Ezt értem, de kijött az újabb verzió, én arra lettem volna kíváncsi. Ezek szerint még senki sem ismeri.
Nekem van egy PR-D1, 21 éve vettem. Ennek is nagyon jó az érzékenysége, de rossz a szelektivitása.

Ezt értem, de kijött az újabb verzió, én arra lettem volna kíváncsi. Ezek szerint még senki sem ismeri.
Ezen könnyen lehet segíteni, nyilván átalakítással jár (kerámia szűrő csere). Amúgy ezek a készülékek nem 'FM vételre' vannak kihegyezve...djlacee írta:a szelektivitása az viszont csapnivaló
Az érzékenysége FM-en remek, a szelektivitása az viszont csapnivaló. Most vettem egy ilyet használtan.Glenn írta: ↑2020.09.19. 17:35Neked még a régebbi van, ha jól tudom. Ez már jobb annál?
http://www.sangeanradio.hu/hu/szorakozt ... feher.html
Neked még a régebbi van, ha jól tudom. Ez már jobb annál?LuciFerko írta: ↑2020.09.19. 15:35Igen, sajnos az FM része nagy csalódást okozott. Szelektivitás csapnivaló, erősebb helyi adó agyonvágja a sávot. És ráadásul a 450 MHz-es LTE és a DVB-t is szana-szét gerjeszti! Erkélyen használhatatlan. A 2db 110 khz-es KF filtertől a szelektivitása egész jól lett, de a kikeveréseket nem szüntette meg.
Köszönöm a segítséget, ha lesz hozzá türelmem, megnézem. Igen, sajnos az FM része nagy csalódást okozott. Szelektivitás csapnivaló, erősebb helyi adó agyonvágja a sávot. És ráadásul a 450 MHz-es LTE és a DVB-t is szana-szét gerjeszti! Erkélyen használhatatlan. A 2db 110 khz-es KF filtertől a szelektivitása egész jól lett, de a kikeveréseket nem szüntette meg.joe írta: ↑2020.09.18. 19:57Megnéztem, nem egy "ördögi" áramkör, FM tuner kínai zsebrádió kategória...
TA7358AP (IC2) 8-as lábára csatlakozó párhuzamos LC kör határozza meg az LO frekvenciáját. Forgó kondi helyett egy varicap dióda van a körben így kapunk egy VCO-t. Elég rossz minőségű kapcsolási rajzot találtam hozzá, így az alkatrész pozíciókat nem bírom leolvasni, de a T11 lesz az oszcillátor tekercse. Az IC2 3-as lábán is van egy LC tag (szintén varicap), ez alkotja a bemeneti szűrőt.
1: meg kell vizsgálni a service manual 11. oldalán szerint a TP1-en lévő DC feszültséget 108 MHz vételére állítva a készüléket - itt gyári előírás szerint 10,2-10,8 VDC-t kell mérni a GND-hez képest. Ha alacsonyabb, akkor T11-gyel állítható (szerintem ezt érdemes 10,8 - 11,0V-ra felvinni ez a VCO feszültsége), ha ez alacsonyabb volt 10V-nál máris sikerült a hangolási tartományt lefelé kiterjeszteni.
2: VC2 10pF trimmer kondival lehet a bemeneti szűrő <-> VCO együtt futást korrigálni...ezt is a hangolási tartomány tetején kell elvégezni (vételi érzékenységet befolyásolja).
...ezzel ki is merült minden lehetőség, mert az IC2 kimenet már KF 10,7 MHz...
Joe
Ezzel a diódával csak a processzort programozod - a skála átváltott OIRT-ra, az "előosztót" átprogramozta, de VCO nem képes lehangolni 80 MHz alá, hiába mondja neki a processzor, hogy "lejjebb". A gerjedés szerű hangot a VCO frekvencia "ingadozása" adja - itt már PLL nem képes pontosan tartani a frekvenciát, alatta már teljesen szétesik a hurok a VCO leáll. Biztos meg lehetne egy kicsit "hekkelni", legrosszabb esetben a felső határfrekvencia (108 MHz) rovására...LuciFerko írta:Át buheráltam a régi Sangean ATS-909-emet OIRT vételjre a japán sáv helyett, ez alapján:
https://www.ukwtv.de/cms/files/artikel/R186-ATS909.pdf
Hurrá működik. Viszont ma szignálgennel végig néztem, és sajnos 69.3 MHz alatt csak zaj van, nem vesz semmit. 69.3-on viszont egy gerjedés-szerű hang van. Lehet, hogy cserélnem kéne azt a diódát, amit átforrasztottam?