Informatika

Re: Informatika

HozzászólásSzerző: Gr3g0ry » 2017.10.14. 18:45

ZooLa írta:
Gr3g0ry írta:A wine-el csupán az a baj hogy jónéhány framework hiányzik belőle ami nélkül bizonyos programok el se indulnának,winampot is úgy sikerült telepíteni rá hogy a modern skint egyáltalán nem lehet használni.

Amúgy meg akinek nem jött be a win10, annakmég ott van a win7...
Igen, a Wine sem tökéletes, de ha már jópár régebbi játék is elfut rajta, akkor az már valamit jelent. Winamp helyett egyébként ott van az Audacious. Sőt még a Winamp alá betett Stereo Tool DSP-t is sikerült megoldani. Kiderült, hogy Stereo Tool van Linuxra is. Linuxban meg alapból van virtuális hangkártya (loopback a neve).

Linuxra Qmmp-t használok.
Én olykor már olyan szinten elhatárolódom magamtól(is),hogy akár egy másik univerzumban is lehetnék....
Gr3g0ry
Fanatikus

Posztok: 1269

HozzászólásSzerző: ZooLa » 2017.10.13. 15:24

Gr3g0ry írta:A wine-el csupán az a baj hogy jónéhány framework hiányzik belőle ami nélkül bizonyos programok el se indulnának,winampot is úgy sikerült telepíteni rá hogy a modern skint egyáltalán nem lehet használni.

Igen, a Wine sem tökéletes, de ha már jópár régebbi játék is elfut rajta, akkor az már valamit jelent. Winamp helyett egyébként ott van az Audacious. Sőt még a Winamp alá betett Stereo Tool DSP-t is sikerült megoldani. Kiderült, hogy Stereo Tool van Linuxra is. Linuxban meg alapból van virtuális hangkártya (loopback a neve).
ZooLa
Kezdő fórumos

Posztok: 32

HozzászólásSzerző: noartist » 2017.10.13. 13:12

Még. De mivel idén kellett vennem egy laptopot, ami még sokáig használható lesz, maradt az alternatív megoldás, az Apple. Ha "hagyományos" laptopot vettem volna, az Windows 7-tel vagy együttműködik (SkyLake processzorral szereltek), vagy nem (KabyLake). Plusz hosszabb távon már nem lehet Windows 7-tel tervezni, mert most ugyan még a szoftverek 95%-a fut rajta, de ez hamarosan változni fog - két éven belül biztosan. Vagy vettem volna hozzá Windows 10-et, és garantáltan kettécsapom a laptopot az asztal sarkán, mert gyűlöletes valami.

Nem volt sok választásom, végül egy új MacBook Air győzedelmeskedett. Piszok gyors, stabil, átlátható. Videót is lehet vele vágni, és akár 12 órányi használatot is gond nélkül hoz egy töltéssel. Nem hibátlan, de lényegesen jobb használni. Kiszámoltam, cirka 30.000 forinttal került többe, mint egy hasonló egyéb laptop, ha a Windowst is felszámolom mellé (mert ugyebár az operációs rendszer itt jár vele).
Hozzászólásaim minden esetben a személyes, szubjektív véleményemet tükrözik.
noartist
Globális moderátor

Posztok: 2633

HozzászólásSzerző: Gr3g0ry » 2017.10.13. 12:20

A wine-el csupán az a baj hogy jónéhány framework hiányzik belőle ami nélkül bizonyos programok el se indulnának,winampot is úgy sikerült telepíteni rá hogy a modern skint egyáltalán nem lehet használni.

Én olykor már olyan szinten elhatárolódom magamtól(is),hogy akár egy másik univerzumban is lehetnék....
Gr3g0ry
Fanatikus

HozzászólásSzerző: blue » 2017.10.10. 22:04

Egyetértek, több gyengébb gépre raktam Win mellé linuxot (korábban Lubuntu, most Mint Xfce) és azóta csak azt használják, kb Win-Xp szintű gépigény, de sokkal testreszabhatóbb, modernebb felület, semmit nem lassult telepítés óta, nem kell évente újra rakni és töredezettség mentesíteni sem stb. Bevált.
blue
Kezdő fórumos

Posztok: 92

HozzászólásSzerző: ZooLa » 2017.10.10. 16:42

noartist írta:
ZooLa írta:
noartist írta:Ez a nagyipari hulladék, amit a Microsoft operációs rendszernek nevez, az érkező RS3-as frissítéssel már nem fogja hagyni, hogy te döntsd el, mit szeretnél a gépeden látni - hiába törlöd a Facebookot, Twittert, meg minden egyebet, ez a moslék dacból vissza fogja pakolni mindet. Engem már az is kiakaszt, hogy mindenféle játékot letölt installálás után, amit leállíthatsz (x-re kattintással az Áruházban), de ha olyan a kedve, nekilát újra.

