RADIOSITE Fórum

  • Ti milyen rádiót hallgattok?

 #201803  Szerző: wavedamn
 
wavedamn írta: 2023.07.21. 14:20 Nem tudom, írtátok-e de nálam a horvát Yammat Fm az a rádió, ami totál etalon. Tavaly nyaralás alatt találtam rá. Elképesztő színvonalas zeneileg. Kicsit a régi RadioCafe-t idézi. Egyszerre progresszív, egyszerre jól hozza az erős slágereket. Nézzetek rá, írjatok véleményt!
..és folytatva a Yammat Fm ajánlását és megemlítését: épp most költöztek át és ilyen látványstúdiót építettek:
https://www.journal.hr/lifestyle/interi ... -lokacija/

Tényleg, mindenféle rossz nélkül, de ZÁGRÁB érted, amely ha csak abból indulok ki, hogy sokkal gyengébb főváros, mint Budapest esztétikailag, de más szempontból: nem adott akkora kultúrörökséget, mint Budapest adott és nézd meg: Zágráb ilyen szempontból kanyarból előzött. Minden, ami kicsit is kigyökerezett volna idehaza (pl. a radioCafé lehetett volna ilyen), egy rezsimváltás és érdekszférák teljesen tönkre tudnak mindig vágni. Én ezt mértéktelen szomorúsággal tapasztalom és a legrosszabb zenék a Yammat Fm-en is százszor jobbak, mint a magyar rádiós piacon résztvevő adók összessége. Bocsánat a rage-elős stílusomért, de tényleg el vagyok keseredve ezen.
 #200951  Szerző: gaboruk
 
Az online zenei szolgáltatások és streaming platformok lehetnek jó alternatívák, ha újabb zenét vagy művészeket keresel. Ott szélesebb skálájú zenei kínálatból válogathatsz, és felfedezhetsz új zenéket.
 #200939  Szerző: altermanus
 
A 88.6-ot ami egy osztrák rock adó, de a ÖE3-at is szoktam.
Néha belehallgatok a Budapesti Rock adóba is, ha régi magyar rock zenét akarok hallani, de miért nem merik bevallani a Green Day - Kmow Your Enemy-t?
Mintha megrekedt volna a nagylemezes előadóknál és az új évezredből nem születnének zenék. A válogatás 1970-1999-ig tart időrendben. Van néha Tankcsapda, Depresszió.
De kifejtem a véleményem a topikban.
 #200202  Szerző: knoskamatee
 
on: legtöbbször a holland SLAM!-et hallgatom és néha hasonlítgatom a Petőfivel és a R1-el. ha magyart kéne hallgatnom, akkor Cool FM már sok-sok éve vagy Oxygen, Ozone és Base.
 #200201  Szerző: knoskamatee
 
asr27 írta: 2023.08.08. 15:27
FeketeSzabolcs írta:A kedvencem a Petőfi Rádió, mert játsszák a legjobb magyar zenéket, például a Kispál és a Borz, Quimby vagy Punnany Massif dalait. Mindig jó kedvem lesz tőlük! A Bartók Rádiót is nagyon szeretem a minőségi komolyzenéjéért, különösen reggelente hallgatok szívesen egy kis klasszikust. De olykor a Retro Rádió nosztalgikus 80-as, 90-es slágerei is felvidítanak, főleg hétvégén kapcsolom be őket. AMR is remek a magyar alternatív zenékkel. Szóval sok szuper rádióadó közül lehet itt választani, nekem ezek a kedvenceim! Ti melyiket szeretitek?
Annyi szuper rádióadónk van, hogy a világon nincs mégegy ilyen ország, ahol ennyi remek rádió van. :vomit: :vomit:
off: kedvemért hallgass meg egy Petőfi Elektriket. köröket ver a WIM-re! tudom, hogy heti 8 óra össz-visz nem sok, de legalább ennyi még van, főleg országosan.
 #200181  Szerző: asr27
 
FeketeSzabolcs írta:A kedvencem a Petőfi Rádió, mert játsszák a legjobb magyar zenéket, például a Kispál és a Borz, Quimby vagy Punnany Massif dalait. Mindig jó kedvem lesz tőlük! A Bartók Rádiót is nagyon szeretem a minőségi komolyzenéjéért, különösen reggelente hallgatok szívesen egy kis klasszikust. De olykor a Retro Rádió nosztalgikus 80-as, 90-es slágerei is felvidítanak, főleg hétvégén kapcsolom be őket. AMR is remek a magyar alternatív zenékkel. Szóval sok szuper rádióadó közül lehet itt választani, nekem ezek a kedvenceim! Ti melyiket szeretitek?
Annyi szuper rádióadónk van, hogy a világon nincs mégegy ilyen ország, ahol ennyi remek rádió van. :vomit: :vomit:
 #200179  Szerző: FeketeSzabolcs
 
A kedvencem a Petőfi Rádió, mert játsszák a legjobb magyar zenéket, például a Kispál és a Borz, Quimby vagy Punnany Massif dalait. Mindig jó kedvem lesz tőlük! A Bartók Rádiót is nagyon szeretem a minőségi komolyzenéjéért, különösen reggelente hallgatok szívesen egy kis klasszikust. De olykor a Retro Rádió nosztalgikus 80-as, 90-es slágerei is felvidítanak, főleg hétvégén kapcsolom be őket. AMR is remek a magyar alternatív zenékkel. Szóval sok szuper rádióadó közül lehet itt választani, nekem ezek a kedvenceim! Ti melyiket szeretitek?
 #199947  Szerző: djlacee
 
wavedamn írta: 2023.07.21. 14:20 Nem tudom, írtátok-e de nálam a horvát Yammat Fm az a rádió, ami totál etalon. Tavaly nyaralás alatt találtam rá. Elképesztő színvonalas zeneileg. Kicsit a régi RadioCafe-t idézi. Egyszerre progresszív, egyszerre jól hozza az erős slágereket. Nézzetek rá, írjatok véleményt!
Ajánlom még a Bratislavské Rádio -t és a Soundportalt is. Hasonlóan kiválóak zeneileg.
 #199945  Szerző: wavedamn
 
Nem tudom, írtátok-e de nálam a horvát Yammat Fm az a rádió, ami totál etalon. Tavaly nyaralás alatt találtam rá. Elképesztő színvonalas zeneileg. Kicsit a régi RadioCafe-t idézi. Egyszerre progresszív, egyszerre jól hozza az erős slágereket. Nézzetek rá, írjatok véleményt!
 #199322  Szerző: altermanus
 
shadoe írta: 2023.05.27. 19:08
altermanus írta: 2023.05.27. 08:16 Tegnap hallgattam az Ö3 hitradio-t.
Meg kell valljam péntek délutánra nekem energia bombaként hatott
Falco-rock amadeus
l'amour toujours
Robert miles - Children
és ez csak pár zene volt ami megütötte a fülemet.
rég volt ilyen, hogy rádiós zenére tudtam egy jót biciklizni :)
Ez nem lehetett esetleg egy Solid Gold-típusú tematikus retro műsor? Mert emlékszem, régebben vasárnap esténként csak retro zenék mentek, pont ilyenek.
Ha a sima rotációban mentek, az plusz pont, bár kissé meglepő.
Egy időben olyan 2020 körül a mostani Petőfihez hasonlóan esténként tematikus slágerlisták is mentek, pl. szombat este amerikai lista, nagyon jó műsor volt, de szerintem már nincs. Ettől függetlenül egy Ö3-típusú rádió idehaza nagyon elférne, és szerintem találkozna is a hallgatói igényekkel, szép hallgatottsággal.
nem hinném :)
https://sound.orf.at/kalender/oe3/20230526/1500
akár egy amerikai lista is lehetne, ami engem speciel nem érdekelne, de sok mindenkit lehet.
De az FM4 is egész jól össze van rakva
tényleg valakinek a valakijének kell lenni azért, hogy legyen valami a mai rádiózással
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17