RADIOSITE Fórum

  • RDS - Radio Data System

 #51439  Szerző: tom1208
 
Pasa írta:
tom1208 írta:pl a Retró Radio..ott a radio text részben írja ki a számcímeket.
De ha ez így van, akkor mégiscsak van benne RDS. Olyan meg nincs, hogy csak radiotext legyen, inkább fordítva szokott lenni...
Nem, nem ír ki semmit, csak a frekvenciát. Ez csak egy példa volt.
 #51434  Szerző: Pasa
 
tom1208 írta:pl a Retró Radio..ott a radio text részben írja ki a számcímeket.
De ha ez így van, akkor mégiscsak van benne RDS. Olyan meg nincs, hogy csak radiotext legyen, inkább fordítva szokott lenni...
 #51431  Szerző: tom1208
 
Mauro írta:Hát úgy néz ki. Legközelebb tájékozódj vásárlás előtt.
Okéoké.Már rég vettem a hifit, de mondjuk ami a rádiót illeti, nagyon jól fogja az adókat.

Azért köszönöm az infót mindkettőtöknek.
 #51430  Szerző: Mauro
 
Hát úgy néz ki. Legközelebb tájékozódj vásárlás előtt.
 #51428  Szerző: Mauro
 
Mondjuk nem túl régi model és nem tudja RDS-t. Azt hittem ez már alap.
 #51427  Szerző: Ghee
 
tom1208 írta:
Ghee írta:Ez a cucc nem tudja az RDS-t, nem ír semmit róla a manual és a készülék elején sincs RDS logo:

http://hu.diplodocs.com/hasznalati-utmu ... WM15-25-_V
Lehet nem tudja, de a kijelzőjén rajta van, hogy RDS,csak valahogy bekellene kapcsolni..
Az, hogy ugyanazt a kijelzőt teszik bele mint az RDS-t tudó társába, az ne tévesszen meg (mert gondolom ott látod, hogy világíthatna, de sötét) - így olcsóbb a gyártása, nem kell külön RDS szegmens nélküli kijelzőt gyártani, de nem is lenne értelme.
 #51426  Szerző: Mauro
 
tom1208 írta:
Ghee írta:Ez a cucc nem tudja az RDS-t, nem ír semmit róla a manual és a készülék elején sincs RDS logo:

http://hu.diplodocs.com/hasznalati-utmu ... WM15-25-_V
Lehet nem tudja, de a kijelzőjén rajta van, hogy RDS,csak valahogy bekellene kapcsolni..
De ha van készüléken RDS akkor az magától működnie kellene. Nem kell bekapcsolni.
 #51424  Szerző: tom1208
 
Mauro írta:Amúgy melyik adóknál próbálkozol RDS vétellel?
Nem találtam képet a távirányitórol a neten, de röviden ezek a gombok vannak:Repeat, Program, Shuffle, DSC, Display.. A többi gomb a hangbeállításhoz tartozik, meg persze a le, fel, oldalra nyilak.

Amelyik adó jön, annál próbálkozom. Egynél sem írja.. pl a Retró Radio..ott a radio text részben írja ki a számcímeket.. de még azt sem írja ki a hifi, hogy Retro__
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14