Itt tart a Microsoft 2017 őszén.
Nem csoda. Egyre többen hagyják a csudába a Win-t és váltanak Linuxra.
https://www.flickr.com/photos/h_u_p/37398743526/in/dateposted/
Én is váltottam Debian 9-re. Ha valamire mégis kell a Win akkor ott a VirtualBox és akkor azon el lehet bohóckodni.

Valóban. Ha nincsenek komoly elvárásai, egy átlag user boldogul Linux-verziókkal is - de pl. aki Photoshopot, stb használ a munkájához, annak csak a MacOS marad. Nem sznobkodásból mondom, de mióta én is váltottam Apple gépre, számtalanszor mondom magamban: ,,Nahát, ezt lehet így is?"
Rémálom a Windows, és ha nem változtat a Microsoft, pár éven belül bajban lesznek.

Sőt Windowsnál már odáig süllyedt a dolog, hogy bizonyos programok Win10 alatt nem is futnak, ha meg igen akkor lomha. Linux alatt Wine-vel meg gyönyörűen és gyorsabban fut. Tipikus példa a régi Sam Broadcaster esete.
ZooLa
Kezdő fórumos

HozzászólásSzerző: noartist » 2017.10.09. 18:41

ZooLa írta:
noartist írta:Ez a nagyipari hulladék, amit a Microsoft operációs rendszernek nevez, az érkező RS3-as frissítéssel már nem fogja hagyni, hogy te döntsd el, mit szeretnél a gépeden látni - hiába törlöd a Facebookot, Twittert, meg minden egyebet, ez a moslék dacból vissza fogja pakolni mindet. Engem már az is kiakaszt, hogy mindenféle játékot letölt installálás után, amit leállíthatsz (x-re kattintással az Áruházban), de ha olyan a kedve, nekilát újra.

Én is váltottam Debian 9-re. Ha valamire mégis kell a Win akkor ott a VirtualBox és akkor azon el lehet bohóckodni.

Valóban. Ha nincsenek komoly elvárásai, egy átlag user boldogul Linux-verziókkal is - de pl. aki Photoshopot, stb használ a munkájához, annak csak a MacOS marad. Nem sznobkodásból mondom, de mióta én is váltottam Apple gépre, számtalanszor mondom magamban: ,,Nahát, ezt lehet így is?"
Rémálom a Windows, és ha nem változtat a Microsoft, pár éven belül bajban lesznek.
noartist
Globális moderátor

HozzászólásSzerző: ZooLa » 2017.10.09. 18:34

ZooLa
Kezdő fórumos

HozzászólásSzerző: noartist » 2017.10.09. 12:41

Ez a nagyipari hulladék, amit a Microsoft operációs rendszernek nevez, az érkező RS3-as frissítéssel már nem fogja hagyni, hogy te döntsd el, mit szeretnél a gépeden látni - hiába törlöd a Facebookot, Twittert, meg minden egyebet, ez a moslék dacból vissza fogja pakolni mindet. Engem már az is kiakaszt, hogy mindenféle játékot letölt installálás után, amit leállíthatsz (x-re kattintással az Áruházban), de ha olyan a kedve, nekilát újra.

noartist
Globális moderátor

HozzászólásSzerző: Gr3g0ry » 2017.10.07. 11:54

blue írta:Adott egy Acer (Aspire 6920g) laptop ami elkezdett újraindulgatni amikor hálózatról ment vagy töltőn volt, egyre sűrűbben, hogy már csak akkuról lehettett használni. A NEC TOKINt csavarhúzóval szétfeszítettem, széttörtem, lekapartam a Nyákról, azóta nem indul újra de elment a kép végleg. Szerintem vagy nem bántam finoman a szalagkábelekkel vagy a Nec tokin (ez egy 1200uF tantál kondi elvileg) szétszóródó darabjai okoztak zárlatot valahol..
Sajnálom, gondolom drága lesz a javítás (alaplap csere?)..

Kösd monitorra(RGB) vagy tv(HDMI)-re.
Gr3g0ry
Fanatikus

ElőzőKövetkező

Vissza: Kötetlen