RADIOSITE Fórum

  • Rádiós technikai eszközök

 #198560  Szerző: Sszilu
 
pébégáz írta: 2023.03.08. 16:10 Úgy döntöttem, én is elkezdem az SDR-ezést. Rendeltem is egy RTL.SDR feliratú USB-s eszközt, meg letöltöttem az Airspy SDR #-ot. Sajnos a vásárlás után nem sokkal kiderült, hogy valami hamisítványt kaptam, és az eredeti RTL SDR-en más a felirat. Bedugás után néhány kb. 30 másodperccel már forró a cucc. Ha még hidegen gyorsan elindítom mellé az SDR #-ot, akkor pár másodpercig megy a program, majd lefagy a spektrumkép, elhallgat a sistergés. A Windows le is dobja ilyenkor ezt a kütyüt, gondolom a melegedés miatt.
Valaki tud ajánlani egy olyan webáruházat, ahonnan biztosan az eredetit RTL SDR-t tudom megrendelni ? Köszönöm előre is. A gagyira kidobott pénzt meg elkönyvelem veszteségnek.
Egy érzékeny vevő, nem olcsó, de eddig a tapasztalataim alapján a legjobb, az RSP1A. Az Anico-nál lehet venni, magyar garanciával 50e. Ft körül.
Egy korábbi változatának (RSP1) koppintása, ami szintén jól megy, doboz nélkül, 5 bemenettel, fekete színű, a banggood-on, ez elég olcsó, 10e. Ft körül van.
 #198559  Szerző: pébégáz
 
Úgy döntöttem, én is elkezdem az SDR-ezést. Rendeltem is egy RTL.SDR feliratú USB-s eszközt, meg letöltöttem az Airspy SDR #-ot. Sajnos a vásárlás után nem sokkal kiderült, hogy valami hamisítványt kaptam, és az eredeti RTL SDR-en más a felirat. Bedugás után néhány kb. 30 másodperccel már forró a cucc. Ha még hidegen gyorsan elindítom mellé az SDR #-ot, akkor pár másodpercig megy a program, majd lefagy a spektrumkép, elhallgat a sistergés. A Windows le is dobja ilyenkor ezt a kütyüt, gondolom a melegedés miatt.
Valaki tud ajánlani egy olyan webáruházat, ahonnan biztosan az eredetit RTL SDR-t tudom megrendelni ? Köszönöm előre is. A gagyira kidobott pénzt meg elkönyvelem veszteségnek.
 #196096  Szerző: Goldfinger15
 
Gyurii írta:
Goldfinger15 írta: 2022.02.15. 09:32
Goldfinger15 írta:Sziasztok! Úgy tervezem veszek egy Tecsun PL-660 zsebrádiót, és ehhez szeretném kikérni a véleményeteket, tapasztalataitokat. Főként FM-re és AM-re használnám.

Hol érdemes ilyet venni? Ti hol vettétek és mennyiért?

Miben különbözik egy Sangean-tól, illetve jobb, vagy rosszabb annál?

Van-e ehhez hasonló, vagy jobb érzékenységű, szelektivitású készülék?
Mások is írhatnak, akiknek van/volt ilyen készülékük, vagy esetleg hallottak már róla.
Bocsi, hogy megint én írok, de ha a légisáv a cél, akkor ajánlom az új Sangean ATS-909X2-t. ;)
Én inkább az érzékenységet tartom elsőnek. Újat nem szeretnék venni, mert sok baj van a márkával, ráadásul irreálisan drága (120 000 Ft).
 #196095  Szerző: Gyurii
 
Goldfinger15 írta: 2022.02.15. 09:32
Goldfinger15 írta:Sziasztok! Úgy tervezem veszek egy Tecsun PL-660 zsebrádiót, és ehhez szeretném kikérni a véleményeteket, tapasztalataitokat. Főként FM-re és AM-re használnám.

Hol érdemes ilyet venni? Ti hol vettétek és mennyiért?

