RADIOSITE Fórum

  • Dühöngő

 #197259  Szerző: Glenn
 
Fakocka írta: 2022.10.04. 21:18De amúgy érthetetlen miért OIRT on kezdtek el adni, az akkori Rákosmente Rádió (későbbi Rádió 17) is OIRT on kezdett napi 2 órában, de ők legalább később átkerültek CCIR sávra 96.8 ra.
Ez valóban nehezen érthető, mikor már 1986 óta ment CCIR-en a Danubius, de a Bridge is már itt indult el (bár úgy tudom, ezt eredetileg csak ideiglenesnek szánták a Bush-látogatás alkalmával). 1994-től kezdtek CCIR sávon frekiket osztani kis teljesítményű helyi adóknak és költöztették át a már OIRT-on működőket. 1998-ra kiürítették az OIRT-ot, egyedül a Kossuth maradt ott, mert nem jutott neki a nyugati sávon országos hálózat.
Fakocka írta: 2022.10.04. 21:18Dunakanyar Rádió ha jól emlékszem monóban adott az OIRT on és korlátozott volt a műsoridő is.
Hogy monó volt-e, arra nem emlékszem, mert nálam alig jött ki a zajból. Viszont az biztos, hogy OIRT-on csak a Dunakanyar adott ezen a frekin, a CCIR frekit viszont megosztva kapta meg az Infórum Rádióval, amely egy későbbi pályázaton "kitúrta" onnan, emiatt meg is szűnt.
 #197258  Szerző: Fakocka
 
Glenn írta:
Fakocka írta: 2022.10.02. 22:12Ez a Rádió 11 nem a későbbi Start (?) Rádió volt? Mai napig nem tudom hova tenni mi ez, egyedüli zenei rádió volt Pesten az OIRT on, se szignál se beszéd nem ment, csak az a párszáz dal körbe körbe évekig, talán a 90 es évek végéig, amikor már tényleg okafogyottá vált az OIRT.
Viszonylag gyengén adtak, Káposztásmegyeren sistergos sztereoban jött. (Elnyomták néha a GSM hívások 😃)
Nem. A Rádió 11 volt az első független helyi rádió, a XI. kerületi Tanács üzemeltette. A Start Rádió közlekedési rádióként indult az OIRT 68,87 MHz-en, de nem lett belőle semmi. Valóban csak zenét adtak, a 90-es évek közepén szűnt meg, amikor az OIRT-ról a Kossuth kivételével minden adás CCIR-re került át (1997-től). Ez is 50 wattal ment a VIII. kerületi Szigetvári utcában lévő toronyról: https://www.google.com/maps/@47.488913, ... 312!8i6656.
Egyébként a tematikára jó érzékkel csapott le a Magyar Autóklub, amikor elindította a 95,3-on a Klubrádiót. Ez sem létezhetett sokáig közlekedési formátummal, mert egy befektető megszerezte, hogy politikai adót indítson helyette (még a névváltoztatásra sem vették a fáradságot). :x
Azta, hogy te miket tudsz.. 😃 De amúgy érthetetlen miért OIRT on kezdtek el adni, az akkori Rákosmente Rádió (későbbi Rádió 17) is OIRT on kezdett napi 2 órában, de ők legalább később átkerültek CCIR sávra 96.8 ra.

Én mind a "két" Klubrádiót szívesen hallgattam, az autóklubbost szinte minden reggel, közlekedési hírek negyedóránként mentek egész nap, de ez később is megmaradt a már felvásárolt klubnál is a közlekedési jelleg, autós műsorokkal, fél óránként élő bejelentkezés a városból stb..

Dunakanyar Rádió ha jól emlékszem monóban adott az OIRT on és korlátozott volt a műsoridő is.
 #197257  Szerző: Glenn
 
mihalylovics írta: 2022.10.03. 23:47A Start a 68.99-en ment, ami marha jó volt, mert itt mifelénk szépen keveredett az azonos frekin üzemelő Dunakanyar Rádióval (ez utóbbi a 91.9-en viszont tök jól jött) :D A 71.63 Rádió 11 biztos, hogy csak 50 W volt? Ha jól emlékszem, az viszont tök jól jött itt is (Dunakeszin, ócska vevővel), persze az sajnos nem volt teljesen "önjáró", sokszor a Kossuthot-Petőfit relézték, ráadásul a műsoridő sem volt valami sok...
A Start a 68,87-en ment, a korabeli HÍF listán is szerepel.
A Rádió 11 biztos, hogy 50 watt volt, legalábbis az említett lista és a rádió dolgozói szerint. Az akkori viszonyok között jó messzire is terjedhetett, mert még Szegeden is megfogták. Az is igaz, hogy Gazdagrét magasabb részén egy tíz emeletes ház tetején volt az adóantenna (Kaptárkő utca 8.).
Az viszont butaság, hogy Kossuthot és Petőfit reléztek, ilyen sohasem történt. Nem is történhetett, mert ez egy független magánadó volt saját kereskedelmi műsorral, teljesen egyedi arculattal és ugyebár relézni bármit akkor sem lehetett csak úgy.
 #197256  Szerző: mihalylovics
 
