RADIOSITE Fórum

  • Informatika

 #172663  Szerző: LuciFerko
 
noartist írta:Használ valaki itt Operát?

Mindent szinkronizál perfektül a gépeim között, leszámítva a Gyorshívót. Az nem tetszik neki.

A szinkronizálási beállítások között az atyaúristen is ki van pipálva.
Az kb 4 frissítés óta problémás.
 #172659  Szerző: noartist
 
Használ valaki itt Operát?

Mindent szinkronizál perfektül a gépeim között, leszámítva a Gyorshívót. Az nem tetszik neki.

A szinkronizálási beállítások között az atyaúristen is ki van pipálva.
 #172627  Szerző: LuciFerko
 
noartist írta:
blue írta:Üdv, a Facebook-os PC adok-veszek csoportok mennyire megbízhatóak, vannak átverések?
Hogy a viharba ne lennének tele átverésekkel! :)

De könnyű átlátni a szitán.
Ismerősnek 2 éve van ilyen csoportja, most tanúskodott a rendőrségen ötödször lopott holmik miatt.
 #172626  Szerző: noartist
 
blue írta:Üdv, a Facebook-os PC adok-veszek csoportok mennyire megbízhatóak, vannak átverések?
Hogy a viharba ne lennének tele átverésekkel! :)

De könnyű átlátni a szitán.
 #172622  Szerző: blue
 
Üdv, a Facebook-os PC adok-veszek csoportok mennyire megbízhatóak, vannak átverések?
 #171876  Szerző: Csongii
 
Nekem NAS-ban WD Red van lassan 2 éve. Igaz, ők 3 TB-osok.
 #171863  Szerző: noartist
 
Melyik a legjobb HDD most, 2017-ben?

NAS-hoz (OpenMediaVault-alapon) keresek merevlemezt, maximum úgy 15.000 forintig - ennyiért leginkább terrás van. Viszont nagyon jók az értékelések szinte mindegyiknél, valamint van egy 6 éves Seagate Barracuda itthon, iszonyat sok üzemórával és 10.000+ indítás/leállítással, és még mindig 100/100%-os. A másik WD Caviar pedig 230 szektorhibával üzemel bő egy éve, 100%-os teljesítménnyel (bár adatot már nem tárolok rajta). Plusz van egy 2.5-ös, terrás Seagate, ami szintén 100/100-as már 4 éve.

Szóval, alapvetően jók a tapasztalataim, és bizonytalan vagyok. Egy PS3-ban megpusztult egy 320-as WD Blue egy év alatt, valamint egy Hitachi is feküdt már ki 2013-ban, cirka negyed év után.

Néztem a Toshibákat is, az áruk alapján azok érik meg a legjobban, mert 17-ért már 2 terrás van. Csak semmi tapasztalatom velük, és kicsit bizonytalan vagyok.
 #171771  Szerző: Roger
 
Gr3g0ry írta:
Roger írta:Nem tudom hogy divat -e még no-ip klienst használni, utoljára pár éve volt vele dolgom.
Be van lőve a router portkövetésre, tűzfal kivételeknél is hozzá van adva a kívánt port még sem lehet elérni, anno pedig használtam, már megkopott a tudásom van valami amit kihagytam?
1-2 javaslat:
Kérd le a ipcímed:
ipconfig
Majd ez szerint állítsd be.

Vagy
Állítsd be egy fix ip-t
win+r (utána) ncpa.cpl (utána) Helyi hálózat vagy Vezeték nélküli hálózat (jobb egérgombbal rá) (utána) Tulajdonságok (utána) TCP/IP protocol 4-es verziója (utána) Tulajdonságok gomb (utána) "Következő ipcím használata" radio-gombra kattint.
Miután ezt "kitöltötted" csak ide fog "felengedni" a router.
:chinese: :chinese: köszönet!
 #171764  Szerző: Gr3g0ry
 
Roger írta:Nem tudom hogy divat -e még no-ip klienst használni, utoljára pár éve volt vele dolgom.
Be van lőve a router portkövetésre, tűzfal kivételeknél is hozzá van adva a kívánt port még sem lehet elérni, anno pedig használtam, már megkopott a tudásom van valami amit kihagytam?
1-2 javaslat:
Kérd le a ipcímed:
ipconfig
Majd ez szerint állítsd be.

Vagy
Állítsd be egy fix ip-t
win+r (utána) ncpa.cpl (utána) Helyi hálózat vagy Vezeték nélküli hálózat (jobb egérgombbal rá) (utána) Tulajdonságok (utána) TCP/IP protocol 4-es verziója (utána) Tulajdonságok gomb (utána) "Következő ipcím használata" radio-gombra kattint.
Miután ezt "kitöltötted" csak ide fog "felengedni" a router.
 #171752  Szerző: LuciFerko
 
Roger írta:Pölö:

Start Port-End Port | LAN IP | Protocol | Enable
8000 - 8001 | 192.168.0.1 | TCP | Y
Hm. Konkrétan annak a gépnek az ip-jére kell nyitni a portot amit el akarsz érni. És ilyenkor fix IP kell!

Pl nálam:
gép IP: 192.168.2.100
Erre az IP-re nyitom ki azokat a portokat amiket kell. A DDNS kliens részben mindent jól írtál be?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 330