RADIOSITE Fórum

  • Antennák

 #53532  Szerző: szemilan
 
Egy ilyen van éppenséggel a padláson. :)
Szerintem nem rosz.

Próbálj meg szerintem valahogy kézi forgatót készíteni hozzá. :)
 #53531  Szerző: Pasa
 
Igen, ez egy jó antenna, DX-re kiváló. Az árát megéri. Forgatókhoz nem értek...
 #53528  Szerző: donder
 
http://antennak.hu/index.php?kat=10&id=488

Mi a véleményetek erről az antennáról? Érdemes megvenni?

Illetve milyen antennaforgatót ajánlotok hozzá? A Conrad-os antennaforg. ón kív. (ami 17 rugo) nem találtam olcsóbbat...
 #53372  Szerző: donder
 
Felesleges kiadni érte pénzt mindaddig amíg otthon is meg tudud csinálni...
A liget téri "rozsdás" vasastól 500 forintért vettem 2 méter alu csövet (5 mm átmérőjű, és még alkudtam is...)
Fogsz egy tortasütőt (pontosabban annak csak az oldala kell) és a' köré hajlítöd a csövet kör formájába, majd ha kész az első réteg, akkor függőlegesen is meghajlítod 180°-al, és a tortasütő oldallapjának másik élén is hajlítasz egy kört. Én speciel, a második réteg után középre hajlítottam a csövet, és utána le. Hagytam té még úgy 30 cm-t. A felesleget lecsíptem, és kész is volt. Sajnos nem tudtam hozzá erősítőt vagy más erősítő áramkört szerezni...
Kép nincs, mert havernál van... Majd ha arra járok lefényképezem... :)

Ja és nem hiába körsugárzó a körSUGÁRZÓ... :yes:
 #53351  Szerző: csokie
 
Hát akkor menj el antenna készítőnek. :D

Én kb 2 éve vettem 5400 FT-ért egy körsugárzót, és még szarabb volt vele mint nélküle. Egy csatornán 3 adó ment egyszerre. BP-i Juventus sistergett !!! vele. Tri-Shield-es koax kábellel próbáltam.
Mindegy, a gyerekeknek jó lesz majd hulla-hopp karikának. :D
 #53228  Szerző: donder
 
csokie írta:Kicsit azt nem tudok ajánlani, max egy körsugárzót, annak meg a 0 és a semmi között van a nyeresége. :D
Már cináltam körsugárzót, és azért nem olyan rossz... Nem mondom hogy a legjobb, de nem a béka seg*e alatt van nyereség...
 #53220  Szerző: Szd96
 
Vehetnék egy 3 elemes yagit is, csak akkor nemm lenne túl sok hely :S :D
 #53215  Szerző: csokie
 
Kicsit azt nem tudok ajánlani, max egy körsugárzót, annak meg a 0 és a semmi között van a nyeresége. :D
 #53203  Szerző: Szd96
 
Itthonra kéne az erkélykorlátra (3. em.) vmi kis antenna.
Tudtok valamit ajánlani?
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 66