RADIOSITE Fórum

  • Antennák

 #180500  Szerző: Sszilu
 
TechY01 írta: 2019.01.06. 14:31 Szerintetek egy 5 elemes antenna jó DX-hez?
Szerintem ez a minimum, amivel érdemes már DX-elni. Én V-polárban egy 5 elemes yagit használok. Előnye hogy kicsi, hátránya, hogy nagy a nyílásszöge. Nyeresége elfogadható.
 #180423  Szerző: Promenád
 
nyikolaj írta: 2018.12.18. 20:14 Na jó.. de egy cérnavékony antennával mit lehet kezdni? :oops:
Itt a fórumtársaink is szeretettel használnak Yagi tetőantennákat.
Igazából semmit, mert sem a 75 Ω-os koax kábelt nem kötheted hozzá közvetlenül , sem pedig a régi 240 Ω -os szalagkábelt, mert ezeknek a cérnavékony drót antennának nem annyi az ellenállása. Az antennákat úgy tervezik, hogy a talpponti ellenállásuk 240 legyen, amit aztán balun trafóval (szimetrizáló taggal) lesz kompatibilis a koax csatlakozással. Jobban jársz, ha fogsz egy 80 cm hosszú és 1 cm átmérőjű alumínium csövet, az egyik végére rácsatlakoztatod a drótot, aztán alá szolgálja. Csodákat ezektől sose várj.
 #180354  Szerző: nyikolaj
 
Na jó.. de egy cérnavékony antennával mit lehet kezdni? :oops:
Itt a fórumtársaink is szeretettel használnak Yagi tetőantennákat.
 #180315  Szerző: Promenád
 
nyikolaj írta: 2018.12.10. 23:08 Nem tudom ki,hogy van vele.de én bárhol,bármilyen műszaki részlegnél sasolom a hifiket, rádióskészülékeket, egyiknek sincs külső antenna csatlakozója! Csak a tipikusan 1 szál 30 cm-es vékony antenna..
Most az mi a lószarnak! Én tetőantennát akarok csatlakoztatni a készülékre...de komolyan mondom.. lehet,hogy én vagyok vak,(bár nem hiszem) de sehol nem láttam ilyen kialakítást az új készülékeknél.
Sajnos azok a műszaki berendezések a paramétereik és vételkészségük miatt azok annyit is érnek. Egy felesleges időpazarlás lenne antennát eszkábálnod rájuk. :)
 #180279  Szerző: nyikolaj
 
Nem tudom ki,hogy van vele.de én bárhol,bármilyen műszaki részlegnél sasolom a hifiket, rádióskészülékeket, egyiknek sincs külső antenna csatlakozója! Csak a tipikusan 1 szál 30 cm-es vékony antenna..
Most az mi a lószarnak! Én tetőantennát akarok csatlakoztatni a készülékre...de komolyan mondom.. lehet,hogy én vagyok vak,(bár nem hiszem) de sehol nem láttam ilyen kialakítást az új készülékeknél.
 #179070  Szerző: benko5009
 
nyikolaj írta: 2018.08.19. 08:38 Lényegében melyik része a szelektív..? Maga az autórádió. vagy a kocsiantenna..? Gondolom az utóbbi is fontos.
Az autórádió
 #179011  Szerző: LuciFerko
 
Ácsi :) Az autón lévő antenna a kasznitól olyan jó, sőt esetenként ven belül a csatlakozó előtt beépített erősítő. A koax negatív ere a kasznira csatlakozik, a főér meg az antennához/erősítőhöz! Egymagában az antenna ugyan azt fogja nyújtani mint egy drót!
 #179007  Szerző: nyikolaj
 
Most elevenedik fel egy emlék..kb 20 éve gyerekkoromban láttam valahol ilyen megoldást!
De engem az érdekelne a legjobban,hogy jobb a vétel így? Nem egy szál dróttal gondoltam,hanem a hozzá tartozó antennával. Lényegében melyik része a szelektív..? Maga az autórádió. vagy a kocsiantenna..? Gondolom az utóbbi is fontos.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 66