RADIOSITE Fórum

  • Tudomány és technika

 #164499  Szerző: joe
 
LuciFerko írta:
frekivadasz írta:És tényleg, oda van írva. Pedig jófele kapisgálsz, valószínű, hogy el van csúszva a VFO.
De hogy lehetne megbuherálni? Túl szép rádió ez ahhoz, hogy csak úgy barmoljam.
Ha ez segítség, a VFO frekvenciáját a vételi sáv alján az induktivitással (tekerccsel) kell beállítani, mert itt a forgókondi kapacitása nagy (300-500pF) és a vele párhuzamos trimmer csak 30pF, a sáv tetején "nyílik" a forgókondi -> kapacitása 10-30pF, itt kell a timmer kondival pontosítani a frekvenciát.

Egy tipp: elmozdult...kiesett a tekercsből a ferritmag ;) - ezt kell megnézni.
Joe
 #164491  Szerző: LuciFerko
 
frekivadasz írta:És tényleg, oda van írva. Pedig jófele kapisgálsz, valószínű, hogy el van csúszva a VFO.
De hogy lehetne megbuherálni? Túl szép rádió ez ahhoz, hogy csak úgy barmoljam.
 #164490  Szerző: frekivadasz
 
És tényleg, oda van írva. Pedig jófele kapisgálsz, valószínű, hogy el van csúszva a VFO.
 #164489  Szerző: LuciFerko
 
frekivadasz írta:Nem akarok hülyeségeket beszélni, de érzésem szerint az a hosszúhullámú rész lesz. A C47 lehet a középhullámnál.

Próbáld tekerni a trimmereket, hogy melyik körnél hangolódik el, és az lesz a megfelelő.
Trimmerekkel max egy kb 30 khz-et tudok variálni. A 2. sáv a KH.
 #164488  Szerző: frekivadasz
 
Nem akarok hülyeségeket beszélni, de érzésem szerint az a hosszúhullámú rész lesz. A C47 lehet a középhullámnál.

Próbáld tekerni a trimmereket, hogy melyik körnél hangolódik el, és az lesz a megfelelő.
 #164487  Szerző: LuciFerko
 
frekivadasz írta:A C35 jelű, 2x520pF értékű forgókondi az ECH81 alatt egészen a kapcsolás alján.
Köszi :)
Az agyam edobom, KH-n megbolondult az oszci, 800 khz-nél jön a Kossuth. De a többi AM sáv rendben van. A C43-at cseréltem, de az nem segített. Ha a C45-el és C31-el lenne gond az vinné a többi sávot is, legalábbis így értelmezem.
 #164486  Szerző: frekivadasz
 
A C35 jelű, 2x520pF értékű forgókondi az ECH81 alatt egészen a kapcsolás alján.
 #155230  Szerző: Gr3g0ry
 
noartist írta:
djlacee írta:Halihó emberek! Érdemes egy Samsung Galaxy S3-at javításba küldeni? Olcsón hozzájutottam, a touch érzékel, de a kijelző ilyen dolgokat produkál:

Kép
Ha szerencséd van, csak a szalagkábellel van gond.
Szerintem kijelzőcsere lesz.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22