RADIOSITE Fórum

  • Közösségi közlekedés

 #3939  Szerző: rsite1
 
Dehogynem, Én szélsőséges vagyok. Meg paraszt, meg geci. Sőt, cigány is. És zsidó.
Az meg hogy nem nézel tévét magánügy. Attól még nem kell elhordani mindennek...
 #3936  Szerző: LuciFerko
 
meg több helyen terrorizmusnak számít a kábellopás és a sínek rongálása, érhető okokból.
 #3935  Szerző: Pasa
 
Mi nem hasonlítunk Németországhoz, de még a fejlődő országokhoz se. Ott ugyanis nem szokás kábelt lopni. Az, hogy az ember az egyik első lehetőségnek erre gondol, sajnos nem véletlen, hanem tapasztalat. Nem kell ehhez szélsőségesnek lenni.
 #3934  Szerző: ropi21
 
MikySoft írta:Ezt nem értettem én sem, hogy miért gondolta azt Ropi, hogy az ujjamból szoptam ki a kábellopás sztorit.
Az esti M1 híradóban is kábellopást állítottak.
- tv-t nem nézek
- forrást nem jelöltél meg
- egyértelműen ráutaló szövegkörnyezetet produkáltatok
- neten eddíg egy helyen nem futottam eme elhamarkodott feltételezésbe (nagyonmaximum fórumon felmerült _hasonló_ találgatás)
és végül de nem utolsó sorban, bocsáss meg, de kinézem belölled. ismerem ezirányú általános véleményed, és az ember könnyen hozhat elhamarkodott döntéseket (illetve bejegyzéseket)
 #3933  Szerző: ropi21
 
egy fejlődő országban mondhatnánk, hogy "szörnyű, hogy egy ilyen szerencsétlenségnek kell történnie, hogy mozduljon valamerre az ügy"
sajnos itthon ez még rosszabb helyzetben van, hisz semmi sem fog történni :-/

és igazán ideje lenne egy olyan kormány megalakulásának, amely eléri azt, hogy az emberek hasonló esetekben ne ezt gondolják. és azt sem, hogy adott ország kissebbségére visszavezethető bűntény az okozója
külföldön is történnek balesetek, láttam már vonatot siklani hegyoldalba, talán németeknél szemből való ütközés is történt. azoknak is megvolt az oka, de az adott ország lakói racionálisabb következtetést vontak le
és a média is épp oly mértékben hibás, hisz ha tisztességes, objektív tudósítást adtak volna, meg sem említenek ilyesmi feltételezéseket. ilyenekhez egyszerűen nincs joguk és csak adják a nép alá a lovat

és most picit szélsőséges leszek, de ha ebben az országban ez kellene, hogy rendeződjön végre így vagy úgy bármi is, hát legyen, de akkor végre télleg történhetne valami. amennyiben beigazolódna, hogy kábellopás történt, történne meg a felelősségrevonás.. de nem, ebben az esetben is csak lenyelnénk és mennénk tovább fejlesütbe :(
 #3932  Szerző: rsite1
 
Pasa írta:Nem mi találtuk ki, az egyik első híradásban kábellopást valószínűsítettek.
Ezt nem értettem én sem, hogy miért gondolta azt Ropi, hogy az ujjamból szoptam ki a kábellopás sztorit.
Az esti M1 híradóban is kábellopást állítottak.
 #3930  Szerző: Pasa
 
Nem mi találtuk ki, az egyik első híradásban kábellopást valószínűsítettek. Aztán persze lehet, hogy nem az volt, de nem lepődnék meg.
A miniszteri lemondás európai gesztus volt, bárcsak a legmagasabb szinten is ezt a példát követnék... :roll:
 #3929  Szerző: ropi21
 
állítólag meg a mozdony épült 30 méterrel az ic-be
és ezt a helyi polgármester úr -bizonyára nagy szakértő- mondogatta vagy 6x gyors egymásutánban..
pedig nem. vezérlőkocsi volt az, s még mondhatni ez a szerencse a szerencsétlenségben, hisz ha mozdony lett volna, .. de ebbe rossz is belegondolni
miből tudjátok ti, nagy ismerői a vasútnak, hogy kábellopás történt? sőt, miből vonható le egyből az a következtetés, hogy kábel átvágás egyenértékű a lopással?
a vonalon felújítás folyik (nem kevés ideje) s nem ez lenne az első alkalom, hogy a munkagép átvág egy kábelt

az, hogy nem megfelelően működik a biztber, még nem ad okot a történtekre. térközjelzőt meghaladni meg lehet, megfelelő szabályok (15km/h-s maximum sebesség mellett) betartásával. hibás jelzés esetén tehát nagy valószínűség szerint emberi mulasztás történt
amennyiben egyáltalán nem működött a térközjelző, úgy állomástávi közlekedést kellett volna elrendelni, ebben az esetben az elbocsájtó állomás (ha minden igaz Pilis?) menesztette idejekorán a személyt

minap olvastam egy esetről, amelyben állomáson áthaladva, megállás nélkül robogott tovább a szerelvény, holott meg kellett volna állnia. egyből jöttek az okosok, hogy biztos elaludt a mv. ez is jellemzi, mennyire egyszerű következtetéseket levonni, hisz a legfáradtabb embert is felébreszti az éberségi! ha mégsem így történne, automatikusan megállítja a szerelvényt

majd ha lezárul a vizsgálat (jóformán össze sem takarítottak, ti már következtetéseket vontok le) és bármi gyanúja felmerül, hogy valóban kábellopás áll az egész mögött, onnantól jogosan lehet itt bárkit is általánosítva szidni. sőt, ezesetben nekem is hasonló lesz a véleményem.
viszont egyre jobban undorító, ami itt folyik, minden második gondolatmenet már erről szól. fórumon is, az országban is. nem, nincs ez rendjén, de ha egy ilyen esemény történik, lehetne a tisztelt nagyérdemű kicsit tapintatos

viszont egész europai reakciót véltem felfedezni a közvetett felelősök lemondásával (hiszen ki más felel a biztonságos közlekedésért ha nem a miniszter és a vezérigazgató? viszont érdekes módon a máv mindkét fejese egyből távozni akart, az inkább illetékes máv-start részéről szinte semmit nem hallani)

szóval kicsit nyugodjatok le, várjatok, és ha kósza gondolataitok beigazolódnak.. nos.. onnantól lehet jogosan fellázadni
 #3927  Szerző: rsite1
 
Sz. írta:Állítólag nem kábellopás volt.
Pedig az volt. Elvágtak (ergo elloptak) egy kábelt, ami miatt nem működött a biztonsági jelzőlámpa...
 #3919  Szerző: Sz.
 
Állítólag nem kábellopás volt.
  • 1
  • 214
  • 215
  • 216
  • 217
  • 218
  • 219