RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #197269  Szerző: Laci95
 
Közeleg A Radiocafé indulása mivel olvastam hogy október vége november elején indulnak a 98-as Frekvencián Budapesten Létre kell hozni az új Topikot a Körzeti Rádió posztban Radiocafé néven
 #197160  Szerző: tomee
 
p0tyi írta: 2022.08.31. 22:10
Glenn írta: 2022.08.31. 17:48 A Rádiócafé név nem egy értékes brand, mivel ma már szinte senki sem emlékszik arra, hogy ezen a néven működött Budapesten rádió.
Az a párezer fő, aki rendszeresen hallgatta, szerintem pozitívan emlékszik rá. Viszont mivel a kiemelten kultúrsznob, mindenre finnyás, két körút közötti kiöregedett bőcsészéttermiségi rétegről beszélünk, nyilván indul is majd a hiszti, hogy "ez nem olyan, mint volt". Tehát igazából tényleg választhattak volna akár más nevet is. :)

De szerintem kétségtelen, hogy ez egy jól csengő, találó név egy menő talk rádiónak. A többit meg megszokják.
Valószínűleg amúgy létezik az a jelenség, hogy az emberek csak amiatt odakapcsolnak, mert ismerősen cseng nekik egy név, aztán vagy egy percen belül elvonja az okos-telefon a figyelmüket vagy nem...
A R1-is akármennyire halvány árnyéka az egykori önmagának, mégis hallgatják a népek, mert hozzá vannak szokva, hogy az jó. Balázsékra meg Bochkorékra ez dettó igaz. Nulla érdemi tartalom, csak szólnak az ismerős hangok az emberek fülébe, és ezzel el is van intézve.

A manapság tapasztalható már-már émelyítő nosztalgiázás miatt megy ez a régi brand újrahasznosítás-mánia annak reményében, hogy ezzel már félig elérik ugyanazok a sikereket, amiket régen képesek voltak, de ez már millió alkalommal kiderült, hogy max. ideig-óráig működik.
 #197120  Szerző: p0tyi
 
Glenn írta: 2022.08.31. 17:48 A Rádiócafé név nem egy értékes brand, mivel ma már szinte senki sem emlékszik arra, hogy ezen a néven működött Budapesten rádió.
Az a párezer fő, aki rendszeresen hallgatta, szerintem pozitívan emlékszik rá. Viszont mivel a kiemelten kultúrsznob, mindenre finnyás, két körút közötti kiöregedett bőcsészéttermiségi rétegről beszélünk, nyilván indul is majd a hiszti, hogy "ez nem olyan, mint volt". Tehát igazából tényleg választhattak volna akár más nevet is. :)

De szerintem kétségtelen, hogy ez egy jól csengő, találó név egy menő talk rádiónak. A többit meg megszokják.
 #197115  Szerző: Milán
 
Glenn írta: 2022.08.31. 17:52
Milán írta: 2022.08.31. 17:50 Kíváncsi leszek a Music FM nevet mikor hozzák vissza... :D
Szerintem nem kell sokat aludnunk... :x
Köztudott, hogy a magyar ember sosem volt túl kreatív :shock:
 #197114  Szerző: Glenn
 
Milán írta: 2022.08.31. 17:50 Kíváncsi leszek a Music FM nevet mikor hozzák vissza... :D
Szerintem nem kell sokat aludnunk... :x
 #197112  Szerző: Milán
 
Kíváncsi leszek a Music FM nevet mikor hozzák vissza... :D
 #197111  Szerző: Glenn
 
Laci95 írta: 2022.08.31. 15:58Radiocafé Néven indul az Új Rádió A Budapesti 98-as Frekvencián Létre kell hozni az új Topikot a Körzeti Rádiók Topikban
A Rádiócafé név nem egy értékes brand, mivel ma már szinte senki sem emlékszik arra, hogy ezen a néven működött Budapesten rádió. Annak idején sem volt meghatározó tényező, miután a sokkal ismertebb és népszerűbb Est FM-et váltotta.
Meg egyébként sem értem, mi a fenének kell eltűnt rádiók neveivel indítani teljesen új tematikájú és tulajdonosi hátterű rádiókat. Ilyen baklövés volt a Rádió 1 név ismételt használata is.
(interneten ez már egy bevett rossz szokás, lásd pl. Danubius vagy Juventus)
 #197105  Szerző: noartist
 
JuVi írta: 2022.08.29. 15:28
Laci95 írta: 2022.08.20. 11:37 Vajon Mikor indulhat A Rádió Café 98? ha már Július 20.án Volt A Tesztadás
Már, ha az lesz a neve. Amúgy valószínűleg szeptemberben indul.
Egy súlyos válság kibontakozása közben egyébként nem lesz könnyű dolguk, legyen bármekkora is a hátszél.
 #197102  Szerző: JuVi
 
Laci95 írta: 2022.08.20. 11:37 Vajon Mikor indulhat A Rádió Café 98? ha már Július 20.án Volt A Tesztadás
Már, ha az lesz a neve. Amúgy valószínűleg szeptemberben indul.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 193