RADIOSITE Fórum

• Hallgatottság

#75425  Szerző: markfelt
 2011.06.21. 23:40
benjamin írta:Mondjuk én városi üzletben nem is nagyon hallom.
Olyan megyeszékhelyen, ahol nincs átjátszóadójuk (pl. Kaposvár, Sz.fehérvár, Salgótarján stb.) a belvárosban relatíve szarul jön, kocsiban sistereg, üzletben, mondjuk egy panel alján meg csak a helyiek szólnak.

Így nem csoda, hogy a megyeszékhelyeken rosszabbul teljesít, az országos összesítésekben meg jobban.
 #75420  Szerző: Attis
 2011.06.21. 22:58
Zoey velős íráshoz csak pár gondoltam van..
A Rádió 1 továbbra is hasít
Érdekes, és ha már évek óta figyelemmel követed a méréseket, elég szembeötlő változást tapasztalhatsz. Egy-két kivételt eltekintve már csak ott vezet a Rádió1, ahol a Class (néhai Danubius) alig fogható. Székesfehérvár és Szolnok esetén meg könnyű elsőnek lenni, ha a legnagyobb rivális nem méretteti meg magát. Elmúlt az az időszak, hogy ahol a Rádió1 szól, ott nagy valószínűséggel piacvezetők.
A Class-Neo-fologban egyetértünk: jóformán a Neo ott veri meg a Class-t, ahol az nem (vagy alig) fogható. Lásd: Békéscsaba, Szekszárd. Érdekes Z.egerszeg, ahol a Class a 100,5-ről már nem az igazi, mégis megelőzi a Neo-t, amelyik egyszerre a kab-hegyin kívűl két másik frekin is sokkal jobban jön.
És egy érdekesség a végére: hosszú idő után van adat a Bp. 88,1-ről. (Ez a Rise-nál kb. akkora titok volt, mint egy FBI-akta.) Durván 6%-on áll a Face. (15-49 között.)Ezt abszolút vállalhatónak gondolom. Eleve tudjuk a Face "integritási" problémáit. (Egy csajos rádió, nem éppen csajos zenékkel.) Év elején indultak, nem sokat reklámozták magukat. És a hallgatottságukba szvsz. nem nagyon számít bele az, hogy a Roxy megszűnt. Az utolsó pár hónapja a Roxynak egyszerűen követhetetlen és ebből kifolyólag következetlen volt.
 #75419  Szerző: benjamin
 2011.06.21. 22:31
Zoey példáját követve énis teszek egy értékelést de csak a nagyokról.
Juventus:Én sajnálom mert egy jó rádiót ki lehetne belőle hozni hiszen minden meg lenne hozzá.Ismertség,műsorvezetők,lefedetsség csak nem használják ki.És Budapeseten (ami nagy hallagóti bázisuk volt)rengeteget vesztett népszerűségéből.
Rádió1:Hát igen a fiatalok rádiója de úgy látszik hogyha nem tesznek valamit kezd vége lenni a népszerűségnek.Attól függetlenűl hogy valahol még piacvezető pár városon kívűl sok helyen vesztett népszerűségéből.Még egy kérdés:Mit csináltak Békéscsabán?Mivel ott hihetetlen nagy hallgatottság növekedés lett.
NEO fm:A slágerutód.Nem is tudok mit mondani ha nem változtatnak baj lesz.MKeglátszik hogy "kamionosrádió" mivel hogy megyeszékhelyeken alig hallgatják őket ez már biztos,ezt én is megtudom erősíteni.
Class fm:El kell ismernem nagyon jó rádió,ez meglátszik a hallgatottssági adatokon is.Kihasználják a műsorvezetőket reklámkampányok stb.Már csak a hangminőségen és a zenéken kellene javítani.Erről is elmondható."Kamionosrádió".Ez a hallgatottsági adatokon is látszik.És szerintem is a Class fm-et kocsiban és "háttérzajnak"jobban el lehet hallgatni.Mondjuk én városi üzletben nem is nagyon hallom.
 #75413  Szerző: Zoey
 2011.06.21. 21:19
A helyiradiok.hu-ra feltették a legfrissebb, májusi hallgatottsági adatokat.
Szokásomhoz híven néhány mondatban reagálok a látott eredményekre.

A Class FM most már szemmel láthatóan elhúzott nagy riválisától, szinte mindenhol javítani tudott a januári eredményein, a Neo pedig több helyen rontott, mint amennyin javított.
A Juventus továbbra is a béka feneke alatt tanyázik, negyediknél jobb helyen egy városban sincs.
A Rádió 1 továbbra is hasít, bár néhol veszített hallgatókat. Nyíregyházán még szép, hogy nem tüntették fel az adataikat, nem hiszem, hogy az egy hónappal indulás utáni beharangozás technikájával a mérés időszakában túl sokan tudtak volna létezéséről a városban...
Az MR1 sok helyen, sok hallgatót veszített.
Akárcsak a kistesó, bár az MR2 esetében nem olyan súlyos a romlás.

A helyi rádiók továbbra is szép eredményeket produkálnak, a Gong mégjobban hasít és húz el vetélytársaitól, akárcsak a 88 vagy a Rádió Szombathely.
Pécsnél meglepően olvastam a Mediterrán nevet. Ez még létezett májusban? Netán még most is szól? Mindenesetre ha nem, örülhet, hogy 1 %-ot összegyűjtött.
A miskolci Sztár FM javult, de még mindig messze van az országos rádióktól, és még közel sem mondható ezek alapján igazi, versenyképes helyi rádiónak.
A Forrás Rádió csak rájött, hogy mivel a Kék Duna nincs feltüntetve ezekben a felmérésekben már jó ideje, megéri fizetni érte, mert ha csak 17 %-kal is, de a város piacvezető rádiójának mondhatja magát, még ha ez nem is így van valójában (de az adatok alapján nyugodtan kijelentheti ezt).
Kaposváron az N-Joy továbbra is vezet, a Classic (amit már egy ideje nem is így hívnak) pedig egyre lejjebb süllyed, nem is értem, miért fizetnek még az eredmények feltüntetéséért.
Zalaegerszegen viszont elvesztette piacvezetői pozícióját az N-Joy.
A nyíregyháziak és szombathelyiek továbbra is büszkék lehetnek városukra, hogy két-két erős helyi rádióval bírnak.

