RADIOSITE Fórum

  • Informatika

 #173689  Szerző: donder
 
szemilan írta:
donder írta:
szemilan írta:Ezt az Intel-3160HMW-Wifi-Bluetooth-4-0 eszközt mennyiért hozzák? Nekem használtan 4000 forintért adnának most egy Intel® Centrino® Advanced-N 6205, Dual Band eszközt.
Cakkom púder tokkal vonóval hárfával és maláj táncoslánykával együtt 2800 magyar pénz ;)
Végül nem az lesz, hanem valami olcsóbb Realtek megoldás. Szintén Kínából. (Realtek RTL8821AE)
Az Intel esetében nem vagyok biztos benne, hogy nem hamisítvány.
Addig, amíg a beígért paramétereket hozza, addig hamisítvány ide-oda engem hidegen hagy.
Manapság mi nem hamisítvány...?
 #173685  Szerző: szemilan
 
donder írta:
szemilan írta:Ezt az Intel-3160HMW-Wifi-Bluetooth-4-0 eszközt mennyiért hozzák? Nekem használtan 4000 forintért adnának most egy Intel® Centrino® Advanced-N 6205, Dual Band eszközt.
Cakkom púder tokkal vonóval hárfával és maláj táncoslánykával együtt 2800 magyar pénz ;)
Végül nem az lesz, hanem valami olcsóbb Realtek megoldás. Szintén Kínából. (Realtek RTL8821AE)
Az Intel esetében nem vagyok biztos benne, hogy nem hamisítvány.
 #173535  Szerző: altermanus
 
Roger írta:Üdv.!

Van egy (nem mai darab) DELL Inspiron 1501 -es laptop. Sajnos volt egy kis hardwer kehe, megcsinálták újratelepítették. Azóta amint bekapcsolod a laptopot, a házban minden más éppen csak érzékeli a wifit és használhatatlan lesz a nyet, de maga a laptop is (egy 3MB-os drivert 40 perc alatt akart letölteni).

"ezmiez?" :S
Én értem a problémát...
2 lehetséges probléma lehet.
1) Ha most telepítetted újra - mert te azt írtad, most telepítették újra -, és illesztőprogram nélkül nem érzékeli a rendszer az adaptert, és te telepítettél rá egyet, akkor keress másik verziójú drivert, ha azzal is ez a helyzet, akkor
2) a hardware lesz a ludas, ki kell cserélni, és jó lesz.
több tucat hasonló laptopot hoztak nekem megcsinálni, kicseréltük wifi adaptert, és működött...
Milyen wifi adapter van benne?
 #173530  Szerző: Gr3g0ry
 
Roger írta:Üdv.!

Van egy (nem mai darab) DELL Inspiron 1501 -es laptop. Sajnos volt egy kis hardwer kehe, megcsinálták újratelepítették. Azóta amint bekapcsolod a laptopot, a házban minden más éppen csak érzékeli a wifit és használhatatlan lesz a nyet, de maga a laptop is (egy 3MB-os drivert 40 perc alatt akart letölteni).

"ezmiez?" :S
Szóval a bekapcsolás pillanatától minden más rá se tud csatlakozni a wifire?
Kicsit érthetőbben mert,így még nekem se tiszta a dolog.
 #173523  Szerző: donder
 
szemilan írta:Ezt az Intel-3160HMW-Wifi-Bluetooth-4-0 eszközt mennyiért hozzák? Nekem használtan 4000 forintért adnának most egy Intel® Centrino® Advanced-N 6205, Dual Band eszközt.
Cakkom púder tokkal vonóval hárfával és maláj táncoslánykával együtt 2800 magyar pénz ;)
 #173484  Szerző: szemilan
 
Maga a wifi jel is legyengül, vagy csak a sebesség lesz lassú? Ha előbbi, ki kellene kapcsolni a wifi-t a laptopban, ha utóbbi, valószínűleg nagy mennyiségű frissítést akar letölteni a friss oprendszer.

Mindenképpen javaslok egy wifi jelszint mérővel való vizsgálódást. (Inssider, wifi analyzer stb...) Van windowsra/Androidra is.
Roger írta:Üdv.!

Van egy (nem mai darab) DELL Inspiron 1501 -es laptop. Sajnos volt egy kis hardwer kehe, megcsinálták újratelepítették. Azóta amint bekapcsolod a laptopot, a házban minden más éppen csak érzékeli a wifit és használhatatlan lesz a nyet, de maga a laptop is (egy 3MB-os drivert 40 perc alatt akart letölteni).

"ezmiez?" :S
 #173449  Szerző: Sszilu
 
Roger írta:Üdv.!

Van egy (nem mai darab) DELL Inspiron 1501 -es laptop. Sajnos volt egy kis hardwer kehe, megcsinálták újratelepítették. Azóta amint bekapcsolod a laptopot, a házban minden más éppen csak érzékeli a wifit és használhatatlan lesz a nyet, de maga a laptop is (egy 3MB-os drivert 40 perc alatt akart letölteni).

"ezmiez?" :S
Nem lehet véletlenül két vírusellenőrző feltelepítve?
 #173447  Szerző: Roger
 
Üdv.!

Van egy (nem mai darab) DELL Inspiron 1501 -es laptop. Sajnos volt egy kis hardwer kehe, megcsinálták újratelepítették. Azóta amint bekapcsolod a laptopot, a házban minden más éppen csak érzékeli a wifit és használhatatlan lesz a nyet, de maga a laptop is (egy 3MB-os drivert 40 perc alatt akart letölteni).

"ezmiez?" :S
 #173332  Szerző: szemilan
 
LuciFerko írta:HP-ba nekem is kéne egy kétsávos WLAN+BT kártya, de NEM atheros!
Olyan kell ami:

300 megás átvitelt bír és működik 12-13. csatornán is.
Van 5 GHZ AC supportja is.

Ami most van a notimban Atheros kártya egy kalap kaki.
Nekem Intel Centrino Wireless N1030 van, ami szintén vacak.... elvileg Draft N-es, de csak G üzemmódban hajlandó normálisan működni. Ha valami csoda történik, 20 MHz-es sávon N üzemmódban megy, de leesika sebesség, instabillá válik a kapcsolat, majd megszakad. Szóval N üzemmód disable, és így működik.

Ezt az
Intel-3160HMW-Wifi-Bluetooth-4-0 eszközt mennyiért hozzák? Nekem használtan 4000 forintért adnának most egy Intel® Centrino® Advanced-N 6205, Dual Band eszközt.

A gondom az, hogy a 2 wifi antenna, ami a gépemben van, tudná-e az 5 GHz sávot?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 330