RADIOSITE Fórum

  • Diákrádiók

 #38816  Szerző: laczfy
 
Promenád írta:Belehallgattam a múltkór és nagyon torz volt, de most már minden oké. :)
Igen, mostanában megint csinálunk ezt-azt, pontosabban a sam helyett a radio dj végzi az automata lebonyolítást, amikor már nincs bent senki + felraktuk a sound solutiont, hogy picit szebben szóljunk, most azt állítgatjuk, meg frissítgetjük a lebonyolítót :)
 #38806  Szerző: Promenád
 
Belehallgattam a múltkór és nagyon torz volt, de most már minden oké. :)
 #38283  Szerző: laczfy
 
Sziasztok!

Akkor csatlakozom én is. A mi sulinkban 2007. Október 4. óta szól a Rádió8. Előbb indultunk, mint a körmendi névrokonaink, csak nekik van földi frekijük is, nekünk meg marad a sulis hálózat, illetve az internet. :D

Egy kicsit a technikáról:

Amiből elkezdtük építeni az egészet 2007-ben az egy Behringer Behringer Xenyx 1622FX keverő, egy Kiso 1200 wattos erősítő, egy füles, egy mikrofon + az adásgép.
Időközben kifestettünk, rendberaktuk a helyet és fejlesztettünk is, főleg a tavalyi évben. Most 2 shure, 1 philips vezetékes és egy Sekaku (ne kérdezzétek mennyire jó) vezetéknélküli mikrofonnal dolgozunk, melynek adóvevőjével az egyik rendezvény hangosításakor a városban fogtuk a sláger rádiót :D Az erőlködő nem 100 voltos, így a végfok egy 100 voltos kb 10 kilós trafóra van rákötve és onnan megy ki a jel a suli folyosóin lévő szintén Kiso hangszóróira. Emellett még van egy Sony CD lejátszónk, amit csak nagy baj esetén használunk, vagy ha olyan számot játszunk le, ami nekem csak cd-n van meg :) Illetve gondoltunk még a régi idők technikájára is, ezért szereztünk egy ITT 2 kazis magnót is, amivel digitalizáltunk kazettát 2008-ban :D
Tavaly sikerült elérnünk, hogy legyen internet hozzáférésünk a rádióban, ez annyira jól sikerült, hogy van vezetékes és vezeték nélküli internetünk is, vezetékesről megy a stream, a vezeték nélkülivel meg netezünk.

A géppark a következőképp néz ki:

Van egy adásgépünk (ez a legnagyobb teljesítményű gép, hisz ezen fut a Cool Edit is). Az adásgépben 2 hangkártya van, az előhallgatás miatt. Nemrég iktattuk be a negyedik gépet, ami a file szerverünk. Emellett külön gép végzi a streamelést is. Az utolsó gép pedig az, amit netezésre használunk. Ezek mind helyi hálóba vannak kötve, mindegyikről el lehet érni mindegyiket, egy 16 portos switch segítségével. Plusz mindegyik gépről lehet látni a többi gép képét.
A streamelés a következőképp néz ki:
Az adásgépből érkező jel a keverőn át egy külön kimeneten keresztül megy a stream gép hangkártyájának bemenetébe, hogy külön tudjuk szabályozni a jelerősséget.

Szoftveresen tavaly letisztul a helyzet, ugyanis külön adáslebonyolítót használtunk az élő műsorhoz (vagy a playlist összeállításához) és az időzített listák lejátszásához (Sam Party Dj, Zararadio). November óta egy Román srác által írt adáslebonyolítót a RadioDj-t használjuk, ami a kettőt egybefoglalja, de pofon egyszerűen, nem kell scriptelni a lebonyolítót, hogy időzítse a listát.

A suliban napi 1 órás műsoridőnk van, 8:50-12:00-ig 4x 15 perces intervallumokban, ezen kívül November óta az interneten is elérhető online adásunk.

