RADIOSITE Fórum

  • Rádiós technikai eszközök

 #26062  Szerző: mgabor
 
Zoey írta:
Attis írta:
Zoey írta:Meg tudja mondani valaki nekem, hogy mit tud az a világrádió? Miket tud befogni? Mert láttam múltkor az egyik hiperben, és nem volt drága, így ha hasznos dolog, lehet, beszerzek egyet...
A 990 Ft-os Tesco Value-ra gondolsz? (Akciós újságban láttam.)
Lehet, az volt :) Nem tudom, csak átfutott rajta a szemem. De akkor nem tud ez sem több adót fogni, mint egy sima? Mert akkor nem kell... :mellow:
hát, ha olyan frekvenciasávot (pl. rövidhullám) is tud fogni, amit a te - általad simának mondott - rádiód nem, akkor többet, de ezerforintos vevőtől nem kell csodát várni, az arra jó, hogy meghallgasd a kossuthon a híreket áramszünetben vagy pecázáskor :)
 #26060  Szerző: Zoey
 
Attis írta:
Zoey írta:Meg tudja mondani valaki nekem, hogy mit tud az a világrádió? Miket tud befogni? Mert láttam múltkor az egyik hiperben, és nem volt drága, így ha hasznos dolog, lehet, beszerzek egyet...
A 990 Ft-os Tesco Value-ra gondolsz? (Akciós újságban láttam.)
Lehet, az volt :) Nem tudom, csak átfutott rajta a szemem. De akkor nem tud ez sem több adót fogni, mint egy sima? Mert akkor nem kell... :mellow:
 #25942  Szerző: Attis
 
Zoey írta:Meg tudja mondani valaki nekem, hogy mit tud az a világrádió? Miket tud befogni? Mert láttam múltkor az egyik hiperben, és nem volt drága, így ha hasznos dolog, lehet, beszerzek egyet...
A 990 Ft-os Tesco Value-ra gondolsz? (Akciós újságban láttam.)
 #25930  Szerző: mgabor
 
Világrádiónak általában azokat a vevőket nevezik, amiben van rövidhullám, középhullám, hosszúhullám; de ez még önmagában nem jelent semmit a minőségre nézve.
 #25928  Szerző: Zoey
 
Meg tudja mondani valaki nekem, hogy mit tud az a világrádió? Miket tud befogni? Mert láttam múltkor az egyik hiperben, és nem volt drága, így ha hasznos dolog, lehet, beszerzek egyet...
 #25552  Szerző: Snookie
 
Közi szépen a tippeket..bár nem volt észrevehető, de valóban túl sok volt a magas..és megoldódott a szörcsögés.
Köszi még egyszer! :)
 #25484  Szerző: BajakiGabesz
 
Lehet, hogy a jelútban van valami problémátok, esetleg rossz minőségű a forrás, azaz a zene.

Orban-nál még nem hallottam ilyen jellegű problémáról, bár lehet, hogy túl nagy az attack és/vagy release gyorsasága a preset-etek beállítása alapján.

Sokféle gond lehet...
Bár érdemes egy tömörítetlen forrást elindítani, amiben van hasonló kiállás, mert akkor a forrás hibájától el lehet tekinteni, ha a hiba ugyanúgy megjelenik.
Ebben az esetben nagy valószínűséggel a jelútban keresendő a hiba, de ha ebben sem találtok problémát, akkor előfordulhat eszközhiba is, bár ez nem jellemző az Orban-okra.
Ha van valamilyen más adásprocitok, akár szoftveres is, akkor nézzétek meg, hogy annál megjelenik hasonlóképpen a probléma, mert az is megerősíthet titeket abban, hogy a jelútban keletkezik-e valamilyen probléma.

Egyébként, hogyan kapcsolódtok az Orban-ra? Analóg vagy digitális módon?
Milyen pultot használtok?
 #25472  Szerző: Promenád
 
Snookie írta:Hali!

Egy technikai jellegű problémám lenne.
Orban 2200D-t használunk processzálásra és nem tudom miért, de a kiállásoknál iszonyatos szörcsögést tesz a zenére..találkozott már valaki ilyen jellegű problémával? Mi lehet a megoldás?
Próbáltál a magasokból egy picit levenni? Valószínű picit túl vannak vezérelve, ezért hallod úgy, mintha túlvezérelt lenne. A hangszín kihegyezése nagyon sokat számít.
 #25343  Szerző: Snookie
 
Hali!

Egy technikai jellegű problémám lenne.
Orban 2200D-t használunk processzálásra és nem tudom miért, de a kiállásoknál iszonyatos szörcsögést tesz a zenére..találkozott már valaki ilyen jellegű problémával? Mi lehet a megoldás?
 #23835  Szerző: SzD
 
Szabi írta:
BajakiGabesz írta:ebből a szempontból szálka a szememben a 42Net is, mert ugyanaz a cég gyártja ugye...

Szóval nem tudom mennyire lehet jó. :S
Hàt igen...allìtòlag szeret kihagyni teljesen sajàt 'elhatàrozàsa' szerint pàr adàselemet,pl. Reklàmokat stb. :-D szòval még nincs teljesen kiforrva.Amiröl szinte csak jòkat hallottam,az a Zenon...
Újabban nagyon ritkán szoktam hallgatni a Rádió88-at, de párszor észrevettem már, hogy két zene között nincs semmi. Ami a 88-nál biztosan nem direkt van úgy.
Amúgy a "kisebbek" közül pl. a SAM-nek is van olyan problémája, hogy nem játszik le bizonyos dolgokat. Amikor először játszadoztam vele, letöltöttem a café honlapjáról az id-ket, gondoltam izgalmasabb lesz a játék úgy, hogy nem csak a zenéket pakolom egymás után. :D
És alig játszott le belőlük. Viszont átkonvertáltam wav formátumba, és úgy már nem problémázott velük... :torgyan:
  • 1
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 119
  • 126