RADIOSITE Fórum

  • Dühöngő

 #157978  Szerző: noartist
 
Az MTVA-t át is lehetne nevezni: PTVA, azaz Propaganda-támogató és Vagyonkezelő Alap.
 #150718  Szerző: Gr3g0ry
 
De most őszintén kinek volt az a (agyhalott) ötlete hogy az énekesek hangját, fel vagy le pitchelje?
Régen kazetta szalaggnél észleltem,de minek kell még divatba hozni...elveszik a kedvem az ilyenek hallgatásától. :vomit:
 #138485  Szerző: szemilan
 
Sötétítő fólia nélküli, nyitott ajtóval működő dohánybolt Kaposváron 2015. április 27-én. Leszedette a fóliát két másik dohányboltjának portáljáról az a tulajdonos, akinek az egyik kaposvári trafikjában április 22-én meggyilkolták a fiatal alkalmazottat, egy 20 éves nőt. A harmadik boltot, ahol a gyilkosság történt, többet nem fogja kinyitni.
http://www.kisalfold.hu/kepek/dohanybol ... l/2042637/
 #138484  Szerző: Glenn
 
szemilan írta:Nem csak az eladónak sajnos. A tranzakciós díjat így, vagy úgy megfizeti mindenki. (kártya havidíjba/éves díjba bele van kalkulálva) Van még bank, ahol kérnek külön pénzt a vásárlásnál is.

http://www.azenpenzem.hu/cikkek/kartyad ... ilag/2264/
Igazad van, mindenkinek. Nekem mondjuk még sosem volt és most sincs bankkártyám, viszont elfogadok munkám során és olyankor "bukok" is rajta 1-2 %-ot. Nem örülök neki (főleg, mert lassú a folyamat), de ez a jövő, el kell fogadni.
 #138483  Szerző: szemilan
 
Pasa írta:
szemilan írta:egy doboz cigit ki fizetne ma bankkártyával, hiszen az plusz költség
Igen, az eladónak. Amúgy igazad van.
Nem csak az eladónak sajnos. A tranzakciós díjat így, vagy úgy megfizeti mindenki. (kártya havidíjba/éves díjba bele van kalkulálva) Van még bank, ahol kérnek külön pénzt a vásárlásnál is.

http://www.azenpenzem.hu/cikkek/kartyad ... ilag/2264/
 #138478  Szerző: Glenn
 
szemilan írta:egy doboz cigit ki fizetne ma bankkártyával, hiszen az plusz költség
Igen, az eladónak. Amúgy igazad van.
 #138476  Szerző: szemilan
 
A válasz egyszerű, egy dohányboltnak nagyobb a forgalma, mint a szexboltnak. Ráadásul a dohány is jó áron eladható.
Továbbá leszűkült a vásárlóhelyek száma, de ezzel együtt a vásárlóké nem.

Tehát egy adott helyen (üzletben) több bevétel keletkezik, több pénz van a kasszában.

Lehetne csak bankkártyás fizetés is, de a dohányért akkor is mennének. (de egy doboz cigit ki fizetne ma bankkártyával, hiszen az plusz költség)

De vehetjük példának a benzinkutakat is, azokat is kirabolják. (csak az már nem téma a médiában) Ugyanakkor itt már jellemzőbb a bankkártyás fizetés.
Pasa írta:
Csongii írta:szexboltok régóta vannak, a trafikok pedig még újdonságnak számítanak. talán...
Lehet, bár emlékeim szerint régebben a benzinkutak, nonstop kisboltok és a taxisok voltak a célpontok. Pedig ezek a degenerált "emberek" leginkább egy szexboltban tudnának számukra értékes dolgokat rabolni (pénzen kívül). :x
 #138462  Szerző: Glenn
 
Csongii írta:szexboltok régóta vannak, a trafikok pedig még újdonságnak számítanak. talán...
Lehet, bár emlékeim szerint régebben a benzinkutak, nonstop kisboltok és a taxisok voltak a célpontok. Pedig ezek a degenerált "emberek" leginkább egy szexboltban tudnának számukra értékes dolgokat rabolni (pénzen kívül). :x
 #138456  Szerző: Csongii
 
Pasa írta: Közben azon gondolkoztam, hogy vannak pl. a szexboltok, ahol szintén teljes árnyékolás vagy sötétítés van, mégsem hallottam róla, hogy bármelyiket kirabolták volna. Vajon miért csak a trafikok vonzóak?
szexboltok régóta vannak, a trafikok pedig még újdonságnak számítanak. talán...
 #138453  Szerző: markfelt
 
szerintem tévedés, hogy csak a trafikok vonzóak, csak arról beszél kiemelten a média.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 26