RADIOSITE Fórum

  • Hallgatottság

 #76107  Szerző: markfelt
 
RadiosJani írta:Lehet valósak az adatok de néha tényleg elég hihetetlen amit olvasunk
Például mi hihetetlen?
RadiosJani írta:Persze az hogy máshol is elfogadják európában az számomra nem mérvadó, hisz mindenhol van kamu adat.
Ezt most nem értem. Segítenél? Hogy-hogy mindenhol van kamu adat? :)
RadiosJani írta:bár hogy az adatokért fizetni kelljen ez már nem tesz lehetővé egyenlő mérési feltételeket. de végül is részemről mindegy is :)))
NEM azért kell fizetni, hogy csináljanak hallgatottsági mérést, hanem azért, hogy megkapja a rádió az adatokat és megjelenjen a neve a kutatásban, pl. "Helyi Rádió A" megjelölés helyett, amivel sokra nem menne a rádió, hiszen ezt nem csatolhatnák az árajánlataik mellé.
 #76105  Szerző: RadiosJani
 
Lehet valósak az adatok de néha tényleg elég hihetetlen amit olvasunk, sokszor gondolom Én is hogy ez valami kamu. Persze az hogy máshol is elfogadják európában az számomra nem mérvadó, hisz mindenhol van kamu adat. De ha igaz akkor igaz :) bár hogy az adatokért fizetni kelljen ez már nem tesz lehetővé egyenlő mérési feltételeket. de végül is részemről mindegy is :)))
 #76104  Szerző: markfelt
 
Az Ipsos-GfK felmérés nem kamu, sőt, nemcsak itthon, hanem Európában is elismert, jó hírű és - már - fejlett eszközökkel dolgozó kutatás. Elfogadják a hirdetők, a rádiós piac zöme is.

Aki nem szerepel rajta, az vagy csak simán nem fizet az adatokért, vagy "megoldja maszekban", ahol valami furcsa ok folytán mindig kimagaslóan jó eredményt ér el... és általában pont a fordítottja az így kapott eredmény az Ipsos-GfK mérésének.
 #76103  Szerző: Attis
 
admin írta:Azért kamuzzák le, mert aki gyengébben teljesít, az nem bírja elfogadni, hogy gyenge és a konkurencia erősebb. :)
Kamufelméréseket készít (Antritt, anno Kapos), kiküldi a sajtónak és ezzel hosszútávon a saját hitelét rontja.

Egyébként a hirdetők mostanság sokkal inkább árérzékenyek, keveseket érdekel a felmérés (talán csak azokat, akik nem tudják, hogy a Neo, a Class, vagy a Rádió 1 mellett döntsenek, a többi kisebbnél nem számít).
Oké.. Ez tök jogos...
De gondolod, hogy a helyiradiok.hu-n található felmérést a Szonda "elcsalná"? Nem hiszem, hogy megérné.. ^^
 #76102  Szerző: markfelt
 
Azért kamuzzák le, mert aki gyengébben teljesít, az nem bírja elfogadni, hogy gyenge és a konkurencia erősebb. :)
Kamufelméréseket készít (Antritt, anno Kapos), kiküldi a sajtónak és ezzel hosszútávon a saját hitelét rontja.

Egyébként a hirdetők mostanság sokkal inkább árérzékenyek, keveseket érdekel a felmérés (talán csak azokat, akik nem tudják, hogy a Neo, a Class, vagy a Rádió 1 mellett döntsenek, a többi kisebbnél nem számít).
 #76099  Szerző: Attis
 
Nagyon sok topicban olvasom, hogy a hallgatottsági mérések kamuk...
Na már most! Kedves fórum olvasók!! Ez a felmérés nem nektek szól... Ez a hirdetőké. Ha ők elfogadják, akkor nem értem a kifogást ellene... Márpedig ők elfogadják. :sealed:
 #75425  Szerző: markfelt
 
benjamin írta:Mondjuk én városi üzletben nem is nagyon hallom.
Olyan megyeszékhelyen, ahol nincs átjátszóadójuk (pl. Kaposvár, Sz.fehérvár, Salgótarján stb.) a belvárosban relatíve szarul jön, kocsiban sistereg, üzletben, mondjuk egy panel alján meg csak a helyiek szólnak.

Így nem csoda, hogy a megyeszékhelyeken rosszabbul teljesít, az országos összesítésekben meg jobban.
 #75420  Szerző: Attis
 
Zoey velős íráshoz csak pár gondoltam van..
A Rádió 1 továbbra is hasít
Érdekes, és ha már évek óta figyelemmel követed a méréseket, elég szembeötlő változást tapasztalhatsz. Egy-két kivételt eltekintve már csak ott vezet a Rádió1, ahol a Class (néhai Danubius) alig fogható. Székesfehérvár és Szolnok esetén meg könnyű elsőnek lenni, ha a legnagyobb rivális nem méretteti meg magát. Elmúlt az az időszak, hogy ahol a Rádió1 szól, ott nagy valószínűséggel piacvezetők.
A Class-Neo-fologban egyetértünk: jóformán a Neo ott veri meg a Class-t, ahol az nem (vagy alig) fogható. Lásd: Békéscsaba, Szekszárd. Érdekes Z.egerszeg, ahol a Class a 100,5-ről már nem az igazi, mégis megelőzi a Neo-t, amelyik egyszerre a kab-hegyin kívűl két másik frekin is sokkal jobban jön.
És egy érdekesség a végére: hosszú idő után van adat a Bp. 88,1-ről. (Ez a Rise-nál kb. akkora titok volt, mint egy FBI-akta.) Durván 6%-on áll a Face. (15-49 között.)Ezt abszolút vállalhatónak gondolom. Eleve tudjuk a Face "integritási" problémáit. (Egy csajos rádió, nem éppen csajos zenékkel.) Év elején indultak, nem sokat reklámozták magukat. És a hallgatottságukba szvsz. nem nagyon számít bele az, hogy a Roxy megszűnt. Az utolsó pár hónapja a Roxynak egyszerűen követhetetlen és ebből kifolyólag következetlen volt.
 #75419  Szerző: benjamin
 