Miben különbözik egy Sangean-tól, illetve jobb, vagy rosszabb annál?

Van-e ehhez hasonló, vagy jobb érzékenységű, szelektivitású készülék?
Mások is írhatnak, akiknek van/volt ilyen készülékük, vagy esetleg hallottak már róla.
Bocsi, hogy megint én írok, de ha a légisáv a cél, akkor ajánlom az új Sangean ATS-909X2-t. ;)
 #196073  Szerző: Goldfinger15
 
Goldfinger15 írta:Sziasztok! Úgy tervezem veszek egy Tecsun PL-660 zsebrádiót, és ehhez szeretném kikérni a véleményeteket, tapasztalataitokat. Főként FM-re és AM-re használnám.

Hol érdemes ilyet venni? Ti hol vettétek és mennyiért?

Miben különbözik egy Sangean-tól, illetve jobb, vagy rosszabb annál?

Van-e ehhez hasonló, vagy jobb érzékenységű, szelektivitású készülék?
Mások is írhatnak, akiknek van/volt ilyen készülékük, vagy esetleg hallottak már róla.
 #196072  Szerző: Goldfinger15
 
Gyurii írta:
Goldfinger15 írta: 2022.02.08. 20:50 Sziasztok! Úgy tervezem veszek egy Tecsun PL-660 zsebrádiót, és ehhez szeretném kikérni a véleményeteket, tapasztalataitokat. Főként FM-re és AM-re használnám.

Hol érdemes ilyet venni? Ti hol vettétek és mennyiért?

Miben különbözik egy Sangean-tól, illetve jobb, vagy rosszabb annál?

Van-e ehhez hasonló, vagy jobb érzékenységű, szelektivitású készülék?
Hali!

Én tapasztalatról nem tudok beszámolni, de elvileg egy hajszállal érzékenyebb, mint a Sangean ATS-909X, ugye "bukod" az RDS-t, de "nyered" a légisávot. :D

Beszerezni, és az al!express-t preferálnám. Ahogy most felpillantottam az oldalra, EU raktárról (7 day Delivery felirat jelzi, hogy EU-s) postával megállna 50k körül. Magyar webáruházhoz képest 10k-t nyersz, időben szerintem max 1-2 nappal több mire megkapod, vagy ugyanannyi... :)
Köszi az ötletet.
 #196007  Szerző: Gyurii
 
Goldfinger15 írta: 2022.02.08. 20:50 Sziasztok! Úgy tervezem veszek egy Tecsun PL-660 zsebrádiót, és ehhez szeretném kikérni a véleményeteket, tapasztalataitokat. Főként FM-re és AM-re használnám.

Hol érdemes ilyet venni? Ti hol vettétek és mennyiért?

Miben különbözik egy Sangean-tól, illetve jobb, vagy rosszabb annál?

Van-e ehhez hasonló, vagy jobb érzékenységű, szelektivitású készülék?
Hali!

Én tapasztalatról nem tudok beszámolni, de elvileg egy hajszállal érzékenyebb, mint a Sangean ATS-909X, ugye "bukod" az RDS-t, de "nyered" a légisávot. :D

Beszerezni, és az al!express-t preferálnám. Ahogy most felpillantottam az oldalra, EU raktárról (7 day Delivery felirat jelzi, hogy EU-s) postával megállna 50k körül. Magyar webáruházhoz képest 10k-t nyersz, időben szerintem max 1-2 nappal több mire megkapod, vagy ugyanannyi... :)
 #196006  Szerző: Goldfinger15
 
Sziasztok! Úgy tervezem veszek egy Tecsun PL-660 zsebrádiót, és ehhez szeretném kikérni a véleményeteket, tapasztalataitokat. Főként FM-re és AM-re használnám.

Hol érdemes ilyet venni? Ti hol vettétek és mennyiért?

Miben különbözik egy Sangean-tól, illetve jobb, vagy rosszabb annál?

Van-e ehhez hasonló, vagy jobb érzékenységű, szelektivitású készülék?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 126