járni,mindig van valami kedvemnek tetsző rádió az éterben)
Horvátország: minden régióban állami regionális + 3 országos állami
2 országos:
Hot AC(06-18) CHR(18-00) Otvoreni ,és a 100% horvát zenei Narodni
regionálisan:
dance/top40 : Enter Zagreb, Ultra Split
rock: Radio 101
Hot AC: Antena,Slavonski Radio
egyéb: Slavonski,LaganiniFM,Trend Radio,Soundset,Istra,Kaj stb..
Vallási: HKR,Radio Marija
itt inkább a horvát zenék a jellemzőek,és a hot AC format a helyi/regionális rádióknál,de több regionális rádió is felfért gerincadóra(Istra,Dalmacija,Slavonski,UltraFM,Trend)
Ausztria:
minden régióban van állami reg.rádió + 3 állami országos,mellette országosan :
CHR/Top40/dance: Kronehit
regionálisan:
Dance/Top40: NRJ,Welle 1,Antenne
Hot AC: OE24,Life Radio
Rock: radio886
egyéb: Radio Grün Weiss,Radio Agora
Itt a nagyon színvonalas államiak mellett csak 1 országos fért bele,de regionálisan itt is sokféle rádió elérhető,lehet hogy kevesebb rádió van,mint mondjuk Romániában,de a színvonal mindenképp kárpótol.
Szlovákia:
országosan: minden régióban regionális állami+ 3 állami országos,mellette országosan:
Dance/Top40: Europa2
Hot AC: Funrádio,Expres,Viva
Rock: Anténa Rock
Egyéb: Rádio Jemné,
Vallási:Rádio Lumen,
mellette regionálisan:
Dance/Top40: Rádio SiTy,KissRadio
Egyéb: Radio Beta,BestFM,Rádio Kosice
Nincs sok helyi/regionális rádió,de kialakítottak 11(!!!) országos hálózatot,ami szinte minden igényt lefed,talán a szlovák zenei kvótát nem kellene erőltetni.
Szerbia:
3 állami+ 3 vajdasági regionális adó mellett:
országosan:
Top40: Play Radio
Hot AC: Radio S2
Szerb zenék: Hit FM,Radio S1,Naxi Radio
regionálisan:
Dance/House/Top40: TDI,AS FM,Radio Luna,S4
Szerb zenék: Radio AS,S3,Prvi
Egyéb: Studio B,Belle Amie
A 7+1 országos hálózat mellett a helyi rádiókból van sok,amiken legtöbb esetben 100% szerb zene szól,kevés kivétellel. Gerincadókon lévő kis frekiket is inkább az országos hálózatokon használják,de ezekre is kerülnek föl helyiek.
Ukrajna:
Országos az állami 1 program,aminek van regionális adása,ezen kívül:
nem igazán ismerem az ukrán rádiókat,de országos hálózatok nem jellemzőek,inkább a nagyobb városokban kisebb-nagyobb adókon terjeszkednek. Amiket itthon hallottam,pl. Versiya,Svit FM,Lux FM, ukrán és külföldi dance/house számok mentek általában műsorvezetés nélkül,de legtöbbször még sosem hallott trackek/remixek mentek,vagy éppen egész kellemes ukrán számok,nekem tetszett ez a lényegében 100% zenefolyam,és a megszokott rádiós formatoktól teljesen eltérő rádiózás.
Szlovénia:
szlovén rádiókat se igazán hallgattam még,a Hitradio Centert hallgattam még egyszer itthon pécsi adószünetben a 103,7-en,és nem volt rossz.

Magyarország:
4 országos állami ,regionális nincs:
ezen kívül országosan:
Oldies/AC: Retro
regionálisan:
Dance/House: Music FM
Top40: Rádió 1,Gong
vallási: Európa,Szent István,MKR,Mária
egyéb: Karc FM

Kb. minden szomszédunkban van legalább 3 dance/house vagy top40 rádió,emellett rock/100% magyar és az egyéb format is csak a fővárosban van,regionális szinten nem elérhető.
 #179732  Szerző: nyikolaj
 2018.10.29. 20:02
Aha..Köszi a válaszokat, ezeket ismerem én is, de a korábbi hozzászólásainkból kiderült,hogy sok gerincadón van még koordinált frekik. Kab-hegy 98,3 - Kékes 103,8 és 105,7 - Tokaj 107,8 - Pécs 90,0,Aggtelek 107.9.. Ezeket nem találom sehol. Bár lehet,hogy látássérült vagyok már így estére.
 #179731  Szerző: TechY01
 2018.10.29. 19:27
TechY01 írta:
2018.10.29. 19:23
nyikolaj írta:
2018.10.29. 19:18
Jó régen tudtam egy oldalt ahol a koordinált frekiket is megtudtam nézni... Most hol lehet megsasolni?
fmscan.org / fmlist.org Nem ezek azok?
http://frekvencia.hu Még ezt tudom.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 145

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.