Glenn írta: 2022.10.03. 18:57
Fakocka írta: 2022.10.02. 22:12Ez a Rádió 11 nem a későbbi Start (?) Rádió volt? Mai napig nem tudom hova tenni mi ez, egyedüli zenei rádió volt Pesten az OIRT on, se szignál se beszéd nem ment, csak az a párszáz dal körbe körbe évekig, talán a 90 es évek végéig, amikor már tényleg okafogyottá vált az OIRT.
Viszonylag gyengén adtak, Káposztásmegyeren sistergos sztereoban jött. (Elnyomták néha a GSM hívások 😃)
Nem. A Rádió 11 volt az első független helyi rádió, a XI. kerületi Tanács üzemeltette. A Start Rádió közlekedési rádióként indult az OIRT 68,87 MHz-en, de nem lett belőle semmi. Valóban csak zenét adtak, a 90-es évek közepén szűnt meg, amikor az OIRT-ról a Kossuth kivételével minden adás CCIR-re került át (1997-től). Ez is 50 wattal ment a VIII. kerületi Szigetvári utcában lévő toronyról: https://www.google.com/maps/@47.488913, ... 312!8i6656.
Egyébként a tematikára jó érzékkel csapott le a Magyar Autóklub, amikor elindította a 95,3-on a Klubrádiót. Ez sem létezhetett sokáig közlekedési formátummal, mert egy befektető megszerezte, hogy politikai adót indítson helyette (még a névváltoztatásra sem vették a fáradságot). :x
A Start a 68.99-en ment, ami marha jó volt, mert itt mifelénk szépen keveredett az azonos frekin üzemelő Dunakanyar Rádióval (ez utóbbi a 91.9-en viszont tök jól jött) :D A 71.63 Rádió 11 biztos, hogy csak 50 W volt? Ha jól emlékszem, az viszont tök jól jött itt is (Dunakeszin, ócska vevővel), persze az sajnos nem volt teljesen "önjáró", sokszor a Kossuthot-Petőfit relézték, ráadásul a műsoridő sem volt valami sok...
 #197255  Szerző: Glenn
 
Fakocka írta: 2022.10.02. 22:12Ez a Rádió 11 nem a későbbi Start (?) Rádió volt? Mai napig nem tudom hova tenni mi ez, egyedüli zenei rádió volt Pesten az OIRT on, se szignál se beszéd nem ment, csak az a párszáz dal körbe körbe évekig, talán a 90 es évek végéig, amikor már tényleg okafogyottá vált az OIRT.
Viszonylag gyengén adtak, Káposztásmegyeren sistergos sztereoban jött. (Elnyomták néha a GSM hívások 😃)
Nem. A Rádió 11 volt az első független helyi rádió, a XI. kerületi Tanács üzemeltette. A Start Rádió közlekedési rádióként indult az OIRT 68,87 MHz-en, de nem lett belőle semmi. Valóban csak zenét adtak, a 90-es évek közepén szűnt meg, amikor az OIRT-ról a Kossuth kivételével minden adás CCIR-re került át (1997-től). Ez is 50 wattal ment a VIII. kerületi Szigetvári utcában lévő toronyról: https://www.google.com/maps/@47.488913, ... 312!8i6656.
Egyébként a tematikára jó érzékkel csapott le a Magyar Autóklub, amikor elindította a 95,3-on a Klubrádiót. Ez sem létezhetett sokáig közlekedési formátummal, mert egy befektető megszerezte, hogy politikai adót indítson helyette (még a névváltoztatásra sem vették a fáradságot). :x
 #197254  Szerző: Fakocka
 
