RADIOSITE Fórum

  • Politika

 #165769  Szerző: LuciFerko
 
http://www.rudaw.net/english/kurdistan/26022017

A "Rudaw" nevű kurd tévé haditudósítónője áldozatul esett a Moszul környéki harcoknak. Egy útmenti bomba végzett vele, a munkatársai megsérültek. Komolyan minden tiszteletem az olyan újságíróknak, akik az életveszélyt is vállalva végzik a munkájukat.
 #165751  Szerző: altermanus
 
BMáté írta:
altermanus írta:bocsánat, de ha 3 362 224 lehet 98% a teljes választó lakosság körében, akkor 266 151 is lehet többség :troll:
Soha nem volt 3 362 224 fő 98 % a teljes választókorú lakosság körében. Ez az arány a szavazáson megjelentek számával való összehasonlításra vonatkozik egyrészt, másrészt azt, aki nem jelent meg, azt eleve nem lehet figyelembe venni. Kis túlzással élve, teljesen mindegy, hogy a nem szavazók mit akarnak, hiszen nem hallatják a hangjukat, politikailag inaktívak. ("Néma gyereknek az anyja se érti a szavát.")
Az aláírások számával kapcsolatban tévúton jártok, mert lehet, hogy összegyűlt 266 151 (nem 240 000), de az érvényes aláírások száma - várhatóan - 180 000-200 000 körül lesz.
Ezért tettem a troll képet a végére. Természetesen ezzel én is tisztába vagyok, csak a fenti véleményemet az MTVA, Viktorka, és a 888 szemével néztem - ahogy Kuncze mondaná: ,,Nem hibbantam meg"
 #165748  Szerző: kukac
 
BMáté írta:
kukac írta:Eléggé hiteltelen dolog úgy dolgokat a másik szemére vetni, hogy közben azokat magad is gyakran elköveted.. ;)
Asr-el szemben meggyőződésem, hogy helyes az állításom, de ha veled szemben nem az, elnézést kérek érte, és megkérlek, hogy idézz egy korábbi beszélgetést, vagy vesd fel újra. Állok rendelkezésedre. :)
Semmi akadálya annak, hogy visszatekerj és elolvasd te magad, amikre annak idején "elfelejtettél" válaszolni! :)
 #165747  Szerző: BMáté
 
kukac írta:Eléggé hiteltelen dolog úgy dolgokat a másik szemére vetni, hogy közben azokat magad is gyakran elköveted.. ;)
Asr-el szemben meggyőződésem, hogy helyes az állításom, de ha veled szemben nem az, elnézést kérek érte, és megkérlek, hogy idézz egy korábbi beszélgetést, vagy vesd fel újra. Állok rendelkezésedre. :)
 #165746  Szerző: noartist
 
Ez már nem az első eset, hogy belebukik valamibe a Fidesz.
Pár éven belül szét fog hullani ez az egész, hála a jó Istennek. Már párton belül sincs meg az az egyetértés, mint korábban. A választók pedig ezt megérzik.
A propagandagépezet viszont él és virul, és minden eddiginél erősebb. Egyedül emiatt esélyes a Fidesz a maradásra, valamint az ellenzék komplett hiánya miatt. (nem, jelenleg nincs alternatíva- minden baloldali párt életképtelen). A Jobbik pedig pártnak sem mondható.
 #165744  Szerző: kukac
 
BMáté írta:
asr27 írta:1 hónappal ezelőtti kérdésemre, viszont a mai napig nem tudtál válaszolni!
Ez rád is igaz. Természetesen nem vagy köteles vitatkozni velem, sem mással, de ha már te szemrehányást teszel emiatt, akkor engedd meg, hogy én is így cselekedjek. Szóval több rendezetlen vitakérdés van köztünk is, nem reagáltál sok esetben semmit. (Még az igazamat sem ismerted el egyes tények kapcsán, mindezt úgy, hogy én többször elismertem már, ha igazad volt egy-egy dologban.)
Eléggé hiteltelen dolog úgy dolgokat a másik szemére vetni, hogy közben azokat magad is gyakran elköveted.. ;)
 #165742  Szerző: BMáté
 
asr27 írta:1 hónappal ezelőtti kérdésemre, viszont a mai napig nem tudtál válaszolni!
Ez rád is igaz. Természetesen nem vagy köteles vitatkozni velem, sem mással, de ha már te szemrehányást teszel emiatt, akkor engedd meg, hogy én is így cselekedjek. Szóval több rendezetlen vitakérdés van köztünk is, nem reagáltál sok esetben semmit. (Még az igazamat sem ismerted el egyes tények kapcsán, mindezt úgy, hogy én többször elismertem már, ha igazad volt egy-egy dologban.)
 #165741  Szerző: BMáté
 
altermanus írta:bocsánat, de ha 3 362 224 lehet 98% a teljes választó lakosság körében, akkor 266 151 is lehet többség :troll:
Soha nem volt 3 362 224 fő 98 % a teljes választókorú lakosság körében. Ez az arány a szavazáson megjelentek számával való összehasonlításra vonatkozik egyrészt, másrészt azt, aki nem jelent meg, azt eleve nem lehet figyelembe venni. Kis túlzással élve, teljesen mindegy, hogy a nem szavazók mit akarnak, hiszen nem hallatják a hangjukat, politikailag inaktívak. ("Néma gyereknek az anyja se érti a szavát.")
Az aláírások számával kapcsolatban tévúton jártok, mert lehet, hogy összegyűlt 266 151 (nem 240 000), de az érvényes aláírások száma - várhatóan - 180 000-200 000 körül lesz.
 #165739  Szerző: altermanus
 
witiruve írta:
altermanus írta:
witiruve írta: [asr27: ,,Most be vannak tojva, mert ismét bebizonyosodott, hogy a többség akarata nem egyenlő a fidesz akaratával."]
240.000 neked többség? Hányas voltál matekból?
bocsánat, de a hivatalos szám az 266 151 :)
(leellenőriztem magamat, de meglepett mennyire jól tudom kívülről! bezzeg a középsulis logaritmus számlálás nem megy így :lol: )
Bocsánat :) Akkor 266 151, de ez sem többség :) Messze nem többség, ha csak Budapest lakosságát nézzük. 1 millió 732 ezerhez a 266 ezer semmi, nem hogy többség..
bocsánat, de ha 3 362 224 lehet 98% a teljes választó lakosság körében, akkor 266 151 is lehet többség :troll:
 #165731  Szerző: asr27
 
Nos, fidesz birkácska, akkor miért vonják vissza a pályázatot? Miért nem lehet népszavazás?
Mert akkorát buknának, amekkorát még eddig, az életben nem buktak! :D
1 hónappal ezelőtti kérdésemre, viszont a mai napig nem tudtál válaszolni!
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 513