RADIOSITE Fórum

  • Társalgó

 #194998  Szerző: p0tyi
 
Ha a kollégádat ennyire kiütötte az oltás, akkor a vírus valószínűleg még jobban kiütötte volna. Te pedig szerencsés vagy. Ettől még ez nem mindenkire jellemző (olyan is van, aki másodjára lett Covid-beteg, és a delta sokkal jobban padlóra küldte).

Azt kellene megérteni, amit noartist is írt. Lehet, hogy az emberek döntő többsége hamar és könnyen túl van a víruson, de az egészségügyet annyira leterheli, hogy szélsőséges esetben gyakorlatilag egy balesetet se tudnak ellátni. Azt pedig nem lehet tudni, hogy ki az, aki könnyen átvészeli és ki az, akinek élet-halál harc lesz.

Annyiban most megvédeném a kormányt, hogy ezt a járványt nem lehet jól kezelni, nincsenek jó megoldások. Ez egy univerzális mentség. Oké, 5% felmondott, egyébként érthető okokból, de a járványcsúcson kétszer ennyi kórház és kétszer ennyi eü. dolgozó se lenne elég. Egyetlen országot se tudnék mondani, ahol megnyugtatóan, mintaszerűen zajlott a helyzet.

Amivel itthon talán a legnagyobb probléma van, az megint a Rogán-minisztérium (igazából a komplett NER legnagyobb rákfenéje ez), tehát a hazudozás, uszítás, diktatúrákra jellemző sikerpropaganda. És még most se képesek őszintén kommunikálni.

Ettől hányunk már 10 éve és aki ügyes matematikus, most már talán azt is meg tudná mondani, hozzávetőlegesen hányan haltak bele Rogán Antal, Habony Árpád és a néhai Arthur Finkelstein politikai marketingjébe.
 #194997  Szerző: Snake05
 
Kollégám 2 pfizert és egy astrát kapott, 10 napig feküdt otthon 40 fokos lázzal okóber végén, és még mindig nem 100%-os. Én 0 oltással 3 nap alatt túl voltam rajta, a legkomolyabb tünetem a torokfájás volt. Ennyit ezekről a csodaszernek titulált szarokról. Az egészségügyből meg nem kellett volna elzavarni a dolgozók 5%-át a jogviszonyos marhasággal, meg nem kellett volna milliárdokért hasznavehetetlen lélegeztetőgépeket venni...
 #194995  Szerző: Attis
 
Glenn írta:
noartist írta: 2021.11.20. 13:20...
Egyetértek! :yes:
Én is.
 #194994  Szerző: Glenn
 
noartist írta: 2021.11.20. 13:20...
Egyetértek! :yes:
 #194993  Szerző: noartist
 
Azt lenne már jó felfogni, hogy a korlátozások elsősorban azt a célt szolgálják, hogy az egészségügyre ne egyszerre szakadjon rá minden beteg. Mert rohadt nagy küzdelmet folytatnak ám azok, akik jelenleg a kórházak Covid-osztályán nap mint nap embereket próbálnak visszahozni rendkívül rossz állapotból.

Ha kevesebb ember kerülne Covid-osztályra, más típusú betegségekkel is jobban tudna foglalkozni az EÜ. Pl rákos betegekkel, akik mondjuk még menthetően lennének, csak nincs kapacitás arra, hogy velük is foglalkozzanak. És ez csak egy példa a millió közül.

Az oltás előtt meg csinálni kell egy tesztet, ennyi. És fel kell venni, nincs mese. Az idiotizmus fellegvára, ami a Facebookon megy. Konteó konteó hátán, nulla hitelességű videók és társaik. Agyrém, valami nagyon messzire elgurult.
 #194991  Szerző: p0tyi
 
Értem, amit mondasz, az első részével egyet is értek. Az oltásnak sok esetben előfeltétele kellene, hogy legyen egy állam által fizetett minimum nyálteszt, mert az a kitöltögetős kérdőív egy vicc. Ez akár az oltóhelyen is elvégezhető lenne. Én mindegyik oltásom előtt végeztem tesztet, mert tisztában voltam a kockázatokkal. Viszont megértem azt is, hogy nincs rá kapacitás, de legalább annyit megtehetnének, hogy ajánlják.

Ugyanakkor elhanyagolható az, akinek az oltástól valami problémája lesz, akinek viszont a Covid-megbetegedéstől baja lesz, annak látjuk a tragikus számait. Nem, össze sem mérhető az influenzajárványokkal, aki ezt mondja, az vagy hazudik, vagy megbukott matekból.

Nem igaz, hogy nem működnek az oltások, csak rossz volt a kommunikáció. És rossz döntés volt a Sinopharmot behozni. Ezt a kormány cseszte el.