Nagyjából ennyi, ami hirtelen az eszembe jutott :) Képek vannak a stúdióról a weboldalunkon: www.radio8.info illetve az online stream: http://pic4.szerverberles.hu:8002/listen.pls ( itt megjegyezném, hogy néha kicsit sok a mély, de holnap orvosolom :) )

Még annyit, hogy keresünk új állomáshangot, akinek van kedve és persze jó orgánuma, annak nagyon megköszönné ez a kis non-profit társaság a segítséget :)

Üdv.: Laci
 #37555  Szerző: mgabor
 
anyám...
 #37539  Szerző: Ghee
 
:lol: :hehe:
 #37537  Szerző: donder
 
Ghee írta:
donder írta:
LuciFerko írta:az ősrégi Tesla falikutyákon mennyire hallatszik az?:)
Azon is megy majd, de inkább FM-ben adom! Építettem egy 0.1W-os FM adót! Jelenleg 93,1 MHz-re van állítva, műkszik, de nem tudom, meddig kell engedély! Am a Sound Solution jó megoldás! Jöhet még ötlet :) ;)
Ha antenna nélkül működteted akkor nem kell hozzá. ;)

Amúgy a kimenő ERP számít, amit adóantennával együtt kell mérned... szerintem a 0,1W ERP hez is engedély kell. De hát, ha az igazgatótól van engedélyed akkor mit foglalkozol vele. ;)

Egyébkent nem is értem miért kell engedélyt kérned bárkitől is. Vagy szétkábelezed az épületet és a tetejére telepítesz antennát vagy mi? :)
Bedobozolom, felviszem a másodikra, beteszem a szekrénybe oszt hagy működjön MP3-ról! Am nagy szerencsém van, mert a szekrényemben van konnektor, úgyhogy ha egy picit megnövelem a feszkót, mondhuk 3 ról 5 re, akkor máris nagyobb a teljesítménye... :) Sulirádiót is csak 7:40-től 8-ig lehet csinálni, meg első szün-ben 10 percet! A mintát meg innen veszem: http://www.matild.hu/index.php?id=radio Sulirádiózásról essék szó, akkor ezek profik! (Hisz ilyen suliba járnak)
Szerk: Bocs elba%tam a kommentet!
 #37527  Szerző: Ghee
 
donder írta:
LuciFerko írta:az ősrégi Tesla falikutyákon mennyire hallatszik az?:)
Azon is megy majd, de inkább FM-ben adom! Építettem egy 0.1W-os FM adót! Jelenleg 93,1 MHz-re van állítva, műkszik, de nem tudom, meddig kell engedély! Am a Sound Solution jó megoldás! Jöhet még ötlet :) ;)
Ha antenna nélkül működteted akkor nem kell hozzá. ;)

Amúgy a kimenő ERP számít, amit adóantennával együtt kell mérned... szerintem a 0,1W ERP hez is engedély kell. De hát, ha az igazgatótól van engedélyed akkor mit foglalkozol vele. ;)

Egyébkent nem is értem miért kell engedélyt kérned bárkitől is. Vagy szétkábelezed az épületet és a tetejére telepítesz antennát vagy mi? :)
 #37519  Szerző: djlacee
 
MP3? Nálunk YouTube -ról tolják :lol: ^^
 #37511  Szerző: donder
 
LuciFerko írta:az ősrégi Tesla falikutyákon mennyire hallatszik az?:)
Azon is megy majd, de inkább FM-ben adom! Építettem egy 0.1W-os FM adót! Jelenleg 93,1 MHz-re van állítva, műkszik, de nem tudom, meddig kell engedély! Am a Sound Solution jó megoldás! Jöhet még ötlet :) ;)
 #37496  Szerző: Ghee
 
LuciFerko írta:az ősrégi Tesla falikutyákon mennyire hallatszik az?:)
Mármint a minősége?
...elsősorban pont a sz.r minősége miatt van értelme használni, hogy az iskolaszüneti zajban hallhatóak legyenek a halk részletek és a különböző hangszintű mp3-akkal sem kellene küzdeni. Be lehetne úgy lőni, hogy a Tesla falisz.r hiányosságait kompenzáld kissé.