RADIOSITE Fórum

  • RDS - Radio Data System

 #72391  Szerző: Attis
 
Klubrádió: KLUB és utána a frekvencia. Tehát pl: KLUB91,8
Mária Rádió: MARIA_R.
 #72390  Szerző: csadam
 
Mik az alábbi rádiók RDS-ei (mert a telóm nm adja ki ezeket) :

- Mária rádió
- Inforádió
- Nap rádió
- Klubrádió?
 #57874  Szerző: donder
 
A legerősebb adó kiküldi az AF-et, amiben van pár frekvencia, amit ellenőriz a rádió,hogy melyik frekvencia erősebb. (nem tudtam jobban elmagyarázni... ^^ )Amelyik a legerősebb, arra megy a rádió. (Ezek a frekvenciák, pedig a közeli adók frekvenciái. Ezért is van ha Debrecenben hallgatom a Rádió1-et, és pl. Győrig* be sem kapcsolom, nem megy rá egyből az ottani helyi frekvenciára (mert nincs betáplálva az előzőleg Debrecenben* megjegyzett AF-be))
itt egy példa: http://www.radiosite.hu/index.php?optio ... Itemid=132 (Menj az RDS részre...)
Még lehet hogy az AF-ed túl érzékeny...
Vagy ami még reálisabb hogy miközben a rádió keresgélte a frekvenciákat (hogy melyik erősebb) az véletlen* ottmaradt a keresett frekin...
 #57868  Szerző: djlacee
 
pébégáz írta:Az AG az automatic graphic (equalizer) rövidítése. Ha az AG be van kapcsolva, a tuner a rádió RDS-ében sugárzott hangzásbeállításnak megfelelően átállítja a hangzást.

Példa:
Egy adó hangzása "POP M"-ra van beállítva, ezt sugározzák az RDS-ben.
Ha az AG be van kapcsolva, a tuner átállítja a hangszínszabályzót "POP M"-ra.

Saját megjegyzésem: ezt a funkciót nem szeretem, mert folyton elállítja a hangzást.
kösz, így már világos.
Lenne itt még valami, az LG autórádiónkon ha benyomom az AF-et, néha olyan frekvenciára vált, ahol nem is jön az a műsor. Például FM4-nél jön itt mondjuk 4 frekvencián, menetközben ezek között váltogat, de néha becsúszik pl a 101.7 is, és ott ugyebár rohadtul nem szól, de bereccsen. Gondolom amit épp hallgatok adó, annak az AF-jében benne van ez a freki is. Ugyan ez pl a FUNRADIO-nál meg EUROPA 2 -nál is. Mit lehetne tenni?
 #57827  Szerző: donder
 
- RDS ki van kapcsolva?
vagy esetleg a kábelezés rossz,
esetleg az antenna (szobai) túlságosan árnyékolva van
vagy legrosszabb esetben a tunermeg van hibásodva
Hobbielektronika esetleg tud segíteni:
http://hobbieletronika.hu
 #57786  Szerző: pébégáz
 
Az AG az automatic graphic (equalizer) rövidítése. Ha az AG be van kapcsolva, a tuner a rádió RDS-ében sugárzott hangzásbeállításnak megfelelően átállítja a hangzást.

Példa:
Egy adó hangzása "POP M"-ra van beállítva, ezt sugározzák az RDS-ben.
Ha az AG be van kapcsolva, a tuner átállítja a hangszínszabályzót "POP M"-ra.

Saját megjegyzésem: ezt a funkciót nem szeretem, mert folyton elállítja a hangzást.
 #57775  Szerző: LuciFerko
 
tán alternative group? Mondjuk ilyen csak rds kódernél van :ninja:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14