RADIOSITE Fórum

  • Hány Wattól számít?

 #91764  Szerző: mate1993
 
Én is próbáltam már autós fm-transmitterrel rádiózni lakásból, elég nagy a hatótávolság. Egyébként típustól is függ a hatótávolság. Apukám kocsijába például bekapcsolt fm-transmitter mellett nemnagyon lehet más rádiót hallgatni, még ha hátul ülök, akkor sem. Gyári, nembuherált transmitter. Autóból használva is jópár méterig tudom hallgatni a telefonom rádiójával. Én most olyan transmittert szeretnék venni, amit géphez tudok kötni usb porton, megjelenik mint usb audioeszköz, és tudom rá küldeni a jelet. Az a probléma, hogy én ilyet nem találtam, illetve találtam, a legkisebb teljesítményű 100 mw, ami jóval a megengedett kimenőteljesítmény fölött van. A típusa egyébként PCIMAX3000+V2. Elég drága is, és biztos vagyok benne, hogy az alap antennával is jó pár km-t elszólna, ezt nem szeretném. Én olyan transmittert szeretnék, amihez nem kell 12-220 v-os átalakító, géphez tudom kötni, és nem szól el túl messzire. Elég nekem 10-20 méter is, a szomszéd szobába, vagy a kert aljában lévő rádiókészülékkel lehessen hallgatni, amit a winampon bejátszok.
 #69433  Szerző: csokie
 
Ja ezt én is észrevettem, hogyha a lakásban használom a Transmittert, akkor jelentősen megnő a vételkörzete, mintha szivargyújtóból üzemeltetem. Kihangolt antennával sztem elmenne vagy 50 métert :)
 #69425  Szerző: FLaci81
 
Whiplash írta:Azzal mi a helyzet ha lakáson belül használom? mert én itthon használom netrádió hallgatására a lakás többi pontjára,ugyanis az enyém kb 25 méterről még hallható. Vagyis akár egy kisebb társasházi rádiót is lehet vele csinálni, és akkor ez nem számítana engedélykötelesnek, ha nem sugárzok rá vele egy működö rádióadó frekijére???
Ha a transmitterben nem történt bárki részéről külső beavatkozás pl. a panelen az antenna pontjára forrasztva vezetéket ami esetleg a hatótávját növeli vagy bármi más (magyarul gyári állapotban van), akkor az nhh sem tud sokmindent tenni, mert hivatkozhatsz a gyári állapotra ami még nem volt szétszedve!
Maximum amit eltudok képzelni de ezt tényleg a maximum egy figyelmeztetés de ennyi!!!!!!!!!!!

De hagyjuk már... 25 méterért az nhh a füle botját se mozdítja meg, tojnak az egészre de komolyan!!!!
Vicc az egész!

Akkor lenne nagyobb gubanc (akkor is szerintem maximum pár ezer ft-os pénbírság, de elsőre mindig figyelmeztetés van), ha a transmitter működésén módosítassz úgy, hogy pl. egy fél méter vezetéket az antenna pontjára forrasztva megnöveled a hatótávját (némelyiket ez által igen meg lehet növelni) és ez az nhh tudomására jut!

Viszont ha úgy állítod be frekit, hogy nem zavarsz utána senkit, az nem szokott fájni senkinek, szomszédoknak sem (sőőt néha még örülnek is ha van valami új az éterben erre egy ismerősömnek volt példája).

Ja és mégvalami:

A lakásban 12 v-os adapterről mindig erősebb lesz az adott transmitter, mint egy autóban (az autó ugyanis javarészt árnyékol, sőőt a szivargyújtó aljzat többsége is), némelyik transmitternél pont azon a részen van az antenna pont.

Úgyhogy ezzel kapcsolatban az okosan, de nem ész nélküli megoldást javaslom! :yes: :)
 #41137  Szerző: LuciFerko
 
de rosszcsontok vagytok :P
 #41136  Szerző: mgabor
 
Whiplash írta:Azzal mi a helyzet ha lakáson belül használom? mert én itthon használom netrádió hallgatására a lakás többi pontjára,ugyanis az enyém kb 25 méterről még hallható. Vagyis akár egy kisebb társasházi rádiót is lehet vele csinálni, és akkor ez nem számítana engedélykötelesnek, ha nem sugárzok rá vele egy működö rádióadó frekijére???
nincs helyzet, 50 nW fölött engedélyköteles, pont. :)
viszont amit nem hall az NHH, az nem fáj, főleg ha hülye szomszéd sincs, aki felnyomna vele.
 #41133  Szerző: Whiplash
 
Azzal mi a helyzet ha lakáson belül használom? mert én itthon használom netrádió hallgatására a lakás többi pontjára,ugyanis az enyém kb 25 méterről még hallható. Vagyis akár egy kisebb társasházi rádiót is lehet vele csinálni, és akkor ez nem számítana engedélykötelesnek, ha nem sugárzok rá vele egy működö rádióadó frekijére???
 #41130  Szerző: mgabor
 
donder írta:És valamelyik topikban szó volt a boltokban kapható transzmitterekről. Nos ezekre itt van a válasz:
"A harmonizált sávú SRD-ket nem kell a NHH-nál bejelenteni CE jelzéssel közvetlenül piacra vihetők. Felhasználásukhoz rádióengedély nem szükséges."
egen, aztán ott van, hogy az 5. melléklet tartalmazza ezek listáját, azt pedig ha megnéznéd, 87.5-108 MHz közt max. 50 nW ERP... az egész pontosan 0,00005 milliwatt, oszd be :)
 #41119  Szerző: donder
 
Whiplash írta:Üdv!
A transmitterekkel kapcsolatban ezt ajánlom elolvasni: http://www.nhh.hu/dokumentum.php?cid=13707
Ebből rögtön ki is emelném ha szabad:
"Általában a SRD-k nem rádióengedély kötelesek. Amennyiben valamelyik eszköz rádióengedély köteles, azt a tájékoztatóban külön jelezzük."
SRD = kis hatótávolságú transzmitter

És valamelyik topikban szó volt a boltokban kapható transzmitterekről. Nos ezekre itt van a válasz:
"A harmonizált sávú SRD-ket nem kell a NHH-nál bejelenteni CE jelzéssel közvetlenül piacra vihetők. Felhasználásukhoz rádióengedély nem szükséges."
 #41084  Szerző: lali87
 
És vajon ez a teljesítmény nem káros az emberre?? Mert ott van tőled 10-20cm-re???? ;) :shock: