RADIOSITE Fórum

  • Ti milyen rádiót hallgattok?

 #199318  Szerző: shadoe
 
altermanus írta: 2023.05.27. 08:16 Tegnap hallgattam az Ö3 hitradio-t.
Meg kell valljam péntek délutánra nekem energia bombaként hatott
Falco-rock amadeus
l'amour toujours
Robert miles - Children
és ez csak pár zene volt ami megütötte a fülemet.
rég volt ilyen, hogy rádiós zenére tudtam egy jót biciklizni :)
Ez nem lehetett esetleg egy Solid Gold-típusú tematikus retro műsor? Mert emlékszem, régebben vasárnap esténként csak retro zenék mentek, pont ilyenek.
Ha a sima rotációban mentek, az plusz pont, bár kissé meglepő.
Egy időben olyan 2020 körül a mostani Petőfihez hasonlóan esténként tematikus slágerlisták is mentek, pl. szombat este amerikai lista, nagyon jó műsor volt, de szerintem már nincs. Ettől függetlenül egy Ö3-típusú rádió idehaza nagyon elférne, és szerintem találkozna is a hallgatói igényekkel, szép hallgatottsággal.
 #199307  Szerző: altermanus
 
Tegnap hallgattam az Ö3 hitradio-t.
Meg kell valljam péntek délutánra nekem energia bombaként hatott
Falco-rock amadeus
l'amour toujours
Robert miles - Children
és ez csak pár zene volt ami megütötte a fülemet.
rég volt ilyen, hogy rádiós zenére tudtam egy jót biciklizni :)
 #197558  Szerző: csadam
 
egon2 írta: 2022.11.12. 18:06 Milyen rádiós applikációt javasoltok Android telefonra?
CustomRadioPlayer-t használok, nekem bevált. Nincs benne gyárilag semmilyen rádió, neked kell hozzáadni a linkeket és listát tudsz belőlük csinálni. Linkeket az fmstream.org-on találsz, az alkalmazás linkje pedig itt található:
https://play.google.com/store/apps/deta ... l=US&pli=1

A topic eredeti kérdésére válaszolva FM-en: Antenne Steiermark, TopRadio (ha jön), DAB-on: Antenne Österreich, Rádio Rock, Radio Austria, online (nagyrészt ezen a platformon hallgatok rádiót) :ugyanazokat, mint FM-en és DAB-on + Eska, AS FM, Vox FM (lengyel), Berliner Rundfunk, tematikus webrádiók (RMF 2000, RMF 10s, RMF 4, The Voice Throwback (Dánia), KISS FM Oldschool RnB, KISS FM Classics, planet radio oldschool, planet radio flashback friday (az utóbbi négy német), Antenne Bayern 2000er Hits).
 #197556  Szerző: asr27
 
FM-en néha Radio Plusz Marcali
Online német Sunshine Live, mivel nincs hazai Dance/elektronikus zenei rádió. :(
 #190936  Szerző: Kovi02
 
FM:
néha AS FM a mixműsorok miatt, mivel más színvonalas elektronikus zenét adó rádió nem fogható itt nálam FM-en,ezért FM-en nem is hallgatok mást.
Online:
DanceFM Romania, Megapolis , FG 93,8 , Slam! , Impuls , Power Hit Radio , KissFM(UA) , Best92,6 , Los40Dance
 #190845  Szerző: RadioFan
 
Ha már mindenki is:
FM:
- Leggyakrabban Sláger, szerintem az egyik, ha nem a legjobban összerakott rádió itthon
- 17-20 h Rádió 1, Juhász Geri stílusa engem is lekötelez :yes:
- Mostanában néha Retro, elég sok kritika érte, de fiatalként számomra a 80'-90' jóval emészthetőbb, mint a 60'-70', a nappali sáv szerintem teljesen korrekt
- Vételkörzetében Kronehit szinte mindig
Online:
- Danubius, Capital London
 #190841  Szerző: Rickykeee23
 
Nálam a covid miatt, nagyon felhígult a rádiózás. Mivel nem minden nap kell járnom dolgozni, (meló közben nem tudtam rádiózni) így sokat hallgatok zenét. Így kellett a változatosság.
Százalékokban nem igazán tudom meghatározni. Délelőtt és kora délután inkább csak a zenére vagyok ráhangolódva így ekkor a Danubius és a Next FM szól. Ezután szokott rámjönni néha egy kis interaktív téma, ilyenkor a debreceni Best játszik. Az R1 Livemix és Geri kiwiműsora engem mindig megfog. Szóval ilyenkor a Rádió 1 szól. Ez legtöbbször a DS végéig is elhúzódik. Hétvégente többet van jelen a 104,6 BestFM. Ilyenkor a Rádió1 kicsit sztenderen van. Cooky nem igazán jön már be nekem. Csak a Live Mixeit hallgatom meg. A vasárnapi Classic Mixe kifejezetten bejön. De a kiwiműsora nem. Vasárnap csatlakozik a repertoárba a Retro Rádió Bétóth'-al.
Ha van tippetek, hogy melyik rádióra érdemes még rárepülni, szívesen várom.
(Nálam a magyar rádiók játszanak. Régebben hallgattam a Szlovák Fun-t, a Román Virgint, a Horvát Otvorenit, de mindig hazainál kötök ki)
 #190828  Szerző: djlacee
 
Ha már így felpörgettétek a topikot, én a következőket szoktam hallgatni:
FM4, általában a napi mixet, meg úgy általában autóban is az szól legtöbbször. Ahol épp bejön a mi rádiónk, ott saját magunkat is (Radio OP), már csak azért is, mert így tudom kontrollálni a zenei adatbázist. Egyébként FM-en még a Karc FM soproni híreit szoktam, illetve egy héten 1-2-szer a Radio Burgenland híreit, nagyjából ennyi.
Online: többnyire Inside, EFM, sunshine live, Soundportal, Rádio The End. De van egy egész listám, amiről néha random kapcsolok be valamit.
És a telken még DAB+ vagy AM is néha: Pátria Rádió, Lounge FM, Technikum City, WELLE 1, MMR.
 #190827  Szerző: shadoe
 
Egy tipikus hétköznapon: 11h-12h Kínai Nemzetközi Rádió magyar adása
14-15h Radio Romania
15h-15.30/16h VOA1 Lady DJ
néha 16h-17h VOA1 Larry London
18h-19h Petőfi Top15 / 18h-20h R1 Juhász Gergő
Hétvége: 13h-15h Radio Romania slágerlista, néha 15h-17h R1 Top 50, 17h-19h Aktív Fresh, 19h-21h Iasi és Petőfi összeöntve
vasárnap: 14h-18h Poptarisznya, elvétve, ha B.Tóth épp értelmesen szerkeszt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17