RADIOSITE Fórum

  • Rádiós technikai eszközök

 #201585  Szerző: altermanus
 
Megjött a újabb TEF6686 tunerem, masiknak tönkre ment a gombja, de alkatrésznek megtartom.
A poén az, a 89.5 Rádió 1 körmendi felüljárón jön az RDS is, a régi 1méteres antennával, igaz néha olvashatatlan. Az új két méteres antennával, csak néha van benne hiba. Szóval nem bántam meg a második vétel sem. Most már csak munkahely és egy FM dipol antenna kell, amit lehet hordozni.
 #200911  Szerző: altermanus
 
Valaki írta nekem kommentbe, hogy nem kellett volna aláfestő zene, mert a rádió hangját is lehetne hallani. Keresgettem oldalakat, ahonnan a szerzői jogokat meg lehetne úszni egy bandscannél, de nem találtam. Csináltam egy másik csatornát, és oda fogom feltölteni azokat a videókat amiben eszközöket tesztelek vagy valami hasonlót.
A videó itt található aláfestő zene nélkül: https://www.youtube.com/watch?v=60E4DKSIp_Q
 #200872  Szerző: joe
 
Szia!

Win 11-re nem gondoltam, mert nem használom. CH340 (341) driverrel már a win7 -> 10 átálláskor is küzdöttem, míg nem találtam Win 10 kompatibilis verziót. Nekem még mindig van Win7-es laptopom is, a régi eszközök konfigurációjához (a professzionális távközlésben nincsenek 3-5 évente cserélve az eszközök -> 10-15 év mire valami csere érett lesz). Most gyorsan körülnéztem a neten, már van Win11-re is driver: https://www.wch-ic.com/downloads/CH341SER_EXE.html

Örülök, hogy tudtam segíteni - amúgy csak véletlenül tévedtem most a fórumra és érdekelt a problémád. Korábban átfutott a fejemben, hogy veszek egy ilyen készüléket, de annyira nincs időm, hogy rádiózzak...elsősorban a hordozható készülékeim pihennek évek óta a szekrényben, jobbára az SDR-eket szoktam használni. Így felesleges egy ilyenre beruházzak. Annó - 20 éve - még képes voltam megmászni egy egy hegycsúcsot, hogy onnan rádiózzak, manapság már idehaza sem pásztázom a rádiósávokat.

B. Tóth Laci idézve: "Jó vételt! Jó szórakozást!"
üdv Joe
 #200867  Szerző: altermanus
 
Üdv Joe! Te mindig tudod számomra a megoldást! :D
Ott akadtam el, hogy nem támogatott laptopomon windows 11 van, és valamiért nem engedte feltenni a firmware-t (gondolom, mert ilyesmi feladatnál nem úgy működik a dolog ahogy kell, ha windows 11 az op rendszer).
megkerestem egy régebbi SSD-t amin Windows 10 van (igen ezeket el szoktam tenni, hátha kapóra jön) Így le tudtam frissíteni.
Köszönöm a videót! Sokkal tartozom már :yes:
 #200866  Szerző: joe
 
altermanus írta:Amúgy hogyan lehet frissíteni a szoftvert? Követem az útmutatót, a discorton is kérek segítséget, de semmi nem működik.
A következő videót már láttad? - melyik lépésnél akadsz el? - Boot módba be tudsz lépni a készüléken? - PC-n admin fiókba vagy bejelentkezve? (sima felhasználóként nem fogod az USB/serial interfacet elérni...videóban a COM6, neked bármi lehet, amit a PC-d kioszt).

https://youtu.be/kkpBwdhata0?si=TX0pb-17vqY7F0R7

Nekem nincs ilyen készülékem, de a flash írás más eszközöknél is hasonlóan működik...
 #200865  Szerző: altermanus
 
Amúgy hogyan lehet frissíteni a szoftvert? Követem az útmutatót, a discorton is kérek segítséget, de semmi nem működik.
 #200864  Szerző: altermanus
 
csongorprodukcio írta: 2023.10.13. 21:41
altermanus írta: 2023.10.13. 11:16 Megjött a rádió. Az első kérdés:
Hogyan lehet hard resetet csinálni, a fele menü nem jelenik meg :D
Addig le sem akarom frissíteni, mert már jártam úgy firmware-nél, hogy fent maradt a hiba, hiába ment végbe a frissítés.
Apropo: Honnan lehet letölteni a frissítéseket? :)
(Aztán lehet még lesz kérdésem)
Az áráért kevesebbet vártam, amit láttam belőle. :)
Ha arra gondolsz, hogy vannak üres rubrikák a menüben, az nálam is így van. :)
https://youtu.be/ydeutIwU-LI?si=xanatLzLsQz8aTym
Szóval akkor ez normális? :troll:
 #200862  Szerző: csongorprodukcio
 
altermanus írta: 2023.10.13. 11:16 Megjött a rádió. Az első kérdés:
Hogyan lehet hard resetet csinálni, a fele menü nem jelenik meg :D
Addig le sem akarom frissíteni, mert már jártam úgy firmware-nél, hogy fent maradt a hiba, hiába ment végbe a frissítés.
Apropo: Honnan lehet letölteni a frissítéseket? :)
(Aztán lehet még lesz kérdésem)
Az áráért kevesebbet vártam, amit láttam belőle. :)
Ha arra gondolsz, hogy vannak üres rubrikák a menüben, az nálam is így van. :)
 #200857  Szerző: altermanus
 
altermanus írta: 2023.10.13. 11:16 Megjött a rádió. Az első kérdés:
Hogyan lehet hard resetet csinálni, a fele menü nem jelenik meg :D
Addig le sem akarom frissíteni, mert már jártam úgy firmware-nél, hogy fent maradt a hiba, hiába ment végbe a frissítés.
Apropo: Honnan lehet letölteni a frissítéseket? :)
(Aztán lehet még lesz kérdésem)
Az áráért kevesebbet vártam, amit láttam belőle. :)
Közben rájöttem, hogy lehet azért ilyen, mert 1.20B verzió van rajta, ami lehet, hogy Béta verziót tükrözi. Ez lehetséges?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 126