Zoey példáját követve énis teszek egy értékelést de csak a nagyokról.
Juventus:Én sajnálom mert egy jó rádiót ki lehetne belőle hozni hiszen minden meg lenne hozzá.Ismertség,műsorvezetők,lefedetsség csak nem használják ki.És Budapeseten (ami nagy hallagóti bázisuk volt)rengeteget vesztett népszerűségéből.
Rádió1:Hát igen a fiatalok rádiója de úgy látszik hogyha nem tesznek valamit kezd vége lenni a népszerűségnek.Attól függetlenűl hogy valahol még piacvezető pár városon kívűl sok helyen vesztett népszerűségéből.Még egy kérdés:Mit csináltak Békéscsabán?Mivel ott hihetetlen nagy hallgatottság növekedés lett.
NEO fm:A slágerutód.Nem is tudok mit mondani ha nem változtatnak baj lesz.MKeglátszik hogy "kamionosrádió" mivel hogy megyeszékhelyeken alig hallgatják őket ez már biztos,ezt én is megtudom erősíteni.
Class fm:El kell ismernem nagyon jó rádió,ez meglátszik a hallgatottssági adatokon is.Kihasználják a műsorvezetőket reklámkampányok stb.Már csak a hangminőségen és a zenéken kellene javítani.Erről is elmondható."Kamionosrádió".Ez a hallgatottsági adatokon is látszik.És szerintem is a Class fm-et kocsiban és "háttérzajnak"jobban el lehet hallgatni.Mondjuk én városi üzletben nem is nagyon hallom.
 #75413  Szerző: Zoey
 
A helyiradiok.hu-ra feltették a legfrissebb, májusi hallgatottsági adatokat.
Szokásomhoz híven néhány mondatban reagálok a látott eredményekre.

A Class FM most már szemmel láthatóan elhúzott nagy riválisától, szinte mindenhol javítani tudott a januári eredményein, a Neo pedig több helyen rontott, mint amennyin javított.
A Juventus továbbra is a béka feneke alatt tanyázik, negyediknél jobb helyen egy városban sincs.
A Rádió 1 továbbra is hasít, bár néhol veszített hallgatókat. Nyíregyházán még szép, hogy nem tüntették fel az adataikat, nem hiszem, hogy az egy hónappal indulás utáni beharangozás technikájával a mérés időszakában túl sokan tudtak volna létezéséről a városban...
Az MR1 sok helyen, sok hallgatót veszített.
Akárcsak a kistesó, bár az MR2 esetében nem olyan súlyos a romlás.

A helyi rádiók továbbra is szép eredményeket produkálnak, a Gong mégjobban hasít és húz el vetélytársaitól, akárcsak a 88 vagy a Rádió Szombathely.
Pécsnél meglepően olvastam a Mediterrán nevet. Ez még létezett májusban? Netán még most is szól? Mindenesetre ha nem, örülhet, hogy 1 %-ot összegyűjtött.
A miskolci Sztár FM javult, de még mindig messze van az országos rádióktól, és még közel sem mondható ezek alapján igazi, versenyképes helyi rádiónak.
A Forrás Rádió csak rájött, hogy mivel a Kék Duna nincs feltüntetve ezekben a felmérésekben már jó ideje, megéri fizetni érte, mert ha csak 17 %-kal is, de a város piacvezető rádiójának mondhatja magát, még ha ez nem is így van valójában (de az adatok alapján nyugodtan kijelentheti ezt).
Kaposváron az N-Joy továbbra is vezet, a Classic (amit már egy ideje nem is így hívnak) pedig egyre lejjebb süllyed, nem is értem, miért fizetnek még az eredmények feltüntetéséért.
Zalaegerszegen viszont elvesztette piacvezetői pozícióját az N-Joy.
A nyíregyháziak és szombathelyiek továbbra is büszkék lehetnek városukra, hogy két-két erős helyi rádióval bírnak.

Kíváncsi lettem volna most is a többi, hiányzó helyi rádió adataira, hol is állnak valójában.
Érdekes ugyanakkor, hogy a másik, honlapra kitett ppt-n, ahol a Magyarország térképen van különböző színekkel jelölve, melyik megyében vezetnek a helyi rádiók, Nógrád megyénél helyi rádió vezetését jelölik, noha a hallgatottsági eredmények közt a Focus adatai nincsenek feltüntetve, azok szerint a Class vezet Salgótarjánban...

Bocs a hosszú kommentért, remélem bírtátok... ha meg nem, úgysem olvastátok végig! :)