RADIOSITE Fórum

  • Informatika

 #6366  Szerző: mlaszlo
 
mg írta:Szegeden külső helyszínről sokszor 3G-vel szoktunk közvetíteni, használtuk már mindhárom szolgáltatót, többféle modemmel is. A szappanformájú Huawei modemnek van egy csepp szoftveres hülyesége (tízpercenként elszáll úgy, hogy újra kell indítani az egész gépet), de ha engedélyezed rajta a Windows tűzfalat, akkor nem csinálja. Ezt leszámítva meg gyors, megbízható volt eddig mindenütt, a legrosszabb esetben is legfeljebb óránként egyszer akadt egy pillanatra a stream.
Köszönöm az infót. Ez jól hangzik. Ezek szerint ha figyelem a telefon kijelzőjét és jelzi a 3G-t, akkor ott nagy valószínűséggel az internet is jól működne? Pl. Skype-al egy webkamerás beszélgetéshez elegendő lenne a sávszélesség?
 #6349  Szerző: rsite1
 
mg írta:A szappanformájú Huawei modemnek van egy csepp szoftveres hülyesége (tízpercenként elszáll úgy, hogy újra kell indítani az egész gépet), de ha engedélyezed rajta a Windows tűzfalat, akkor nem csinálja.
Akkor már értem miért szoptam vele nyáron a strandon annyit. :mrgreen:
 #6344  Szerző: mg
 
Szegeden külső helyszínről sokszor 3G-vel szoktunk közvetíteni, használtuk már mindhárom szolgáltatót, többféle modemmel is. A szappanformájú Huawei modemnek van egy csepp szoftveres hülyesége (tízpercenként elszáll úgy, hogy újra kell indítani az egész gépet), de ha engedélyezed rajta a Windows tűzfalat, akkor nem csinálja. Ezt leszámítva meg gyors, megbízható volt eddig mindenütt, a legrosszabb esetben is legfeljebb óránként egyszer akadt egy pillanatra a stream.
 #6324  Szerző: mlaszlo
 
Pasa írta: Budapesten és közvetlen környékén próbáltam eddig, és sok helyen nemcsak hogy 3G van, de még a 3,5G (HSDPA) is ott a kijelzőn (N82). Netrádiókat hallgatva autóban menet közben nem szakad, stabil. Internetezni csak a telefonon szoktam vele, de azzal sincs gond (lehet, hogy laptoppal más lenne, nem tudom).
Ez jól hangzik, köszönöm az információt.
 #6322  Szerző: Pasa
 
mlaszlo írta:Azt megkérdezhetem, hogy mennyire vagy vele megelégedve? Stabil, illetve jó a lefedettség?
Budapesten és közvetlen környékén próbáltam eddig, és sok helyen nemcsak hogy 3G van, de még a 3,5G (HSDPA) is ott a kijelzőn (N82). Netrádiókat hallgatva autóban menet közben nem szakad, stabil. Internetezni csak a telefonon szoktam vele, de azzal sincs gond (lehet, hogy laptoppal más lenne, nem tudom).
 #6320  Szerző: mlaszlo
 
Pasa írta:Egyébként igazad van, ez tényleg nincs a honlapon, pedig nem régi dolog, egy hónapja van nekem. Most vagy annyira új a csomag, vagy csak céges kártyához jár (utóbbira tippelek).
Értem, akkor lehet hogy ez valami exkluzív csomag cégeknek.
Azt megkérdezhetem, hogy mennyire vagy vele megelégedve? Stabil, illetve jó a lefedettség?
 #6319  Szerző: Pasa
 
Egyébként igazad van, ez tényleg nincs a honlapon, pedig nem régi dolog, egy hónapja van nekem. Most vagy annyira új a csomag, vagy csak céges kártyához jár (utóbbira tippelek).
 #6316  Szerző: mlaszlo
 
Pasa írta: Ott is több csomag van. Nekem pl. a Pannonnál van a céges kártyám, és van hozzá egy 2 GB-os csomagom 2490 forintért.
Akkor lehet, hogy én nem láttam csak vagy lehet idő közben megszüntették a többi csomagot? Mert a honlapjukon csak egy 5 Gb-os (5990.-Ft) és egy 10 Gb-os (11990.-Ft) csomag szerepelt, két év hűséggel az első 3 hónapban 0.-Ft-ért dupla adatforgalommal.
Ezen kívűl az üzleti előfizetőknek van még egy 100 Mb-os csomag havi 1990.-Ft-ért.
 #6313  Szerző: Pasa
 
mlaszlo írta:a Pannon a legkevésbé (ott ugyanis mindössze 2 csomag van és mind a kettő drágább, mint a két konkurens).
Ott is több csomag van. Nekem pl. a Pannonnál van a céges kártyám, és van hozzá egy 2 GB-os csomagom 2490 forintért.
 #6290  Szerző: mlaszlo
 
Köszönöm az információt és a sok segítséget. Egy kicsit a szórakozáshoz és egy kicsit a munkához is kellene neki.
Egyik rokonom kapott mint hűséges előfizető a Vodafone-tól egy rövid időre bemutatóként egy USB-s modemet 5 Gb-os mobilinternet csomaggal. Első látásra az szimpatikus volt, ahhoz volt egy kis program is, ami mérte az adatforgalmat és be lehetett állítani, hogy ha 5 Gb az "adatkorlát", akkor 4 Gb-nál jelezzen a felhasználónak, hogy közel az adatkorlát. Viszonylag stabilan működött és magán az USB-s modemen volt minden telepítő cucc, nem kellett cd-t sem használni. De komolyabban nem tudtam kipróbálni, mert csak lakásban használja, mászkálni most nem mászkál vele az országban és a próbaidő lejárta után visszaadja, mert neki elég az otthoni internet.
De a T-nél ez az USB modem akkor nem hangzik túl jól, ha ennyire problémás. Azért a T-s árakat nézte, mert vállalkozóként a T-Mobilenál van céges mobilja. Nekem a vodafone csomagjai tűnnek a legszimpatikusabbnak és a Pannon a legkevésbé (ott ugyanis mindössze 2 csomag van és mind a kettő drágább, mint a két konkurens).
  • 1
  • 323
  • 324
  • 325
  • 326
  • 327
  • 330