RADIOSITE Fórum

  • Antennák

 #16122  Szerző: rsite1
 
Mauro írta:Át akarom helyezni FM antennámat kb egy méterre mostani helyétől. Van arra lehetőség, hogy 1 M meghosszabbítsam kábel anélkül, hogy egész tíz métert ki keljen cserélni. Van lehetőség? Létezik valamilyen csatlakozó, amibe régi és új kábelt össze lehet kötni. Lehet, hogy hülyeséget kérdezek. Csak körülményes lenne bekábelezni megint.
"F" toldó kell neked. Megkaphatod bármelyik műszaki boltban.
Kb. 50 Forint.
 #16119  Szerző: Mauro
 
Át akarom helyezni FM antennámat kb egy méterre mostani helyétől. Van arra lehetőség, hogy 1 M meghosszabbítsam kábel anélkül, hogy egész tíz métert ki keljen cserélni. Van lehetőség? Létezik valamilyen csatlakozó, amibe régi és új kábelt össze lehet kötni. Lehet, hogy hülyeséget kérdezek. Csak körülményes lenne bekábelezni megint.
 #15301  Szerző: VR5000
 
chab7 írta: gyerekkoromban szedtem szét régi rádiókat. abban emlékszem voltak ilyen forgókondik meg rudak meg minden :)
de most igazán nem is tudom mit kellene keresnem.
Szerezz be valahonnan egy vagy több régi készüléket. Padlásról, ismerőstől, ószerestől, kukából - mindegy. A Vaterán pl. 1-2 ezer Ft-ér már lehet venni VEF 206-ot, abban minden benne van ami kell hozzá.

Pl: http://www.vatera.hu/vef_206_radio_bian ... 73843.html

Forgókondi, meg "rúd" (ferritrúdon tekercsek = antenna) ki kell építeni, majd összerakni, hogy jó legyen. Mint már írtam, a YouTube-on rengeteg ötlet van róla.

Itt: http://www.youtube.com/watch?v=Y_7iTGU_Hr4 a fekete rúdban van az, amit ajánlottam! ;)
 #15190  Szerző: chab7
 
VR5000 írta:
chab7 írta:azóta kihúztam egy drótot, erősödnek a dolgok , de minden szól egyszerre :)
Pont ez a baj a dróttal . A loop (vagy keret) hangolt antenna, amivel kiszűrhető, hogy minden szóljon egyszerre, ráadásul kis mérete miatt forgaható, ezzel is segíti a szétválasztást. Régi készülékből kiépített 10-15 cm-es ferritrúd a rajta levő tekerccsel párhuzamosan kötött 300-500 pF-os forgókondenzátorral kihangolható. Közelítsd a vevő felső részéhez, ahol a beépített ferrit van. Kísérletezni kell vele. Nálam ez az elrendezés kb. kétszeres jelszintnövekedést eredményez.
Jellegét tekintve a ferrit is keretantenna (hangolt rezgőkör). :yes:
huha, ez kicsit kinai még de érdekelne, mert a kis méret és forgathatóság nagyon bejönne.
gyerekkoromban szedtem szét régi rádiókat. abban emlékszem voltak ilyen forgókondik meg rudak meg minden :)
de most igazán nem is tudom mit kellene keresnem.
majd dobhatsz róla infót, vagy akár a cseten is elbeszélgethetünk róla ha egyszer mind2-en fent leszünk.
 #15120  Szerző: VR5000
 
chab7 írta:azóta kihúztam egy drótot, erősödnek a dolgok , de minden szól egyszerre :)
Pont ez a baj a dróttal . A loop (vagy keret) hangolt antenna, amivel kiszűrhető, hogy minden szóljon egyszerre, ráadásul kis mérete miatt forgaható, ezzel is segíti a szétválasztást. Régi készülékből kiépített 10-15 cm-es ferritrúd a rajta levő tekerccsel párhuzamosan kötött 300-500 pF-os forgókondenzátorral kihangolható. Közelítsd a vevő felső részéhez, ahol a beépített ferrit van. Kísérletezni kell vele. Nálam ez az elrendezés kb. kétszeres jelszintnövekedést eredményez.
Jellegét tekintve a ferrit is keretantenna (hangolt rezgőkör). :yes:
 #15108  Szerző: chab7
 
VR5000 írta:
chab7 írta:Például a középhullámú adásokhoz mit használtok, mert én épp igyekszem valami jó hosszú "drótot" összehozni neki, és hát ugye kisérletezgetni kell mivel hogy jönnek az adások. Biztos nektek is van már ilyen kikisérletezett cuccotok.
Ez egy jól eldugott topic... Véletlenül találtam ide.

Középhullámhoz nem lesz jó a "jó hosszú "drótot"" annál inkább valamijen keretantenna kell. A http://www.youtube.com -on sok jó tipp van. Keresőbe beírni: magnetic loop. De mivel ez egy régi bejegyzés, azóta tán már meg is oldódott a gondod? :stare:
AM-DX topicon többször volt róla szó.
azóta kihúztam egy drótot, erősödnek a dolgok , de minden szól egyszerre :)
talán rövidhullámra jobb. keret antennát meg majd nézek, am topicban olvasgattam is a hullahop stb antennákat, majd valamelyiket kipróbálom.
 #15106  Szerző: VR5000
 
chab7 írta:Például a középhullámú adásokhoz mit használtok, mert én épp igyekszem valami jó hosszú "drótot" összehozni neki, és hát ugye kisérletezgetni kell mivel hogy jönnek az adások. Biztos nektek is van már ilyen kikisérletezett cuccotok.
Ez egy jól eldugott topic... Véletlenül találtam ide.

Középhullámhoz nem lesz jó a "jó hosszú "drótot"" annál inkább valamijen keretantenna kell. A http://www.youtube.com -on sok jó tipp van. Keresőbe beírni: magnetic loop. De mivel ez egy régi bejegyzés, azóta tán már meg is oldódott a gondod? :stare:
AM-DX topicon többször volt róla szó.
 #12011  Szerző: chab7
 
Például a középhullámú adásokhoz mit használtok, mert én épp igyekszem valami jó hosszú "drótot" összehozni neki, és hát ugye kisérletezgetni kell mivel hogy jönnek az adások. Biztos nektek is van már ilyen kikisérletezett cuccotok.
 #12010  Szerző: chab7
 
Sziasztok.

Nyitottam egy ilyen topicot ami ugyan a DX részhez jobban passzolna de ott nem tudok témát nyitni.
Ki milyen antennát használ a minél távolabbi vételekhez? És ha nincs komolyabb antenna akkor miket használtok antennaként.
Persze tudom hogy erre vannak konkrét leírások is mint az antennakönyv, de most én arra lennék kiváncsi Ti mivel vételezitek az adásokat. ;)
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66