Glenn írta:
Fakocka írta: 2022.09.28. 00:04Jaja, kezdetben déltől este 8 ig adott, sajnos túl sokat nem tudtam hallgatni mert kelet Pesten nagyon gyengén jött. Eleinte mintha az akkor még OIRT on levő Petőfi ment volna a 100.3 on amig nem indult el a Rádió 1, de lehet rosszul emlékszem.
Igen, a Kerepesi út 27-es irodaház tetején volt egy dipól, abból áradt a 100 watt. :D
A 100,3 egyetlen használója volt a Rádió 1, mert a vele osztott időt megnyerő Rádió 11 nem jött át OIRT-ról (71,63 MHz).
Ekkor minden délben odakapcsoltam, mert jó volt. Persze ez sem magyar tulajjal indult... :(
Ez a Rádió 11 nem a későbbi Start (?) Rádió volt? Mai napig nem tudom hova tenni mi ez, egyedüli zenei rádió volt Pesten az OIRT on, se szignál se beszéd nem ment, csak az a párszáz dal körbe körbe évekig, talán a 90 es évek végéig, amikor már tényleg okafogyottá vált az OIRT.
Viszonylag gyengén adtak, Káposztásmegyeren sistergos sztereoban jött. (Elnyomták néha a GSM hívások 😃)
 #197232  Szerző: Glenn
 
Fakocka írta: 2022.09.28. 00:04Jaja, kezdetben déltől este 8 ig adott, sajnos túl sokat nem tudtam hallgatni mert kelet Pesten nagyon gyengén jött. Eleinte mintha az akkor még OIRT on levő Petőfi ment volna a 100.3 on amig nem indult el a Rádió 1, de lehet rosszul emlékszem.
Igen, a Kerepesi út 27-es irodaház tetején volt egy dipól, abból áradt a 100 watt. :D
A 100,3 egyetlen használója volt a Rádió 1, mert a vele osztott időt megnyerő Rádió 11 nem jött át OIRT-ról (71,63 MHz).
Ekkor minden délben odakapcsoltam, mert jó volt. Persze ez sem magyar tulajjal indult... :(
 #197229  Szerző: Fakocka
 
Glenn írta:
Fakocka írta: 2022.09.27. 15:44Sztem ami itthon igazán nagyot szólt, 95 ben az amcsi tulajok átvétele utáni Juventus első pár éve, később a már 24 órás Roxy és talán még a 92.9 Sztár Rádió.
A mostanában agyonfikázott Rádió 1-et se hagyd ki, 1996-tól a legjobb volt, igaz, csak napi 8 órában. :yes:
Jaja, kezdetben déltől este 8 ig adott, sajnos túl sokat nem tudtam hallgatni mert kelet Pesten nagyon gyengén jött. Eleinte mintha az akkor még OIRT on levő Petőfi ment volna a 100.3 on amig nem indult el a Rádió 1, de lehet rosszul emlékszem.
 #197228  Szerző: Glenn
 
Fakocka írta: 2022.09.27. 15:44Sztem ami itthon igazán nagyot szólt, 95 ben az amcsi tulajok átvétele utáni Juventus első pár éve, később a már 24 órás Roxy és talán még a 92.9 Sztár Rádió.
A mostanában agyonfikázott Rádió 1-et se hagyd ki, 1996-tól a legjobb volt, igaz, csak napi 8 órában. :yes:
 #197227  Szerző: Fakocka
 
shadoe írta:
Fakocka írta: 2022.09.25. 22:24 Na én ezért nem szívesen hallgatok magyar adókat, teljesen más világ a szlovák, szerb, osztrák stb. ország rádiói.
Europa 2 n minimális a szöveges tartalom napközben, talán még hírek is csak reggel vannak, másrészt olyan zenék mennek amiket itthon még életemben nem hallottam és valszeg nem is fogok, de ez már kb jó tízen éve így megy.
Igen, egyből megérezhető, ha nem Titike és McFly a fő agytröszt az országos rádiózásban, hanem esetleg értenek is hozzá. Én amúgy már a 90-es években is a Rock Fm-hez csapódtam, akkor is ott hallgattam, ami idehaza nem szólt.
Igen ez így van, Titi kezdte a Danubiussal a 90 es évek végén, párszáz számos rádió lett belőle, emlékszem minden nap ugyanazok a zenék mentek le, hallgathatatlan volt.. sajnos ezt követte később a többi rádió is.

Rock FM és az akkori Danubius között óriási volt a különbség, leesett az állam amikor először hallottam szólni a Rockot, aztán jött a Fun, Koliba, Okey, Rebeca, Radio Nitra stb, mind nagyon profi volt, nem volt betegre ismetelgetve semmi.

Sztem ami itthon igazán nagyot szólt, 95 ben az amcsi tulajok átvétele utáni Juventus első pár éve, később a már 24 órás Roxy és talán még a 92.9 Sztár Rádió.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 26