RADIOSITE Fórum

  • Rádiós technikai eszközök

 #19592  Szerző: SzD
 
Ez a topic tűnik a legalkalmasabbnak, igaz nem technikai eszközről, hanem szoftverről szeretnék kérdezni...

Ha jól tudom, megjelent egy új változata a Nautilusnak. Keresgéltem róla képeket, de sehol sem találtam. Tudna valaki képeket csinálni róla? Csak a Jukebox-ról elég lenne!

Köszönöm előre is!
 #19246  Szerző: LuciFerko
 
nálatok milyen mike van? mármint a stúdióban.
 #19244  Szerző: mg
 
:)

szépek amúgy, de mi a francnak :)
 #18916  Szerző: sznandi
 
Köszönöm a tanácsokat, marad a távoli shoutcast megoldás.
 #18876  Szerző: mg
 
még három lényeges dolog:

- ha nincs tökéletes térerő, 48 kbps AAC stream fölé nem nagyon érdemes menni, mert akadozással hálálja meg
- a tapasztalataim szerint, amikor Shoutcast-tel közvetítettünk, és Winamppal vettük le adásgépen, ha egyszer megakadt, az istennek nem indult újra magától, Icecast-tel viszont nincs ez a probléma
- a Skype-pal csodát tesz, ha jó minőségű mikrofont használsz, de egy szar mikrofon minden baja kiütközik rajta
 #18875  Szerző: mg
 
ott kezdődik a probléma, hogy x pénzért :D
de eddig még nem vitt rá a szükség, tavaly SZINen is, amikor telefonálni nem tudtam a T túlterheltsége miatt, a netes közvetítés akkor is csont nélkül ment rajta :)
 #18874  Szerző: molnarb
 
mg írta:
sznandi írta:Sziasztok!

Adot egy nagy probléma és falba ütköztem. Szóval közvetiteni kellene mobil interneten keresztül. ki s hogyan oldja meg ötleteket kérnék. Mobil internet van. A winamp + shoutcast nem járható mert a T-mobile NAT-olja a portot így nem lehet dyndns-el csatlakozni. Skype a járható út per pill.
Hali,

mi rendszeresen közvetítünk mindenféle mobilnettel; a lényeg szerintem, hogy a shoutcast szerver részét ne a mobilinternetes gépen futtasd, hanem azon, ami leveszi a streamet.
Mi mondjuk Icecast-tel nyomjuk, de az szerintem lényegtelen.
Néha, amikor lusta disznó vagyok, meg nem annyira nagy az esemény, skype-pal is szoktam közvetíteni, az meg úgy néz ki, hogy táveléréssel belépek a stúdióban lévő gépre, és mivel skype-on minimális a késés, ha szólalni akarunk, az adáslebonyolítóban csendet csinálok és beadom a skype hangját, ennyi. De ha valaki van a stúdióban, még egyszerűbb, felkonferál, azt vissza is hallod skype-on, aztán ugyanúgy tudod, hogy mikor indulj.
Azért érdemes X pénzért egy dedikált csatornát kérni a sim-kártyára, amin a mobilnet van aktiválva, ha esetleg telített a cella vagy túlterhelt akkor neked mindig jut úgymond egy slot :) Egyébként én is csak pozitívan tudok nyilatkozni erről a fajta átvitelről, bár lehet emiatt nem csalódtunk még benne.
 #18865  Szerző: mg
 
sznandi írta:Sziasztok!

Adot egy nagy probléma és falba ütköztem. Szóval közvetiteni kellene mobil interneten keresztül. ki s hogyan oldja meg ötleteket kérnék. Mobil internet van. A winamp + shoutcast nem járható mert a T-mobile NAT-olja a portot így nem lehet dyndns-el csatlakozni. Skype a járható út per pill.
Hali,

mi rendszeresen közvetítünk mindenféle mobilnettel; a lényeg szerintem, hogy a shoutcast szerver részét ne a mobilinternetes gépen futtasd, hanem azon, ami leveszi a streamet.
Mi mondjuk Icecast-tel nyomjuk, de az szerintem lényegtelen.
Néha, amikor lusta disznó vagyok, meg nem annyira nagy az esemény, skype-pal is szoktam közvetíteni, az meg úgy néz ki, hogy táveléréssel belépek a stúdióban lévő gépre, és mivel skype-on minimális a késés, ha szólalni akarunk, az adáslebonyolítóban csendet csinálok és beadom a skype hangját, ennyi. De ha valaki van a stúdióban, még egyszerűbb, felkonferál, azt vissza is hallod skype-on, aztán ugyanúgy tudod, hogy mikor indulj.
  • 1
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • 126