RADIOSITE Fórum

  • Antennák

 #50817  Szerző: nyikolaj
 
A szolnoki,kecskeméti,pécsi és a többi város helyi rádiói,ami tőled délre vannak azt betudod fogni perfect?
 #50811  Szerző: Szd96
 
Szerbeket meg Horvátokat akarok fogni és jönnek is :shock:
pl: megvan már a 104.4 otroveni 101.7 mr6 pécs 92.5 újvidék...
 #50808  Szerző: nyikolaj
 
Szd 96 mért pont délnek iorányítottad?
Mit akarsz vele fogni?
 #50801  Szerző: donder
 
Mondom nem használatra készült... Eredetileg gyorsan szügségem volt egy antennára, aztán már csak szuvenírként építettem, de jól sült el... :roll:
 #50771  Szerző: Ghee
 
Kék szigetelőszalag rulez! :shock:
 #50768  Szerző: Promenád
 
Pasa írta:Mondhatnám, hogy ügyes vagy, de sajnos nem tehetem. Pedig látom, dolgoztál rajta, de az antennád méretei köszönőviszonyban sincsenek az FM-sávhoz szükségesekkel. Hogy ezzel hogyan fogtál egyáltalán rádióadókat, az rejtély. Kíváncsi lennék, a méreteit hogy találtad ki... :S

Pasa én is csodálkozom hogyan sikerűlt neki venni vele valamit, mert ez szerintem UHF sávra van méretezve ahogy elnéztem a képeket. Ráadásúl én nem láttam, hogy szerelt volna a koax és az antenna közé Balun transzformátort. Most már csak az a kérdés, hogyha ennyire jó annak a rádiónak az antennaérzékenysége ekkora antennával, mekkora lehet egy URH sávra méretezettel? :)
 #50764  Szerző: Pasa
 
donder írta:Később szereltem rá még 2 antennát, és így fogja valahogy az FM-et...
Na ezek veszik az FM-et. Azt a "rövid yagit" akár le is szedheted róla. Amúgy SzD képeit nézd meg, olyan egy jó FM-antenna. :yes:
 #50763  Szerző: Szd96
 
Mi meg tegnap raktunk fel faterral a tetőre (kéményre) egy 5 elemes yagit.
Dél felé áll
Antenna 1.
Antenna 2.
 #50761  Szerző: donder
 
Nem, eleve nem úgy terveztem hogy használjam, ezért csak a régi pillangóantennát szedtem szét és fabrikáltam belőle egy szuvenírt... Csak hát jött a vágy hogy akkor használjam is, viszont akkor már késő volt A méretek már megvoltak. Később szereltem rá még 2 antennát, és így fogja valahogy az FM-et... Mellesleg én sem tudom hogy hogy veszi, de veszi... (Szerencsém volt)
Unaloműzésnek indult, siker lett a vége... :)
 #50759  Szerző: LuciFerko
 
lehet, hogy épített hozzá hangolótekercset :P
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 66