Kíváncsi lettem volna most is a többi, hiányzó helyi rádió adataira, hol is állnak valójában.
Érdekes ugyanakkor, hogy a másik, honlapra kitett ppt-n, ahol a Magyarország térképen van különböző színekkel jelölve, melyik megyében vezetnek a helyi rádiók, Nógrád megyénél helyi rádió vezetését jelölik, noha a hallgatottsági eredmények közt a Focus adatai nincsenek feltüntetve, azok szerint a Class vezet Salgótarjánban...

Bocs a hosszú kommentért, remélem bírtátok... ha meg nem, úgysem olvastátok végig! :)
 #75077  Szerző: Zoey
 2011.06.17. 21:02
Új szoftver a rádiós adatok elemzésére
http://www.helyiradiok.hu/index.php?action=20110526

A májusi felmérés még a régi szoftver szerint készült.
Gondolom lassan felkerülnek ennek eredményei is, igaz, néhány rádió (akik természetesen már megkapták az eredményeket) már publikálta a sikereit.
 #70972  Szerző: csadam
 2011.04.29. 12:33
Az előbb olvastam a márciusi adatokat, de nem azt veszem észre, hogy országosan a 15 évesek és idősebbek körében a Class és Neo FM lennének a leghalgatottabbak. (Bár ezt állítják ők - miért is ne??) Bár én egyiket sem szeretem, mert minden nap ugyanazt nyomatják. A fiatalok mit hallgatnak a Kossuthon?? Amikor odakapcsolok, mindig a duma meg a duma. A Rádió 1-et, a Klubrádiót és a Juventust miért számítják bele, mikor nem országosak??
 #65066  Szerző: Gyurii91
 2011.01.28. 16:15
mikrofonos írta:Szinte minden mérési típusban más-más az első, és persze, hogy azt hangsúlyozza a nyertes. Nekem inkább az a gondom, hogy 2 ezer emberből (mert ennyi az országos mita) hogy lehet a 7-8 millióra következtetni. Az R1 előretörése egyébként figyelemre méltó. Ami pedig az MR3-at illet, az országos 91 ezres hallgatottság azért nem olyan sok. Tegnap tették közzé az ORF (osztárk közszolgálati) 2010 második féleves adatait - http://www.orf.at (medienforschung) és ott pl. 655 ezer az mr3-nak megfelelő ö1 hallgatottsága az ottani popcsatorna (ö3) 2 millió feletti hallgatottsággal bír. Ha összeadjuk a nagy ker. rádiókat meg az mr2-t, nálunk akkor annyi.
Ott van igény, és pénz a színvonalra.
Állítom, nem mondják be 20 percenként, hogy Hans Schumacher vagyok, mi vagyunk a legf@szábbak, és nem is épül arra a szignál, hogy a leghallgatottabb osztrák ilyen-olyan rádió.

Mindenki a saját feje után megy, minden adónak vannak egyéniségei, műsorvezető, szignál, zenei arculat terén...
 #65063  Szerző: Simulator
 2011.01.28. 14:52
Gyurii91 írta:
Simulator írta:Ezt már réges-rég tudjuk hogy nem fedi a valóságot, ettől függetlenül legalább az épp nyertes rádiónak van mivel vernie a mellét...
Ahhoz képes, mind a legfaszább, leghallgatottabbnak vallja magát! Kit érdekel?

Produkáljon valamit ne csak a hallgatókat gyűjtsék.
Kedves Gyuri, ezt én is így látom és ideje lenne már nem minden szignálba arra hivatkozni hogy minket hallgatnak a legtöbben, mi változatosak vagyunk (ha igen, minek kiemelni, basszus úgyis észrevenném, ha meg nem az külön gáz), vagy hogy mi adjuk azt ami neked kell. Ezt honnan tudják hogy nekem mi kell?
 #65057  Szerző: mikrofonos
 2011.01.28. 13:29
Szinte minden mérési típusban más-más az első, és persze, hogy azt hangsúlyozza a nyertes. Nekem inkább az a gondom, hogy 2 ezer emberből (mert ennyi az országos mita) hogy lehet a 7-8 millióra következtetni. Az R1 előretörése egyébként figyelemre méltó. Ami pedig az MR3-at illet, az országos 91 ezres hallgatottság azért nem olyan sok. Tegnap tették közzé az ORF (osztárk közszolgálati) 2010 második féleves adatait - www.orf.at (medienforschung) és ott pl. 655 ezer az mr3-nak megfelelő ö1 hallgatottsága az ottani popcsatorna (ö3) 2 millió feletti hallgatottsággal bír. Ha összeadjuk a nagy ker. rádiókat meg az mr2-t, nálunk akkor annyi.
 #64998  Szerző: Gyurii91
 2011.01.27. 17:31
Simulator írta:Ezt már réges-rég tudjuk hogy nem fedi a valóságot, ettől függetlenül legalább az épp nyertes rádiónak van mivel vernie a mellét...
Ahhoz képes, mind a legfaszább, leghallgatottabbnak vallja magát! Kit érdekel?

Produkáljon valamit ne csak a hallgatókat gyűjtsék.

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.