Ami miatt megint berobbant a járvány:
- Sinopharm nevű kotyvalékkal oltották az öregeket, ezt nem szabadott volna, és amikor kiderült, nem hazudozni kellett volna, hanem megpróbálni helyrehozni.
- Hiába oltottuk be az emberek 60%-át másoknál gyorsabban, pont a nyári időszakra sikerült végezni vele, amikor a hasonló járványok természete miatt amúgy sincs hullám, azóta elapadt pont emiatt az érdeklődés és megállt az átoltottsági ráta egy olyan ponton, ami még bőven kevés.
- Az első két oltást kapóknál lassan letelik a 4-6 hónap és harmadikat nem akarnak felvenni, mert félnek tőle, vagy leszarják, mert azt hiszik, védettek.
- A rossz kormányzati kommunikáció és a fenti három pont miatt sokakban kialakult egy dac és düh, hogy "ez nem is ér semmit", még értelmesebb emberek is hajlandóak voltak nyitni a Gődény féle gyilkos dezinformáció felé. Ezt értem és korlátozottan, de megértem, és csak emiatt nem megyek oda most hozzátok és ütlek szájba titeket és az összes oltásellenest péklapáttal.
- Azt a baromi bonyolult összefüggést kellene megérteni, hogy nem ment meg apuci, és ahogy Rákosira és Kádárra se nagyon lehetett számítani ha gáz volt, úgy hiába mond olyanokat Orbán is, hogy "legyőztük a vírust, megnyertük a csatát stb", csak azért mondja, mert politikus és mert választások lesznek. Egyéni felelősség az egész, és a kockázatok csökkentése az egyedüli reális cél, aminek jelenleg az oltás (most épp a 3.) és a maszk az eszköze. Az oltás téged véd, a maszk másokat. Ugyanakkor sem az oltás, sem a maszk nem ad 100%-os védelmet, de mindent meg kell tenni azért, hogy ne pusztuljunk el. És még így sem garantált a siker. Ennek megértése helyett sokan: "más kapott két oltást még mégis kórházba került, ez az egész egy hülyeség, megyek bulizni maszk és 3. oltás nélkül! Kérem vissza az életemet és a JOGAIMAT! (anyád!)" vagy "azt ÍGÉRTÉK, hogy vége lesz, de nem lett vége, ennyi, én innentől nem foglalkozom vele".

Ha mégis szeretnél elpusztulni, akkor pedig sziklaszirt (előtt azért nézd meg, hova esnél, nehogy lakjon vagy legyen ott valaki alattad!), mint már írtam, nem Covid. Köszi!

Ui/breaking: Ausztriában kötelező lesz az oltás mindenkinek. Megint ők csinálnak valamit rosszul, ugye? Annyira élhetetlen az az ország, mint az közismert.
 #194990  Szerző: mbalazs
 
Nem vagyok konteós nem hiszek ilyen hülyeségekben, de bőven van negatív tapasztalatom az oltásokkal kapcsolatban. Egy idős öregúr volt a szomszédunk jó egészségben élt majd elment oltásra ami után 5 nappal halt meg és pontosan azért mert kiderült hogy meg volt fertőződve. Minimum lenne minden oltás előtt antitestet mérni, hogy ilyen ne fordulhasson elő, de nem teszik pedig alap lennne. Ja mehetsz persze szűrésre meg tesztelni de fizesd ki magad. "OLTAKOZZ VAGY MEGHALSZ TE IS ÉS MINDEN CSALÁDTAGOD!!!!" Ez megy mindenhol de ha egy oltott terjeszti az teljesen rendben van természetesen...

Ezek az intézkedések mint tavaly is láttuk nem érnek semmit, ugyanúgy jöttek a "hullámok". Betegségek mindig is voltak vannak és lesznek is, ez olyan jint az influenza meg kell tanulni együtt élni vele, nem pedig idióta módon mindent lezárni minden évben, mert nagyon úgy néz ki hogy innentől ezt fogjuk játszani minden évben. Influenzában is halnak meg, akkor eddig miért nem volt lezárva minden amiatt? Amikor 20 gyerekből 2 ment be az iskolákba mert mindegyik beteg akkor miért nem volt zárás? 3% a halálozási aránya a vírusnak Magyarországon... Ha ez 15-20 felett lenne teljesen megérteném a zárást, de így nem tudom hova tenni... A zárásnak és az oltatlanok kitiltásának csak egyetlen értelme van, hogy kiderüljön valójában kik között terjed a betegség ;) Rokon dolgozik kórházban, ahol 10 betegből 8 oltott.. Ennyit erről..
 #194989  Szerző: p0tyi
 
Vigyázzál, mert ha ilyeneket írsz, a gyíkemberek a HAARP-al és az 5G-vel belédsugározzák a chemtrailből lepotyogó vírust! Az jó szar lesz, az oltással hamarabb túlvagy ezeken. Ezt még Gődény is alátámasztja szívesen!
 #194988  Szerző: shadoe
 
Illetve majd a 192. hullám utáni bezárásokban majd az elmematyik is rájönnek, hogy emberség, ölelés, szív-tér, szabadság és friss levegő nélkül nem tudnak létezni. Egyelőre az elmematyi-program fut világszerte, olyan is...
 #194987  Szerző: p0tyi
 
Shadoe: attól még, hogy sokat írsz, faszságot írsz.

Nem kell ide mainstream médiázás, covidfasizmusozás, kétes eredetű Gődény Györgyös statiszikákkal jövés. Aki nem veszi fel az oltást, az ostoba agymosott gyökér, és miatta szívunk. Ennyit kell tudni erről a témáról.

Miattatok kell fosni, hogy ha eltörik a lábam, nem tudnak ellátni a kórházban. Mert amúgy szíved joga intenzívre kerülni és megmurdelni, ezt nem vitatom, taps-taps, de másokkal is kicseszel. Ajánlom inkább a közeli sziklaszirtet.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 541